Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Rodinný dům z betonových panelů

Od: framir®
Dobrý den, máte někdo zkušenost s betonovými rodinnými domy, zajímaly by mě zkušenosti s tímto typem domů.

 

8 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


Mám informaci že by snad obvodové stěny měly mít dohromady 25 cm z toho 10 cm beton a 15 cm polystyren, není těch 10 cm betonu málo?

 

ttt

0x
A která firma? Liapor - djt má izolaci 26 cm
ttt
Plus doplnění, dům musí mít statický posudek pro stavební povolení.

 


0x

Dnes už je těchto domů slušná nabídka - z různých druhů betonu, i lehkého (Liapor), například tady Betonové domy na /... nebo tady Liapor Dům jedním tahem.

Ovšem pozor na architekta - puristické řešení na obrázku dole nemusí vyhovovat každému ...

 

km

0x
maji znami, nejakou takovou betonovou skladacku a myslim ze jsou spoko. me prekvapilo, jak vypada zvenku maly, ale uvnitr plno mista. myslim si ze to je tema hodne tenkyma stenama.

 

krtek6

0x

vůbec v tom nevidím smysl...a to hlavně skrz rekonstrukce, úpravy, přístavby, kterými jsou češi proslulí...beton není cihla...tam se všechno musí řešit přes statiku...aj blbé posunutí nebo přidání zásuvky je v betonu problém...


Proč by zásuvky měly být problém?

framir - Protože do betonu nevysekáte drážku pro kabel, může dojít k narušení statiky (zvlášt u tenkých stěn).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]