Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Plíseň za linkou

Od: fantoczi odpovědí: 4 změna:
Zdravim mistni odborniky. Asi nebudu prvni ani posledni. Bohuzel po dvou uspesne preckanych zimach se objevila plisen. V mistech kde se vyskytuje dochazi k promrzani betonoveho soklu domu, nasledne i cihlove zdi. Vim, ze nejlepsi by bylo zateplit. Holt pokud clovek nechve spadnout do hypotecni pasti, tak nejde vsechno naraz. Momentalne resim, co s tim. Prvni reseni je takove, ze bych odstranil plisne a natrel protiplisnovych naterem, ktere jsem uz aplikoval v rohu mistnosti a i kdyz zde v nynejsich mrazech dochazi k takove kondenzaci, ze je povrch mokry, ale plisen se nechyta.. zatim tuk tuk. Druha moznost je, ze bych treba pouzil protiplisnovy nater a na nej bych nalepil treba centimetrovy polystyren celoplosne lepidlem.urcite by to bylo lepsi z hlediska prostupu chladu a kondenzaci na povrchu, ale mam trochu strach , aby se problem neposunul vedle. Co myslite? Dekuji

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

Pleseň streknite savom a oškrabte. Nechajte to vyschnút. Vzhľadom na to, že je to za linkou, tak by som to ani nenatieral, prípadne co dům dá... Kľudne aj impregnáciu na krovy... Zabezpečte ale prúdenie vzduchu za linkou, aby sa stena tak neochladzovala a nekondenzovalo to na nej. Možno bude stačit odstránit sokel / urobit do neho vetracie otvory. Dtto z bočných strán. Možno bude potrebné urobit aj vetracie otvory aj na pracovnej doske (pozor na zatečenie z vrchu a zničenie pracovnej dosky - použite napr. mriežku, ktorú po obvode dobre utesníte silikónom - vznikne rantl, cez ktorý už časté zatečenie nehrozí) alebo linku odtiahnut a za doskou urobit zvýšenú poličku, do ktorej to vetranie integrujete. Ďalej je možné tam potiahnut aj trubky od radiátora.

Vami navrhnuté vnútorné zateplenie vo mne prílišnú dôveru nevzbudzuje. Bude to kondenzovat okolo neho po okrajoch alebo aj pod ním. Napr. v styku s podlahou.

fantoczi

Je fakt, ze v miste, kde plisen konci, tak ob skrinku je v soklu mrizka pod troubou a dal to je cele uzavrene. Mozna by hodne pomohlo udelat vice mrizek. Zatim ten sokl necham demontovany.

 


2x

Kdysi dávno jsem měl podobný problém. Oškrábal jsem povrch-malbu s plísní, natřel protiplísňovým nátěrem a nechal vyschnout. Pak jsem použil PVC podlahovou krytinu (tehdy tu starší, silné PVC), kterou jsem položil vzdadu pod linku a výtáhl, až z pod linky na podlaze a ohybem na tu stěnu do výšky nad původní vlhkostí. Zde jsem to PVC přilepil na stěnu a ještě i přichytil lištou a šroubky do hmoždin. Takže jsem vlastně radikálně omezil přístupu vnitřního vlhkého vzduchu přímo na zeď a ta pak již nevlhla a nedržela plíseň. Na tom PVC se plíseň, aspoň u nás, už netvořila. A v případě že by se ukázala, snadno se setře. Jestli by to pomohlo i zde, možno zkusit. Není to nijak složité a nákladné.

 


2x

Musite zvysit povrchovu teplotu steny. Spravne sa to robi zateplenim zvonku. Sucasne znizit vlhkost z varenia, cize pouzivat digestor a zabezpecit prisun cerstveho vzuch zvonku.

Docasne : odtiahnut linku od steny, nechat tam aspon 10 cm medzeru na pristup vzduchu. aby mohol prudit zdola nahor. Pri silnom mraze pridat ventilator, najlepsie s ohrevom.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]