Nejste přihlášen/a.
Souhlas!
jen doplním pokud to zní dutě, při poklepu, tak sundat co je nesoudržné, dohodit jádrovou a pak štuk.Ješt na ty zbytky malby-omýt vodou.To vlastně bude třeba vše -omést od prachu a...
Elektrika je samozřejmost! Bude se dělat taky
Takže jedna, dvě vrstvy štuku ty "odřeniny" zakryjí? Půjde to vyhladit?
PO MILION ŠESTÉ...PERLINKA S LEPIDLEM PATŘÍ POUZE NA POROBETONOVÉ TVÁRNICE (nebo polystyrén při zateplování)!...bože..toho je nejhorší věc co kdy potkala stavebnictví...se mi otvírá kudla v kapsce když tohle slyším nebo vidím..
A proč,napíšete to, prosím?
Můj pes mi okusuje zdi (je dobře živený, ale dělá to). Včera zrovna jsem tu nejhorší vyspravila (nahodila omítkou), a než jsem se otočila, byla v ní zase díra. Všechno je to při zemi, popř. nízko nad ní, dalo mi to dost velkou práci. Tak jsem si nachystala perlinku (jedná se tedy jeno o délku necelé 2 m, výšku pod parapet), že ji tam nalepím a natáhnu pucovku. V případě poškození je ta pucovka hned, a perlinka to vydrží. Dělám to špatně? Co byste mi poradil?
Psa sice hlídám, ale uhlídat nedovedu. Také někdy spím.
Protože to slouží ke zpevnění, zcelistvění a vyztužení porobetonových tvárnic, které díky svému přesnému výrobnímu procesu a své přesnosti nepotřebují x cm vrstvu hrubé jádrové omítky, a která se nahazuje na keramické nebo pálené cihly...na soudržné, vyzrálé jádrové (hrubé) omítce, která neopádává nebo se nějakým způsobem nedrolí či není poškozená její soudržnost je to zbytečnost a pouze výsmysl zedníků jak z lidí tahat peníze...samotný štuk nebo sádra drží na stěně tak či tak a žádná perlinka tomu nepomůže. Její smysl je tedy nulový
Rozumím. Ale co byste mi tedy poradil? Pes se dostane k perlince, když tam perlinka nebude, tak klidně o pár cm hlouběji. Psa pryč nedám, díry ve zdi nevypadají dobře...
Maximalne bych vse pretmelil Devoskytem c.2 a prebrousil do hladka. Zadnou perlinku a lepidlo. Nebylo by od veci udelat novou elektroinstalaci, nez zacnete upravovat steny. chytrematerialy.cz/...
Ja teraz tiež takto renovujem. Ja postupujem takto. Obrúsené steny brúskou na omietky napenetrujem,natiahnem lepidlo na dlažby a steny vyrovnám omietkami.Potom lepidlo a perlinka a na vrch štuk a maľba. Predtým je prerobená elektroinštalácia. Ak by v budúcnu chcela niekde odpuknút omietka,tak perlinka s lepidlom to nepustí,max. to bude duté.
Ono to praskanie záleži od toho,či sú tie steny stabilné. Vybrat si musíte sám.Ja som spokojný,ako to robím a to mám dom s doma robených tehal v roku 1949.
No toho loupání a praskání se právě bojím, proto zvažuji tu perlinku. A už se názory různí Asi si budu muset vybrat sám
V jedné místnosti prasklina je, celkem velká, to bych řekl že je prasklá omítka až k cihle. Ale to je jediná, jinak nikde nic prasklého není.
slavco31 - rozumím tomu správně? Napřed starou zeď obrousíš, napenetruješ, pak natáhneš lepidlem a omítneš? Potom ještě jednou lepidlo a perlinka a nakonec štuk. Proč to všechno? Nebo jsem to nějak blbě pochopil?
Jenyko-to jsou ti odborníci na slovo vzatí.Nermální zedník okope nesoudržně, omeje vodou od prachu dohodí jádrovou a pak naštukuje. Ti "odborníci použíjí zbytečnou penetraci, zbytečně lepidlo , pak další omítku a nakonec ještě štuk místo poctivé práce spousta zbytečností. Ale je to marný , je to marný je to marný. Nevysvětlíš jim to!
Nehodlám komentovat to o onom zedníkovi (taky to tak musíme dělal-pro firmu je to větší kšeft , otázka pak je zda-li by si to doma udělal takto taky!)
Na plasrtový roh s perlinkou štuk moc držet nebude,To bych raději na hotový roh nalepil něco takového jak je v odkazu : floorwood.cz/...
tento je oboustranný lze na roh i kout, tedy vnitřní roh.Navíc případně zakryje nedokonale naštukovaný nebo ulámaný růžek.
Tak ještě jednou štuk na plastu držet moc nebude ten roh je na vrchní úpravu rohů pro snížení možnosti jejch poškození. Pokud to nechcete takto nedělejte amaximálně okopat celý roh a dát pod to podomítkový pozinkový roh - toto : buildex.cz/...
I ten,kdo původně dům postavil,neměl perlinku k dispozici a zdi byly dobré.Na původní štuk bych nepoužíval nějaké moderní materiály,tvrdím,že dvě různé hmoty mají rozdílnou dilataci,jak tepelnou,tak Z přijímání vlhkosti.Tam pak nastanou problémy.Osobně mám názor,že ideáílní nános na vápenný štuk je vápenný nátěr.Vzít hašené vápno a vytvořit z něj a trochy práškové hlinky řídký tmel,nanést ho na stěnu širokým hladítkem ve slabé vrstvě.Po zatvrdnutí se získá povrch tvrdý,pevný a rovný,u nějž nehrozí odlepování,praskání a lze ho ihned malovat.Lepe ho však nechat tvrdnout 3-4 týdny.Perlinka by tu byla spíše na škodu.
JABRAKA
Zdravím vás...co napenetrovat a pak natáhnout sádrovou omítku a vygletovat do hladka...např Rotband...
tohle jsem už radil výše ...ale to by to ti zednici museli umět a chtít...přece jenom perlinka s lepidlem a štuk je pro ně lukrativnější. Tam se můžou potom vymluvit na křivost zdí a nekvalitní štuk...u sádry se chyby hledají lépe
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.