Nejste přihlášen/a.
Je nutný aby byl přístupný pračkový ventil?
Nebo jinak. Musí se pračkový ventil zavírat? Někteří výrobci píší,že by se uzávěr měl zavírat,jelikož jinak se opotřebovává těsnící uzávěr uvnitř pračky.
Jelikoz pracka i mycka jsou pripojeny gumovou hadici,tak se musi pocitat s tim, ze muze prasknout pri stalem tlaku. Z toho duvodu by se nemeli tyto spotrebice nechavat pod tlakem. Proste po pouziti zavirat vodu. Driv to bylo i v navodu napsano. V pripade prasknuti hadice a nebo jen prosakujiciho tesneni hadice pak mate smulu a musite zavrit cely byt.
Proto se tam ty ventily davaji a jenom trouba si je necha zazdit nabytkem a nebo vestavnym spotrebicem.
V podstatě zatím souhlasím se všemi reakcemi.
Výrobce pračky doporučuje pračkový kohout či ventil uzavírat, aby se vyhnul případnému požadavku na náhradu škody v případě že praskne jím dodaná hadice nebo selže elektromagnetický ventil.
Mnoho lidí tento ventil uzavírá, jsou na to automaticky zvyklí. Ale mnoho jiných lidí přívod nezavírá a za mnoho let nevznikl žádný problém. Pokud uzávěr nezavíráte, po několika lete přestane být funkční, usazeniny je spolehlivou funkci poruší - pak s ním nejde otočit, případně i po otočení voda stále uniká.
Na závěr: není nutné mít pračkový ventil či kohout přístupný. Ale podle mého názoru je to rozumné a doporučuji to.
U nás to funguje tak, že buď manželka, nebo já (podle toho, kdo zrovna zapíná pračku) otevře kohout, který je pohodlně na zdi u pračky, zapojí zástrčku do zásuvky a pak zbytek. Po vyprání vytáhnu zástrčku a zavřu kohout. Podle mě jen hazardér to nedělá. Ale k tomu každý musí dojít sám, často bohužel po tvrdé zkušenosti...
Zástrčku vytahuji proto, protože naše pračka něco "žere" i vypnutá.
... ano děláte to správně a opraváři to doporučují. Kohout vždy přístupný, a pochopí to každý, jakmile se stane malá nebo i velká havárie (buď pračky nebo ventilu, nebo tesnění). Opravdu to poznáte až zkušenostmi. Pračky se vytahovat ze zásuvky mohou, protože se může v zásuvkách různých okruhů vygenerovat nějaký nestandardní proud a může odejít panel pračky resp. její ovládání a to je velmi nepříjemné. HAdice má záruku 2 roky, po více letech se může poškodit a při tlaku vní to může napáchat škody. Věřím, že něvěříte . . . ale podle hesla sytý hladovéme nevěří. Já kohout zavírámresp. se snažím zavírat vždy. Nehledě na to, když se nepoužívá časem zatuhne a je problém.
Dobrý den.
Mohu se tedy zeptat v souvislosti této diskuze na co je tedy určený a co má za funkci systém u pračky a myčky Aqua Stop?
děkuji
Aqua Stop má zabránit vyplavení bytu nebo domu při prasknutí hadice pračky, nebo myčky..
Má se umístovat co nejblíže pračkovému ventilu ve zdi, což je koneckonců logické..
Ale:
1. ne každý výrobek je Aqua Stopem vybaven
2. není třeba zkoušet zda funguje, když to není nezbytně nutné
3. existují i jiná zařízení...nejen pro samotnou pračku nebo myčku, ale dají se použít i centrálně pro celý rodinný domek..., instalují se na vstup přívodu vody do domu, tedy hned za vodoměrnou sestavu...a pak hlídají únik vody kdekoliv v domě.
Můžete mi prozradit která zařízení máte namysli v bodě 3.?
(3. existují i jiná zařízení...nejen pro samotnou pračku nebo myčku, ale dají se použít i centrálně pro celý rodinný domek..., instalují se na vstup přívodu vody do domu, tedy hned za vodoměrnou sestavu...a pak hlídají únik vody kdekoliv v domě.)
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.