Nejste přihlášen/a.
Tady bude asi hlavní to, na koho je dům psaný. Pokud je jediným majitelem (zapsaným na katastru) on, pak v prvním kole nemáte nárok na nic a pokud jste do domu něco vložila, měl by vám to dát, případně to můžete vymáhat soudně.
Pokud jde o bydlení, tak on v podstatě může požadovat, abyste se hned odstěhovala, ale pokud to neuděláte, musí se toho domáhat opět soudně. Vyhodit vám věci před barák nemůže.
Nejlepší by asi bylo se dohodnout, že on vám dá těch 200tis a vy že mu budete plati nějaký nájem, dokud u něj budete (předpokládám, že se jedná o relativně krátkou dobu).
Přítel? Ne manžel? Ne spoluvlastníctví, které může být psáno na kohokoliv z toho páru? Chyba, velká chyba.
Mathev, máte pravdu. Jen povzdech, byl povzdech ženy, která má dítě a holý zadek.
Jaký princip? Vy jste mu splacela hypotéku?
Co po nem chcete, těch 200.000? Ok a jak jste se podílela na nákladech na bydlení? Tento soud skončí tak, že se bude zkoumat, kolik by jste zaplatila za bydlení jinde, A pokud tam bude značný nepoměr, tedy že jste do bydlení dala včetně vaší Akontace 200 000 více než kolik byste jinde dala za nájem, tak teprve potom je něco k řešení, tohle by vám asi řekl každý advokát za pár tisícovek.
Když jste se rozhodla chlapa opustit, no tak Byste ho chtěla ještě oholit? To je pouze dotaz, Vůbec nic nehodnotím
Pokud jste dům pořídili společně, máte nárok na ten podíl, který jste do domu vložila při pořízení plus 200k váš další vklad, mínus polovina součtu splátek hypotéky.
To je blbost, aby bydlela zadarmo, splátky hypotéky se berou jako běžná platba nájmu u soudu, dohledejte si pár soudních rozhodnutí a ušetříte...
@ivanka - No i tak to vse pujde pravni cestou, jelikoz chci alimenty na dceru.
Ty už jste měla pobírat těch cca 7 let.Nechápu...
Měla byste oddělit rodičovské povinnosti otce od vlastnictví domu. Pokud se nedohodnete, tak rodičovské povinnosti byste měli mít potvrzené soudem. Jednání je osvobozené od soudního poplatku. S domem je to jinak. Právně jste cizí lidé. Dům je ve výhradním vlastnictví přítele a pokud nemáte uzevřenou nájemní smlouvu, nemáte tam ani právo užívání. Pohledávku múžete také žalovat, vzhledem ale k vysokým nákladům a nejistému výsledku to není rozumná cesta. Pokuste se o dohodu. Snížení částky o nájemné a zvýšení o práci na stavbě.
To je jeden z mála rozumných názorů tady, Ale za tento ti nepoděkuje, nevíme, jestli ona provedla nějaký v no s prací nebo splátkami hypotéky, Víme jen o 200 000 což je jeden až 8 výplat anebo nájem max na 2 roky a ona tam bydlela 6 let tedy ještě by mohla doplatit (Pokud bychom uvažovali jednu polovinu průměrného nákladu na bydlení).
Dobře, a kolik je u vás místně odpovídající nájem za podobný barák?
On vám těch 200 000 vrátiti nechce nebo ani 100 000,? Ani když mu řeknete že potřebujete zaplatit to a to a pro děcko ono? Hádáte se o 100 000? A kdo zavinil rozluku?
já to vidím že ten výsledek soudu nebude pro vás pozitivní, doporučuji dohodu, na vyjednávání potřebujete si udělat přípravu argumentaci, 90% přípravy a 10% jednání. Anebo konzultaci s advokátem, ten když bude férový, Tak vám řekne, že když jste bydlela zadarmo, tak nárok na podíl nemáte, ale že to může zkusit, to je můj odhad
Po celých 6 let tam mám trvalé bydliště****to nic vůbec neřeší.
Nechcic jit cestou soudu****tak jedině se dohodnout s expřítelem, ale soudu se patrně nevyhnete.
Co by Vám nejvíce vyhovovalo?
Ale až v dědictví po otci, pokud dům neprodá a peníze nerozfofruje. Taky z otce může být bezdomovec, dcera nebude mít nic.
dědictví na dceru je jedno, zdali jsou rodiče oddáni.
Ale stále nechápu Vaše sdělení o dceři a půlku majetku
Slavco to jestli jsou sezdaní či ne nehraje roli-důležité je jestli je v RL jako otec. Potom by dceři náležel podíl z dědictví=ale až po úmrtí otce za jeho života ne.
Pýtal som sa,lebo možno u vás sú iné predpisy. Moja sestra sa rozvádzala a neteri pripadla polovica bytu, a o druhu sa delili s bývalim manželom. V čase rozvodu bola neter nezletila. Tak som sa opýtal,či aj náhodou u vás to nie je podobné,keďže mnoho zákonov ešte je v platnosti od socializmu.
To je hloupost, protože pokud bydlela zadarmo, Tak by ten soud mohl skončit i tím, že bude ještě doplácet za nájem )
Je divné že za 6 let do domu vložila pouze 200 000, její partner do domu musel vložit daleko více. Tak jaké pak vyplácení?
To je taky hloupost. Věřím, že soud jistě přihlédne k tomu, že porodila a vychovávala majiteli domu dítě a proto přece nemohla přispívat na domácnost a ještě platit nájem. Vždyt žili téměř jako manželé.
@ivanka Jak nevložil ani korunu, někdo musel zaplatit kupní cenu domu, nebo splátky hypotéky. To co popisujete je klasický důsledek toho, jak se ženský chtějí chovat samostatně. Do budoucna to vidím jako velký problém, stejně jako přehnané nároky ženských ženských, Chcou chlapa s klasickými chlap ski mi vlastnostmi, ale sami neposkytují ty ženské...
@Danicek, kdyby bydlela někde jinde a ne s majitelem domu, Tak by bydlela někde zadarmo?
Ona žádný nájem neplatil, protože přispěla 200 000 Kč - ale nyní chci ty peníze zpátky A jak se na to podívá soud?
A jelikož bydlela, tak dle mého názoru taky soud uzavře, že nemá nárok na ty peníze, protože nájemné za 6 let je minimálně dvakrát tolik... takže ještě výrazně ušetřila oproti klasickému nájemnému Ale samozřejmě nemůžeme předjímat výrok soudu, můžeme se pouze podívat, jak soudy rozhodovali V podobných záležitostech
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.