Nejste přihlášen/a.
Dobrý den. Potřebuju poradit, jak správně rozeznat ,,RUB a LÍC" parotěsné folie.
Jde o foli od firmy STAVOLINE, z jedné strany je naznačea přerušovaná černá řára a z druhé strany je celistvá nepřerušovaná čára. Je jasné, že čáry označují min. přesah při pokládání. Nevím ale, kterou z nich mám ,, vidět" při pokládání a která má směřovak ke krovu.
Další věc, jak pokládat, jestli začít vodorovně ze spoda či z vrchu šikminy, nebo pokládku provést svisle.
Děkuji mnohokrát.
Takže jsem úplně spokojenej s vašimi odpověďmi a ještě jednou děkuji.
Jen se ještě optám na něco mimo. Někde jsem četl, že cementové lepidlo nesmí přijít do kontaktu s hliíkem. Mám na mysli např. zakládací lištu u zateplování domu. Chci se zeptat na důvod, proč tomu tak je. Klasické flexi-lepidlo pro natahování polystyrenu do této skupiny taky patří? Nechce se mi kuli tomu zakládat nové vlákno,tak se ptám jen tak okrajově.
ano je to tak, po čase (hlavně u slabších lišt a vyšší vlhkosti) se rozpadne. Osobně jsem to neviděl, ale na školeních soudní znalec ukazoval mnoho fotek.
Nejde ani tak o "korozi", ale o tepelný most a zbytečný.
Jééééé zrovna dneska sem za zakládací lišty vyplázl jednoho Palackého, takže nejsem nadšen. Proč ale nesmí přijít do styku? Napadá mne pouze nějaká chemická reakce, jinak nevím.
zacni parotesku davat prvne na strop pak na sikminu., jinak plati davat folii vodorovne od vrchu, proste zabezpecit kdyby pronikla z exterieru voda na folii, tak aby mohla odtect az dolu v opacnem pripade zustane v lemu a muze proniknou do interieru pres pasku, kterou je folie utesnena (spoj je parotesny ne vodotesny)
jinak jak pise Milan.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.