Nejste přihlášen/a.
Ten případný nový květináč nasazený na trubku by měl zůstat uvnitř volný a dobře větratelný, aby se v něm nedržela vlhkost. Nejlépe udělat několik otvorů na boční stěně při dolním okraji květináče a také několik otvorů při horním okraji květináče, aby byla zaručena cirkulace vzduchu. A také chránit shora před deštěm. Rozhodně nezasypávat a neosazovat rostlinami ! Protože časem by se do kovových částí plynového vedení určitě dala koroze a mohlo by docházet k úniku plynu. U větracích otvorů čas od času kontrolujte čichem, zda není cítit plyn (cca 1x ročně?).
Zvažte, zda vám tyto úpravy stojí za námahu a nebo zda ponechat stávající stav tak, jak je a pouze HUP upravit zvenku aby byl přijatelný na pohled.
A jestliže časem budou mít plynaři či někdo jiný mít potřebu s tím uzávěrem manipulovat (například opravit, protože tam začal unikat plyn), tak vám ten květináč rozbijí, aby se k trubce dostali.
Také uvnitř by měl být dostatečný prostor, aby se tam mohlo manipuluvat s nářadím při opravách, to znamená, aby se tam vešlo nářadí i s rukama řemeslníka.
Myslím, že to oficiálně nepůjde, proto mají plynaři vyrobené ty drahé budky, ale nebyla by už dávno známá odpověď po jednom telefonátu na plynárny, než se tady jenom domnívat, že by to třeba šlo?
Mimo to stejně musí být řádně označená, aby už na dálku bylo vidět, že je tam plyn.
plynaři nemají budky, to vyrábí někdo jiný, dle potřebných rozměrů pro jeden, dva, či tři plynoměry.
Já jsem přesvědčen, že to jde.
U nás je několik HUP bez pokračování ( regulátor,plynoměr a pod.) a přímo z plynáren je na takovém HUP posazená zavíčkovaná trubka průměr cca 160 mm se štítkem označujícím číslo přípojky, takže by v tom neměl být problém
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.