Nejste přihlášen/a.
Este tam moze byt nejaka vazna chyba v zapojeni chranica, ale to nebudem v tej hroznej fotke hladat.
Teroreticky, kde je chranic, tam je za nim TN-S.
To nevím, ale původně to bylo TN-C a pak tam někdo vmontoval proudový chránič. Nejsem zase takový teoretik v elektroinstalacích, abych mohl tvrdit, že máte pravdu jen vy nebo já nebo oba. A spíš taková otázka. Není to náhodou obojí?
Proč pořád tak hloupě odpovídáš? Já tam modrých vidím několik, a podle nekvalitního fota jsou možná i dobře zapojené. Jak píše Petr, za chráničem je už samozřejmě okruh TN-S.
Tak znovu, proč odpovídáš, když správnou odpověď nevíš? Kdo myslíš, že stojí a tvoje bezcenné úvahy?
Označením TN-S můžeme označit jen a pouze takovou napájecí sít TN, ve které jsou střední (N) a ochranný vodič (PE) vedeny samostatně od zdroje. Vy tam vidíte N vodič , který jde od elměru?
Podle mne to je rozvod TN-C a z můstku si vytáhl N k chrániči a dál vede samostatně kabel jako TN-S, možná koupelna. Tak bych řekl, že tam má rozvedeny obě normy. Šílenej bastl to tedy je.
Ak ma oči neklamu, lebo je už večer,
je tam aj prúdový chránič, dúfam že funkčný
takže ak sa fázy chytíte za chráničom, mohlo by Vás potriast,
zabit by Vás nemalo /vyhadzuje pri 30 mA/...
Co je to za blbost. Člověk má zhruba dva tisíce ohmů, a tomu odpovídající proud při každém dotyku proteče jak chlapem, tak chráničem. Chránič totiž nijak proud neomezuje, jen, je-li únik vyšší než 30 mA, měl by rychle vypnout, a to dřív, než se poškodí lidské tělo. Proto každý kontakt s napětím bolí, i když chránič vypne.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.