Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Beton se drolí

Od: tomas123 odpovědí: 21 změna:
Drolí se mi beton. Kolem obvodu jsem to vyskrabnul, co šlo prakticky samo. Polovina místnosti se droli i zvrchu. Pod betonem je lepenka. Jde to nějak zpevnit, abych nemusel dělat nový beton? Kolem stěn to vyleju betonem, ale vrchní část?

 

 

21 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


3x

Předně upřesněte v jaké tlouštce drolivý beton je udělaný? Na drolivé podklady nemůžete lít nivelační hmotu ani dávat další vrstvy, protože adheze drolivého betonu k podkladu bude minimální. Nezbyde vám asi nic jiného, než to vše vybouchat ven a dát nový beton min. pevnosti 20Mpa. Pak záleží na tlouštce, pokud se vejdete do 3cm, dáváte jen cementový potěr, pokud to je víc než 5cm, dáváte už betonovou mazaninu

km

Jaký je rozdíl v těch dvou materiálech? Já našel toto: "Betonový potěr (též cementová mazanina, cementový potěr) je ve stavebnictví část podlahové konstrukce, která je upravena před ztuhnutím tak, aby dosáhla co nejvyšší pevnosti a rovinnosti." z čehož vyznnívá, že to je totéž. Děkuji.

tomas123

Tlouštka je cca těch 10 cm. Okolo bych to vylil betonem a zvrchu seskrabnul třeba 2 cm, napenetroval a dal ten cementovy potěr. Na to zřejmě nelepene lino. Bude tam spiz takže se touhle místnosti nechci vůbec zdržovat.

Opakuji, pokud se to drolí, musí to jít ven vše. Cementový potěr je cca 3cm a obsahuje drobnější frakci kameniva. Betonová mazanina obsahuje větší frakci kameniva, proto se používá až od 5cm výš. Takže to totéž není. Navíc potěr se zatírá do hladka, mazanina zůstává na povrchu hrubá a pak se musí doplnit finální vrstva. Buď opět potěr nebo nivelační hmota. Ono to dost dobře nejde 10cm beton seškrábnout jen na povrchu.

Ještě upřesněte, co ta fotografie ukazuje. Pod dveřním pantem je jakoby vylitá řídká hmota odhadem 2cm na nějakém betonovém podkladu. Takže to působí dojmem, že se někdo snažil lít 2cm řídkého potěru na podklad a logicky se to nepovedlo,protože to bylo hodně naředěné a málo pevné. Musíte si uvědomit, že betonové podlahy pokud nejsou samonivelující se nelijí. To není o tom si koupit betonovou směs v pytli pro zhotovení betonové mazaniny a tu naředit do tekutého stavu! Tak se to rozhodně nedělá. Vody musí být minimum aby podlaha byla pevná a v potřebné tlouštce. Nejspíš nebude rozumné stále navyšovat tloštku podlahy. Máte tam také dveře ne? Chcete je všechny podřezávat? Rozumíme si?

 


2x
Je to stary beton, suchy nebo novy nevyzraly? Jaka bude finalni vrstva, krytina? Suchy, stary beton napenetrovat a vyspravit opravnou hmotou na beton. cz.weber/...
tomas123

To je hodně starý beton. Proto jsem kolem obvodu sundal, co se moc drolilo a dam beton. Zbytek se prave stolu ještě zvrchu. Chci tam položit třeba lino. Je to spíž, takže žádná velká rekonstrukce.
Ta opravna hmota jde nanest na podlahu hoblem a potom uhladit hladitkem na stuk.
tomas123

Díky, kouknu na to

 


0x

Nejdříve bych zkusil důkladně napenetrovat hloubkovou penetrací, penetraci bych naředil a aplikoval dokud beton saje a druhý den opakoval. Pak nechal dobře vyschnout a otestoval pevnost, pokud bude vyhovující, tak bych ještě použil barvu na beton. Ale pokud je beton nesoudržný - drolivý, tak jedině na něj dát perlinku s lepidlem (nebo odstranit).

tomas123

Nejsem tedy žádný profik ale perlinku s lepidlem na podlahu?

Armovací sítka - perlinka se používá na spoustu aplikací: stěny, ploché střechy, balkony, podlahy...

Na podlahu se nepoužívá! Je to armovací mřížka především na fasádní systémy, druhtné použítí pak na vnitřní stěrku pórobetonových stěn pod štuk či jinou povrchovou úpravu, nikoliv na betony! Píšete nesmysl!

Už se to blíží, perlinku i do základů...(ale to jsem psal již před desítky let)

Perlinka či podobné armovací sítě na bázi skelných vláken se používají i do podlah, třeba na balkonech nebo větší sítě v průmyslových halách, jsou i opovážlivci, co je dávají do stropů..., no a samozřejmě se používají na různé vysprávky, to jsou věci co? Pište jen o tom, čemu aspoň trochu rozumíte!

 

re4zon

0x
Opravna hmota od weberu uz byla zminena. Jeste lepsi je OT101 od Chemosu, ale taky o hodne drazsi. Ale jde naredit na ridkou konzistenci a tim to napustit i trochu do hloubky, zpevni se to tim vic.
Druha moznost s lepidlem jde taky, ale nesmis to prehnane penetrovat, jinak se to nespoji! Penetraci musis naredit vic vodou a neprehnat to, nesmis mit na povrchu hladkou vrstvu. Zadnou perlinku, to je zbytecnost. Pokud to zpevnis na povrchu a das na to kvalitni pvc, nema se to pak uz jak drolit.
tomas123

Lepidlo jako napr PCI duo?

 

re4zon
Treba. Je to budget reseni, kdyby do toho nekdo chtel rypat, ale jde to. Beton oskrabat a vysat tak, aby na povrchu nebyl volny bordel. Hlubsi diry srovnat poterem. Napenetrovat vic naredenou hloubkovou penetraci. Pak hodne ridkym lepidlem pretahnout hladitkem. Po lehkem zavadnuti presterkovat hustsim do hladka. To cele pak muzes napenetrovat, aby to neprasilo a na to pak dat krytinu.

 

km

0x

co to vylít nivelačkou, to je blbost?

Je to nesmysl, protože podklad pod nivelačku nesplní požadavek na minimální pevnost podkladu.

PODKLAD VHODNÝ POD SAMONIVELAČNÍ STĚRKY

Nezapomeňte na podklad vhodný pod samonivelační stěrky

Aby vás vaše podlaha nezklamala svoji rovností, tak se vyplatí investovat do samonivelační stěrky. Právě ona je zodpovědná za rovný, hladký a také dostatečně pevný povrch. Navíc ji můžete kdykoliv použít pro opravu špatně realizovaných podlah. Dokonce si poradí i s poškozenou podlahou, kde mohou být trhliny. Postará se o vyrovnání nerovností a tyto praskliny perfektně vyplní, čímž podlahovou plochu vyrovná.

Nicméně samonivelační stěrky vyžadují dostatečnou pevnost podkladu k jejich připojení, jedná se tak zvanou odtrhovou pevnost. Nezáleží na tom, zdali se bude jednat o cementový nebo anhydritový potěr, ačkoliv u anhydritového je vždy potřeba provést důkladně penetraci. Jinak oba dva podklady jsou vyhovující a podle druhu stěrky lze provést aplikaci již od poměrně nízké vrstvy.

Je vhodné použít potěry s pevnostní třídou minimálně 25 MPa
Pokud se jedná o podlahu s vytápěním, poté je dobré zvolit potěr o něco málo vyšší 30 MPa.

Zdroj: podlaha.cz/...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]