Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Žebřik v koupelně

Od: mirek* odpovědí: 16 změna:

Dobry den,mužu si přitopir radiatorem žebrikem v koupelně-na 220 v i když je topeni vyhřivano na tuhe paliva? Jedna se mi jen o vyhřati před okoupanim děti...děkuji.

 

 

16 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jamain*

1x

Pro rychlý ohřev před koupáním bych doporučil samostatné infra topení nebo teplovzdušné těleso. Pokud máte "žebřík" zapojen do okruhu teplovodního vytápění na pevná paliva a chcete ještě přitopit elektřinou, pak to vyžaduje úpravu systému, protože jinak budete elektřinou vytápět celý byt a kýženého efektu v koupelně nedosáhnete. Pro konkrétní radu je třeba ale znát stávající situaci, alespoň náčrtek s popisem rozvodů.

 

hop®

1x

Samozřejmě to lze, je však třeba zavřít ventil na tomto žebříku, abyste elektřinou neohříval vodu v celém topném systému!

 

brok*

0x

Lze také použít elektrické podlahové rohožové topení lze jej nalepit na stávající dlažbu a položit novou podlaha se zvedne asi o jeden centimetr. Do současného systému jde dát topný článek a vestavěný termostat ale radiátor by musel mít zavírací kohouty na přívodu i odvodu. používá se to pro letní provoz.Jednoduší je použít ještě jeden žebřík jen na proud než zasahovat do stávajícího topení.

 

standam*

0x

nejprve si zjisti zda vubec v blizkosti zebriku muze byt el. zarizeni, jinak to muze byt prvni a posledni ohrati

jsou nejake predpisy,normy a ty se musi dodrzovat

 


0x

mirek chce přitopit před koupáním dětí... mnoho z nás má praktické zkušenosti, že koupat dítě není možné načasovat, stále do toho něco příde, někdy třeba hned, není čas čekat na vyhřání...
protože se většinou jedná jen o dočasné zvýšení teploty vzduchu v koupelně počas koupání a chvilku po něm, než je utřu a obléknu, navrhoval bych tu nejrychlejší možnost - teda teplovzdušný radiátor. Hřeje okamžitě při zapnutí, foukáním zároveň vymění - ohřeje vzduch v celé koupelně. I závan teplého vzduchu směřovaný na tělo je příjemný a dítě i osuší.
Topná spirála napřed musí vyhřát vodu v žebříku, voda přenese teplo na plášt a ten by měl teplo vyzářit do prostoru. To vše déle trvá a kolikrát je teplo až po ukončení koupání, nebo se musí vyhřívat dlouho před... a ty ručníky a osušky na žebříku také brání vyzařování... o úpravách, teda přidání aspoň jednoho ventilu pod žebřík na odstavení ostatního systému ani nemluvím...
dobré by opravdu bylo podlahové elektrické topení, ale to chce rekonstrukci a náklady... zase je příjemné tou bosou nohou z vany na teploučkou podlahu...

Pro účel krátkodobého vyhřátí místnosti pro koupání dětí je opravdu nejlepší teplovzdušný ventilátor...a to jak ekonomicky, tak provozně. Cena cca 400-600Kč...a za 5 minut máte koupelnu vyhřátou jak potřebujete.

Uvědomte si že ono vyhřívání koupelny pro děti potřebujete relativně po velmi krátké období dětského života..a řešit to jakkoliv složitě je zbytečné...a až prcek odroste, stejně to již nebudete používat.

Ač mám doma v koupelně el. žebřík, pro tento účel jsem ho ani nezapínal a používal onen zmíněný teplovzdušný ventilátor.

I při 2kW příkonu Vás jedno vyhřátí koupelny vyjde na cca 0,7Kč...a je to "hned"...

Nic ve zlém, ale koupaní dětí je možné načasovat...

Také nic ve zlém...Ale tady nejde o žádné načasování...

Pokud máte kotel na tuhá paliva...a je např. přechodné období, když v celém domě není potřeba topit..., ale v koupelně pro prcka ano. Kvůli tomu nikdo nebude "časovat" koupání až na léto...nebo zátápět v kotli na tuhá paliva.

Další příklad je třeba v panelovém domě, v koupelně tam topení v drtivé většině případů ani není, protože bytové jádro je uprostřed dispozice bytu, dospělému to nevadí...,ale pro 5ti měsíční miminko je 20stC prostě málo...

Já mám dojem, že jste si nepřečetl příspěvek, na který jsem reagoval.

 

knopka*

0x

Taky používám teplovzdušný ventilátor .

 

lucinkaf*

0x

když jsme si chtěli před koupáním přitopit a strčili žebřík do zásuvky, rázem jsme měli z elektroměru ventilátor a nikdy více to už neudělali:D

To jste napsala hodně zjednodušeně...

Příkon el. tělesa v koupelnovém žebříku je zpravidla nižší, nebo maximálně stejný jako u el.ventilátoru s ohřevem vzduchu...

Rozdíl je "JEN" v tom, že na dosažení požadované teploty v koupelně stačí el.ventilátor zapnout na kratší dobu..., protože ohřívá přímo vzduch v místnosti.

Nicméně v "absolutním " slova smyslu se elektroměr točí na stejný příkon "čehokoliv" úplně stejně rychle..(jen rozdílnou dobu).

 

 

arakain77*

0x

Žebříkem si přitopit můžete.Já topím v celém domě elektrikou.Jen pro zajímavost.Žebřík s tělesem 900.w má větší tepelný potenciál,než přímotop 2500.w.Máme ho i v dětském pokoji a na chodbě.Jinak ostatní pokoje jsem osázel hliníkovýma radiátorama s topnou tyčí.Původně jsme dělali rozvod elektriky pro přímotopy.

"Žebřík s tělesem 900.w má větší tepelný potenciál,než přímotop 2500.w"
Tak tuhle větu bych si rád nechal vysvětlit...
arakain77*

Možná jsem to nenapsal správně.Jsou to moje zkušenosti a porovnání.Ten žebřík mi za stejné peníze udělá víc tepla,než ten blbý přímotop.Možná jeto jen doměnka.Mně se ale snížila spotřeba elektriky a barák vytápím na stejnou teplotu.

Pokud mají různá zařízení stejný příkon (účinnost bych v tomto případě téměř zanedbal), tak musí být náklady stejné..., pokud tedy jedno ze zařízení není rozbité či nějak poškozené. Logicky by měl mít o nějaké procento lepší účinnost přímotopný teplovzdušný konvektor, jeden z mála rozdílů bude v tepelné setrvačnosti...tu bude mít větší topný žebřík. Ale na celkovou spotřebu to má vliv minimální.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]