Nejste přihlášen/a.
S manželem přemýšlíme o podlahovém vytápění ve starém domě, který rekonstruujeme. Resp. já ho vždy chtěla, přítel by raději raditátory. Co je lepší? Přijde mi velice pohodlné chodit bez pantoflí, posadit se na teplou zem... Pořízení čeho vyjde finančně levněji? Přítel si myslí, že pořízení podlahovky vyjde dráž než radiátory, ale nevíme, jak moc to vyjde dráž. Zatím řešíme vytápění spodního patra (60 m2), které rekonstuujeme jako první. Jsou tam 4 místnosti, z toho jedna 7krát 4 m - zde by byl krb a v něm teplovodní vložka s rozvodem do radiátorů nebo do podlahovky. Myslíte, že teplovodní podlahové vytápění je finančně i účelově výhodnější než elektrické? Zase si říkám, že krb velmi brzy vychladne narozdíl třeba od kotle a s tím pak i vytápění celé místnosti... Můžete někdo poradit zdali bude stačit pouze krb nebo je potřeba i nějaký doplňkový zdroj tepla - kotel na tuhá paliva, plynnovy kotel? Moc děkujeme za radu.
máte li čas přísun paliva tak kotel na tuhá + krb chcete li komfort tak plynový kotel+ krb ,elektrické topení jak topnými kabely nebo elektrokotlem je jednoznačně nejdražší řešení.Podlahovka je příjemná navíc při topení pdlahovkou mate při teplotě v mistnosti cca 21 C pocit dostačujícího tepla,kdežto při topení radiatory musíte tutéž místnost vytápět aspoň na23-24 C a každý stupeň znamená 6% nakladů na vytápění navíc. Řešil bych to kondenzačním kotlem podlahovkou krbem bez teplovodní vložky ,jenom vzduch rozveden do místností v patře a to kvůli problému s regulací horké vody z vložky krbu do pdlahovky nelze pouštět teplejší vodu než 50 C.
doplněno 22.01.11 00:01:podlaha by určitě vydržela i vstup vody 90C ale jak by jste po tak horké podlaze chodily hygienické normy uvádějí max 29C a to v koupelnách a okrajových zonách
S manželkou máme rodiný dům a máme topení na tuhá paliva + kombinace plyn .když topime v kotli na tuhá paliva tak kotel na plyn se automaticky vypne a když voda schládne zapne se plyňák.podlahové topení máme jenom v koupelně .podlahové topení není špatné ale je draší než radiátory aslyšel jsem od lidí kteří mají podlahovku že třeba v obýváku to dost víří prach od podlahy .
Ve vašem Případě bych doporučil radiátory krb s teplovodní vložkou + kobinace plyn kotel.není to nic složitého .nemusíte přepínat žádný ventil .mužete se přijet podívat .
kontakt: koplikov@seznam.cz
Kombinace podlahovka-krbová kamna s vložkou je nedobrá. Do podlahy musíte mít přesně regulovanou teplotu vody.
Asi bych šel do plynového kotle a krbovky jen pro atmosféru a jednoduché bez teplovodního vyměníku.Tam jsou samé problémy.
Samozřejmě pokud mate dobry přístup ke dřevu tak nějaké větší a dát je do většího prostoru - kuchyn,obyvak, chodba propojená.Pak vam ušetří pěkny peníz
Docela by se mě zamlouvaly vermontky
do starého domku bych nevolil elektrické vytápění. je to drahé. Příspěvky s kotlem na tuhá paliva, příp. plynovým kotlem se mi zdají dobré. Obecně je nejhorší variantou být závislý na jednom zdroji energie, jako je třeba elektrická. Pokud máte možnost krbu, určitě Vám to přinese úsporu nákladů za cenu menšího bordýlku v místnosti a také práce se dřevem pokud nechcete jen kupovat lisvané dřevěné brikety.
Tak i my děláme rekonstrukci a šli jsme do kotle na pevná paliva, teplovodní podlahovku, radiátory i krb .
Bohužel, manžel moc nechápe, že jsou potřeba alespoň dva zdroje vytápění. Je to dům po manželových prarodičích, je dost velký. Tchán už před lety začal s tím, že se v krbu udělá teplovodní vložka a rozvede se to do radiátorů. S tím souhlasí i manžel, ale já si myslím, že to prostě stačit nebude. Moc bych chtěla podlahovku, ale fakt nevím, jak to udělat, aby to vyhovovalo a nebylo to moc drahé. Dřeva máme dost, ale zase být závislý na zatápění... Když odjedeme na cely den pryč tak barák bude vymrzly... Peněz moc nemáme, ale říkám si, je to přece na celý život a teplo je teplo...
Co takhle zkombinovat 2 zdroje
1. Podlahovka na plynový kotel - asi kondenzační
2.Krb s vložkou, s tím, že krbem by se vytápěla kuchyň a obývací pokoj a s vložky by byly napojeny nějaké radiátory - určitě v koupelně a možná i v ložnici a obývacím pokoji, ze kterých by šlo topná voda (vratná) do podlahovek. Jen nevím, zda vychlazení vody v radiátorech by bylo dostatečné a zda by nedocházelo k přehřívání vložky krbových kamen.
Jedná se mi o to, aby byla nějaká možnost v přechodných ročních obdobích topit levněji a bez akumulační nádoby.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.