Nejste přihlášen/a.
To jde ze země. Starý barák, nahoře huj, vespod fuj. Zřejmě nepodsklepen.
Plíseň nebezpečná pro dítě. Už před porodem jste měli být pryč, Vy s tím nedělejte nic.
Je to věc majitele.
Mám také starý barák, ale bytelně udělaný od předků, celý podsklepen, kvalitní plastová okna a nikde nic /10 let/, čekala jsem, kdy se objeví nějaký problém.
Píšete, že máta prorůstá polystyrénem. Tudíž je barák zateplen, a uzavřen a ta vlhkost - voda vzlíná, se tlačí cestou nejmenšího odporu.
Vidím na fotce tu chlupatou plíseň, to není dobré.
Pokud byste se nemohli odstěhovat, pouvažujte zkusit využít odborníky a aplikovat chytrou houbu. Viz článek.
------------------------
Topit a větrat se nedoplatíte energií.
Jen tak pro zajímavost. Z flanelového povlečení 2 polštáře a cicha 2x2m sušičky vysušila do zásobníku 0,7l vody. Vydýcháme, vypotíme, každý z nás, za 24 hodin cca 5l vody. Kde je vaření, kytky atd. Kupte u Vietnamců vlhkoměr a budete se divit, jak vlhko v bytě máte. Větrat a topit, větrat a topit, větrat a topit. Jinak se vám spóry z plísní dostanou do plic a do srdce!
Musím se opravit a omluvit. Pokud není barák podsklepený, podřezaný, odizolovaný, nepomůže vůbec nic.
Savo v tomto případě určitě nepomůže, pouze zakamufluje problém tím, že na čas vybělí ty ošklivé skvrny, ale hlavní problém určitě nevyřeší. Tohle je docela hrozné a pokud majitelka radí větrat a topit a nic jiného nedělá, tak bych si asi hledala jiné bydlení. V tomto případě je opravdu dobrá rada skoro nemožná. Něco podobného jsem kdysi viděla v "černých ovcích" a tam bylo majitelem toho bytu dokonce město a stejně se to vleklo, protože město nechtělo investovat do účinných prostředků, jak tohle vyřešit a také pořád tvrdili, že ta nájemnice špatně topí a špatně větrá. Nakonec se ta paní musela vystěhovat. Už si to nepamatuji přesně, ale nedokázali se dohodnout. A pro malé dítě je tohle prostředí určitě strašně nezdravé.
Abyste majiteli mohli oponovat, musíte doložit, že větráte tak, jak se má.
Pro odstranění plísně je třeba zjistit povrchovou teplotu problematického místa a vlhkost v tom místě.
Nikoliv u stropu, uprostřed místnosti, ale v tom místě, kde je plíseň. Povídání, že tam je to, či ono, že vedle to nedělá, je naprosto zbytečné.
Řádně změřit, pak se můžeme bavit, jak to odstranit.
Odvlhčovač pomohl na pár měsíců a za pár měsíců je u vás nadměrné vlko s plísní opět.
Kde sušíte prádlo? Používáte při vaření digestoř? Nepouštíte páru ze sprchy do bytu? Na kolik stupňů vytápíte? Jaká je u vás vlhost? Jak a kdy věráte?
Po doplnění vaší otázky snad budeme moudřejší a dá se lépe odpovědět.
Okno dokořán je nula nula nic. Asi jednou denně, na jak dlouho? Chce to průvan na pár minut několikrát denně. Že sušíte v obýváku prádlo a není tam plíseň neznamená, že plíseň v jiném pokoji nemáte z vlhosti od prádla Prostě je tam chladnější zeď. Chce to za stovku si koupit vlhoměr a hned poznáte po 5ti minutách průvanu jak vlhkost klesla. Nejdříve pátrejte po příčině, pak odstaňujte následky.
Zkuste přípravek Detastop. Měl jsem taky problémy s plísněmi na zdech kolem oken a každý rok to vždy kolem oken a na zdech postříkám či přetřu štětkou. Je to taková bezbarvá voda. Takže buď rozprašovač nebo štětec. Od té doby mám od plísní klid. Stačí předpokládané místa vždy v září či spíše v říjnu natřít či nastříkat a máte celoý podzim a zimu klid. Ale plísně se nejprve musíte zbavit např. tím Savem. Poté až zmizí a stěna zaschne tak ji ošetřete tím Detastopem. Nefunguje to jako odtsraňovač plísně jako Savo. Ale má to dlouhodobou ochranu proti výskytu nové plísně. Dá se to použít i na barevné stěny a omítku to nijak nepoškozuje. Akorát jak to budete stříkat, tak si vemte respirátor. I když to nesmrdí, tak při větším použití to dráždí dýchací cesty. Dá se to koupit i v drogerii Teta a stojí to něco přes dvě stovky 1 litr. A neředit. Ale jestli se to tam tak tvoří, tak bych uvažoval o změně bydlení. Zkuste ten detastop a uvidíte, za jak dlouho se objeví nová plíseň. nejlevnejsi-barvy-laky.cz/...
Ano, Detastop je osvědčený prostředek proti plísni s dlouhodobým účinkem i několik let. Ale pozor, dělají se dva druhy, Detastop roztok k přímému použití a Detastop koncentrát, ten se ředí vodou 1:19. Pro rozsáhlejší aplikaci se samozřejmě vyplatí koupit koncentrát.
Musíte aplikovat na plíseň pravidelně Savo z důvodu zahubení nebezpečného svinstva. S vadou ve zdi nic neuděláte. Můžete na zeď pouštět vzduch z ventilátoru pro vysušování. Bez teplého vzduchu. Rada se zvýšeným topením je hloupost. Protopíte balík peněz a nezmění se nic.
Teplým vzduchem z horkovzdušného ventilátoru můžete vysušit na nějaký čas zeď. Otázkou je, za jak dlouho se plíseň znovu objeví. Jinou možnost bez odstěhování zřejmě nemáte. Příkon 1kWh na ventilátoru , šikmo na zeď co nejblíže.
Já bych udělal toto. Koupil bych bezchlorový přípravek proti plísni, ředí se většinou 1:10, naředil bych ho 1:7 aby dobře pěnil, navlékl si gumové rukavice (když se potřísníte, nic se neděje, ale nemusíte se v tom koupat), vzal bych kartáč a tímto roztokem vydrhnul plesnivá místa. Pak bych naopak udělal slabší roztok řekněme 1:20 a tímto roztokem natíral problematické stěny tak dlouho, dokud roztok přijímají, nebo dokud se opravdu silně nenasáknou (nebál bych se klidně litr/m2). Pak bych týden dobře větral, aby stěny vyschly a nakonec stěny vybílil fungicidním nátěrem. Toto by vám mohlo dát dva tři roky času na nalezení nějakého trvalého řešení. Osobně bych se odstěhoval, člověk, který si nechá platit za bydlení v plesnivém bytě a nic s tím nedělá je šmejd.
Tady všichni melou věci to je šílené
Topit a větrat,my taky topíme a větráme,prádlo sušíme na radiátorech nebo na sušáku. Dům z roku 1870,kámen,nepodřezaný. A nikde náznak po plísni
1.)plíseň se tvoří kvůli rosnému bodu,zeď je příliš studená a kondenzuje na ní vlhkost (tento bod se týká spíš novějších staveb s tenčími zdmi bez izolace,u zdiva nad 60cm se nevyskytuje)
2.) Jde o vlhkost prolínající ze země,pravděpodobnější varianta u starého domu. Dům bez odvodnění,s nevhodnými stavebními zásahy nebo po zalepení polystyrenem.
Bod 1 pomůže zaizolovat zeď,,zvýší se její teplota,voda přestane kondenzovat a plíseň umře
Bod 2 je horší U starého domu musí být zeď naomítána zásadně jen vápennou maltou,žádný cement,lepidlo,polystyren. Tím uvězníte vodu uvnitř zdi a šplhá vzhůru. Někdy nepomůže ani toto,vlhkost je příliš vysoká,dům se musí podřezat a odvodnit
Žádné savo ani větrání nepomůže,to je jako by jste rakovinu léčili paralenem
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.