Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
mohl by mi někdo poradit, jak vyřešit nízký tlak vody v bytovce (v 2. patře)? Tlak je nízký pořád, ale po výměně vodoměru klesl pod únosnou úroveň. Dá se to vyřešit nějak doma nebo se to musí řešit s vodohospodářstvím? Budu rád za každou reakci.
Díky Tomáš
Je to opravdu " s podivem", vodoměr nemyslím, že by mohl mít jakýkoliv vliv na výši tlaku.Podle fyzikálních zákonů je to nereálné. Spíš se při výměně zavíral nějaký ventil a pak otevíral, uvolnil se usazený kamenec do potrubí a ucpal Vám vyúst u konce potrubí (kohoutek, baterie a pod.) tak jej vyčistěte (sítko) a bude voda valit, jak před tím. Mě se to doma ucpalo kamínky tak, že voda netekla vůbec. Pokud je vodoměr nový, problém bude jinde. s pozdravem Mi.
Souhlasím s Mirou, vodoměr má (přesněji měl by mít!) minimální odpor proti průtoku. Jaký máte rozvod vody - myslím materiál (plast, ocel, olovo, litina...)?
Rozvádí nám to plast, který je strarý max. 10 let... Sítka už jsou vyčištěný, ale nepomohlo to... Největší problém je se sprchou. U kohoutků by se to dalo vydržet, ale ta sprcha...
Pokud je to takhle, tak za přítomnosti někoho z bytové správy či od vodáren (nevím, jestli jste v paneláku nebo vlastníte statek ) nechat instalatérem zkontrolavat vodoměr. Ještě mě napadlo - při výměně vodoměru uzavřeli přívod před vodoměrem. Pokud tam máte ještě starý ventil, je otevřen naplno?
Nemáte náhodou na sprchu pákovou baterii?Tam jsou totiž sítka PŘED baterií, je tedy nutno celou baterii demontovat a vyčistit sítka.Měla jsem to na chalupě a protože na zimu celý vodovodní systém odpojuji, tak se po novém napojení sítka pokaždé zanesou.Tak jsem pákovku vyhodila a dala tam původní vanovou směšovací.U ostatních jsou jen perlátory, to je snadné.Taky musím pokaždé kompletně rozebrat přívodní ventil k WC nádržce.
Patronko, možná jste nemusel pákovku vyhazovat, stačilo vyhodit sítka. Při jarním napouštění pak nejdříve pákovku otevřít, pak napustit vodu a počkat až nečistoty skrz baterii odtečou. Pákovce nevadí tolik protékající nečistoty, vadí jí manipulace (uzavření) při průtoku nečistot. Co se týká WC, stačí odpojit přívodní hadičku a "jarní kal" odpustit do kyblíku, ušetříte si čištění ventilu.
Hope, jsem žena, tak snad "nemusela".Ta sítka tam nejsou jen pro parádu, ale aby se nečistoty z potrubí nedostaly do vnitřního mechanizmu baterie, záleží ale i na kvalitě pákovky.Když to tak dobře víte, proč jste na to tazatele neupozornil? Přívodní trubičku k WC nádržce bych asi odmontovat měla, ale já mám ještě pořád s napouštěním systému spoustu jiných problémů, tak na to zapomínám.Dík za připomenutí, zapíšu to do manuálu.
Zkuste odpojit vodoměr na straně co je připojen směrem do bytu. Pak pustte vodu a uvidíte podle průtoku vody, jestli to teče více nebo ne. Pokud teče víc, je to na straně bytu. Jinak opačně.
uživatel sám NESMÍ s vodoměrem a jeho zapojením manipulovat . . . . to je snad obecně známá věc, a navíc bývá opatřen plombou. Raději bych nic neodpojoval.
S vodoměrem ne, ale co je za vodoměrem na straně k bytu je už moje věc. Plomba je jen na straně k přípojce. Na druhé straně ne. Alespoň tak to mám já.
Je mi jasné, že plombu porušovat nesmí. Také jsem o tom nepsal, pokud jste si všiml. Měl jsem na mysli směr, co je ze strany bytu, a tam zpravidla plomba nebývá. tam jak už bylo psáno, si majitel může dělat co chce. Dá se tak zjistit, kde je závada, než prolézat v bytě kde co, a nakonec to bude mimo byt. Pak jen zbývají vodáci a reklamace.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.