Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, snažím se vyměnit rohový ventil k wc, je tu problém s kousnutým závitem, i s použitím větší síly drží ventil jako přibitý. Ventil pravděpodobně není uchycen přímo v trubce ale na chromové spojce, viz. foto. Měl bych dotaz jestli lze za ventil vzít pořádně aniž by došlo k urvání trubky nebo poškození závitu na trubce.
Za první bych vzal nůžky na plech a rozstříhal bych ten plechový kryt, který máš uchycený gumičkou. Tím získáš lepší přístup a více místa.
Další postup musíš zvážit podle svých možností, schopností a zkušeností.
Zkusil bych do závitu stříkat WD-čko, nebo bych závitový spoj nahřát horkovzdušnou pistolí (musíš ale dávat pozor, abys něco nazapálil!). A s tím nahřátím pouze u ocelového potrubí. Pokud je tam plast, tak nenahřívat.
Šance že při povolování něco zničíš je sice malá, ale vždycky tam nějaká ta šance je.
Ta "chromová spojka" pravděpodobně není žádná spojka, ale prodloužená část ventylu. Je to v celku. Kohout je zašroubován přímo do trubky ve zdi.
ferax - Tak jistě, do fitinky, případně do závitu zalisovaného v plastu. To bylo myšleno jako že tam není žádný další mezikus.
Těžko radit kam co poteče, to musíte vědět vy, jak je co zapojené. Tohle rozebrat ve svěráku, očistit, znovu napakovat a dát dohromady. Já používám tohle, je to perfektní na manipulaci i pro daný účel. Je k mání na více místech i v různé délce a ceně.
Na to jsem se chtěl zeptat jestli se dá bezpečně použít teflonová páska místo těsnícího vlákna, hlavně u toho konce prodloužení co je hluboko ve zdi se to spojuje prakticky naslepo.
Vlákno je daleko nejlepší, protože pěkně sedí v závitech, netrhá se a je to rychlé (pokud nepoužíváte česání/někdo říká konopí). Teflonová páska se trhá a často se "sešoupne". Nit se namotává od kraje závitu tak, aby se dotažením utahovala. Pak je jedno že v tom otvoru na to nevidíte. Dotahujte s citem.
Díky za všechny připomínky. Propojku a nový ventil se podařilo znovu nainstalovat, na každý spoj cca. 6 omotání teflonfou páskou, všechno na fest dotaženo. Po otevření hl. uzávěru na pohled nic nekape, nesyčí, ale nemám zpětnou vazbu že spoj co je hluboko ve zdi nemá přece jenom lehký únik vody. Dá se to nějak líp ověřit než tak že po dleší době buď prosákne nebo neprosákne strop?
Pokud tam nevidíte, tak jedině co jste napsal.
"tak že po dleší době buď prosákne nebo neprosákne strop?", nebo u podlahy flekatět...
Ještě mám pochyby ohledně síly PTFE pásky, je dost rozpor v tom co doporučují návody a instruktážní videa a co doporučuje AI. Podle návodů je 2-5 omotů akorát, podle AI minimálně 8, doporučuje 10-14. Dal jsem 6, lze se na to spolehnout? Neřešil bych to kdyby bylo na spoj vidět, páska je 0.1mm.
Únik obvykle zjištuju za pomoci toaletního papíru. Na něm je vidět i minimální množství. Nejprve vytřít do sucha, odstranit např. povrchový kondenzát a pak zkusit přikládat suchý papír. Tedy ve vašem případě jde o to, kolik máte místa a jak hluboko je třeba aplikovat. Ale taková špejle má nějakých 25-30 cm a to by mohlo stačit.Koukám, že s p. Milanem jedeme stejnou trasou, akorát má 5 minut náskok
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.