Nejste přihlášen/a.
Lze, ale výsledkem bude poškozené ložisko deformací a pnutím.
Otázkou je zda to poškození bude v rámci plánované životnosti a funkčnosti vadit.
Kami123 se vyjadřuje k něčemo, o čem nemá ani tušení.
NELZE. Je to nesvařitelná ocel a pak svárem dojde tak jako tak k popuštění. Stejně klec okamžitě praskne. Kami123, běž si uvařit kafe a nepiš bláboly !
Ano, k vyhřátí může dojít.
Může to i prasknout.
Zbytek tvého textu jsou nenávistné kecy.
Svařovat to jde , záleží čím a jak.
Na mé radě se nic nemění - po svaření bude ložisko poškozené deformací a pnutím.
Pro lajky: Pnutí může způsobit prasknutí. Pro jenyk22: Nenapsal jsem náhodou, že dojde ke pnutí?
Pokud se zvolí vhodná metoda, tak to jde i bez toho vyhřátí i dokonce bez toho prasknutí. (napadají mne hned dvě)
Pardon myslel jsem pro Jenda22 (ne jenyk22, jenyk je ok).
To je ale asi jedno, další odpověď od něj nečekám.
Nejde. Co tady vymýšlíte jiní radějí dávno zapoměli a používají strojní tabulky a výpisem svařitelných materiál. Od starého značení 15000 výše nejsou materiály svařitelné, aby to k něčemu bylo. Že tam naplácáte sople elektrodou, aniž dojde ke spojení materiálů nelze nazvar svařováním. Ale jako držák zahradní hadice klidně...
Jsem jen zámečnik, ale svářet ložisko je proti všem strojírenským zvyklostem.
Pokud jsi se inspiroval na YouTube, ano jsou tam takovéto zvrhlosti.
Jiná svářečka Ti nepomůže, stále je to devastující tepelné působení na kalené části ložiska.
Pokud to má fungovat dlouho a bezpečně tak potřebuješ "ložiskový domeček" odkaz
Když do toho dřevěného špalku vyvrtáte díru a jako osu použijete hladkou 8 nebo 10 mm kulatinu, bude to "ložisko" stejně dobré, jako svařovaný mrzáček. A bude to rozebíratelné pro transport. A když do špalku epoxidem zalepíte mosaznou trubku, do které půjde ta kulatina zastrčit, bude to věčné a profi. Na tu kulatinu navlékněte nejdřív aspoň dvě podložky, jako axiální ložisko.
Svařit to jde i bez poškození ložiska, ale rozhodně ne v běžný dílně.
= ložisko poškodíš. Záleží na co to bude, jestli na držák terčů a stačí aby se to točilo a může se to viklat, tak to není až takový problém.. Počítej že bez tepelnýho zpracování to bude kolem svaru křehký a snadno to praskne (a tepelným zpracováním roztavíš plastovou klec, popustíš i kuličky..)
Pokud to chceš pořádně takpřidej domek ložiska, uříznout z trubky nebo klidně stočit z pásoviny a ložisko do domku.. Tohle je prasárna hodná blba z Jůtůbu co si koupil svářečku a hned vynalézá zlepšováky
Podla informacii, na co to cele bude a aka bude zataz na lozisko, by som to kludne zalepil epoxidom alebo mamutom po dokladnom odmasteni rovno do diery v dreve. Osobne ale preferujem stocit z pasoviny objimku a dat tam skrutku s maticou, ktora to stiahne. Na tu pasovinu mozete navarit, co len chcete (samozrejme varit s vybranym loziskom).
Když už se ptáte, tak dávejto foto , rozměry,. Nikdo netuší, jestli je to 2cm nebo ložisko k jadernýmu reaktoru a proč to tak musí být, čeho chcete docílit?
Nesníží životnost, ložisko během sekundy zničí ! Už jste někdy viděl svařit kalitelnou ocel, aniž by místo neprasklo? Dál není co dodat.
To jsem viděl také. To ložisko pak ale nikdo nepovažoval za ložisko a při sebemenším zatížení klec praskne. Toho se využívá při rozpadení ložisja. Středová klec se lehce navaří a okamžitě to praská. Jinak se tomu říká prasárna a normální strojař to neudělá. Bylo by to zbytečné a nikdo normálí nedělá zbytečné hovadiny. Kromě některých rádoby kutilů. Materiál hned pod svarem při chládnutí okamžitě praská. Kromě toho vnesenené teplo geometricky deformuje kruhovitost broušené pracovní plochy .
Jde to i elektrodou. Používám toho tam kde potřebuji malé ložisko sundat ze hřídelky, například výměna ložiska u komutátoru univerzálního motoru. Nebo zase ložisko při stahovaní praskne a zůstane jen vnitřní kroužek na hřídeli. I k tomu jde přivařit ložisko většího průměru a pak to stáhnout. Když není po ruce separátor. I v radioklubu bylo léta používané ložisko 8 metrového hliníkového stožáru a to mělo přímo po obvodu navařené rutilkou tři oka z pasoviny na kotvící lanka
Je to nouzovka, pro příležitostné otáčení a pomalé otáčky, rozhodně to není profesionální řešení ale jde to. Pevnost není optimální. Porušení vlastností ložiskové oceli je pochopitelné. Né vždy to však vadí Kdo si myslí, že ne tak at si to zkusí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.