Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Rozdíl mezi vrtačkou a vrtacím kladivem Parkside

Od: jana222® odpovědí: 16 změna:

Dobrý den.

Potřebuji koupit opravdu na občasné kutilství doma vrtačku.Ted jsem se ale všiml že mají i vrtací kladivo.Zastane to vrtací kladivo stejnou práci jako vrtačka nebo tam jsou rozdíly? Tedy polička,hmoždinky,dřevo,občas míchadlo atd...

Zdá se mi to jako 2 v 1 cenově lepší než obyčejná vrtačka (To sekání nevím za někdy použiju ale když už tam je člověk nikdy neví)

Konkrétně řeším Parkside BSPM 750 B3 (vrtačka) nebo Parkside SDS PBH 1050 C3 (vrt.kladivo)

Jde opravdu o nárazové použití aby něco bylo doma rozdíl 350,-kč neřeším pokud mohu kladivo používat i jako vrtačku s příklepem pak je to myslím lepší..

Ale rád si nechám poradit.Prosím neřešme značku.Vím že je to hobby za směšný peníze k použití na něco 3 x za rok

Děkuju

 

 

16 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

kare

5x
Jednoduše?
750: je na vrtání a nouzově na příklep.
SDS 1050: je na příklep a nouzově na vrtání.
Složitěji?
750: bude mít všeho všudy jedno ložisko a to vzadu na rotoru, jinak je vše uloženo v pouzdrech a vůle bude mít už z výroby. Příklep bude řešen jen mechanický ozubeným kolem kuličkou a pružinkou, taková řehtačka = žádná síla.
Váha 1,8kg
SDS 1050: už má pneumatický příklep, SDS sklíčidlo není vyrobeno na přesnost, ale na rychlost výměny nástrojů. Pokud do toho upnete klasické sklíčidlo (redukci) nelze od toho očekávat velkou přesnost. Navíc celá tato vrtačka bude těžší a to dvojnásobně, 3,6kg.

 


3x

NELZE použít BSPM 750 B3 jako míchadlo, to v žádném případě, má to jen jednostuňovou převodovku převodovku a vzhledem k maximálním otáčkám kolem 3000 ot za minutu to bude mít slabý kroutící moment, kolem 10-15 Nm! To neutáhne, spálí se.Navrtal jsem do různých materiálů víc než dost, namíchal různých lepidel a malt, štuků...vím, co píšuDoporučuji koupit tyto dvě vrtačky: 1)jedna na vrtání do dřeva, kovů, míchání stavebních hmot, případně šroubování

Narex EVP 13 E-2H/...

Tato vrtačka vydržela neskutečné věci, kupte ji a máte JI NA CELÝ ŽIVOT

2)vrtání do zdiva- Parkside SDS PBH 1050 C3

Sice radím koupit dvě vrtačky, oboje vyjdou s dopravou do 5 tisíc Kč, ale máte to na celý život (v případě narexu určitě)

Presne tak, na miesanie potrebujete male otacky a velky krutiaci moment = specialne sprevodovane miesadlo ako extra naradie. Vrtackou sa da miesat mozno tak 2 kg lepidla na 3 obkladacky, cokolvek ine jej spali motor, pretoze pri malych otackach sa slabo toci aj ventilator a motor sa prehreje.

@peter

ano, na míchání většího množství jsou míchadla, mají i masivnější míchací "metlu", převod tak, aby se rotor(větrák) dostatečně točil

Ale dle dotazu tazatele mu určitě bude stačit na míchání i ta Narexka, protože když si umíchá větší množství například lepidla, tak ho stejně nestačí za rozumný čas zpracovat. Někdo pak polozatuhle lepidlo "oživí" přidáním vody, ale to stejně pak v mrazu takhle nevydrží. Míchadla jsou pro borce, co mají praxi.

Na Narex vrtačce dá na převodovce první stupeň a má sílu jak bejk. Na první stupeň se metla točí méně, ale rotor se točí dostatečně, aby se větráčkem na rotoru uchladil.

Hlavně ta Narexka má opravdu kvalitní plasty, tam jen tak něco nepraskne, po sundání sklíčidla je ve hřídeli otvor na standartní bity, což je obrovská výhoda při šroubování.

honzin*

Naprosto souhlasím s tou Narexkou. Je to skvělá vrtačka pro kutila. Ale do zdiva je to fakt slabota. Na cihlu v pohodě, ale cokoli tvrdšího je špatné.

Já s tím vrtám všude i tak, nechce se mi kupovat další, nářadí mám už tak mraky. Takže jsem jí dal už opravdu hodně "zahulit" do betonu, do dlažby, mícháním,... Navrtal jsem s ní několik prostupů pro 100mm, pro půlmetrovou zeď, s upravenou vrtací korunkou. A mnoho jiných výzev... Mám ji asi 18 let a bez jediné závady.

 


2x
Ano, to kladivo opravdu zastane i práci běžné vrtačky. V balení je redukce na klasické sklíčidlo, takže upnete i klasický vrták do dřeva či kovu.
Problém ovšem je, že tady je to sklíčidlo jako redukce do SDS+ a mohla by tam vznikat trochu vůle a vrták házet. Lepší vrtací kladiva mívají sklíčidlo vyměnitelné, ne řešené pomocí redukce.
Ale pokud to bude primárně používané jako vrtací kladivo či míchadlo, a jen občas na nějaké "přesnější" vrtání do dřeva, asi bych se toho nebál.

 


2x

Jen tak mimo soutěž-mají 2 vrtačky s příklepem slabší a silnější a poté pak vrtací kladivo. To vrtací kladivo obsahuje i normální sklíčidlo s sds stopkou. Takže pokud bude hlava SDS vychozená pak vrtání s normálním vrtákem v druhé hlavě může být nepřesné (ověřeno na služební makitě).

Pokud nebydlíte v paneláku , nebo nehodláte vrtat do panelů-betonu pak bych doporučil vrtačku. pokud vrtání panelů nebo betonu pak vrtací a sekací kladivo.

jen tak mimo-toto kladivo používají dráteníci od firmy která dělá elektro rozvody i pro naši firmu. Jejich slova-levné a kvalitní. Setkal jsem se s hooodně řemeslníky co na živnost používají výrobky Parkside .

JInak havní rozdíl je ve vrtání do panelu-vrtací a sekací kladivo to zvládne bez problému-díru na hmoždinku 8mm SDS vrtákem za cca půl minuty? Vrtačkou s příklepem to budete trápit podstatně víc cca 5 a více minut -závisí mj. od vrtáku .

 


1x

Napíšu to jednoduše:

Přesnější vrtání do běžných materiálů - jednoznačně vrtačka

Beton a podobné materiály - určitě kladivo

 


1x

Jeste jedna vec, ktera tu myslim nepadla, jsou maxialni otacky.

Pokud budes chtit nekdy vrtat do mekcich materialu, tak s tim kladivem to budes leda tak zvejkat.

Kdyz vemu v potaz tohle, to nepresne vedeni sklicidla v SDS, navic celkovou nepraktickou delku diky sklicidlu ve sklicidu a k tomu dvojnasobnou hmotnost, tak bych vubec neuvazoval o pouzivani kladiva jako vrtacky. To je fakt uplna nouzovka.

Pokud potrebujes hlavne presnou a dobre ovladatelnou vrtacku, kup si vrtacku.

kare
Dobrá připomínka
Otáčky na prázdno:
750: 3000ot/min
SDS 1050: 900ot/min

 


0x

Vrtačka má hmotnost 1,8kg; vrtací kladivo má hmotnost 3,6kg.

Vrtačka má asi mechanický příklep.

Vrtací kladivo je univerzálnější ale těžší.

Vrtačka nemá tak velké možnosti ale je lehčí.

 

 


Já děkuju všem za vyčerpávající odpovědi ! Ted je mě to naprosto jasný.I když ulehčené to díky odpovědím nemám ba naopak ale to je můj problém.Jedna má ve využití plus druhá minus opravdu asi záleží si udělat prioritu k čemu..

V paneláku nebydlím je to rodinný dům a využití nedokážu říct.Domácí kutil nejsem jen když je opravdu něco třeba.Prostě jen aby tu něco bylo když bude třeba na maličkosti a drobnosti a abych neběhal po kamarádech..

Vše rozmyslím a ještě jednou díky všem pomohlo to.

Jedenoznačně-bydlet v RD tak oba dva "stroje".. Pokud preferujete techniku Parkside pak vrtačku PBSM 1100 B1 (1299kč) a k tomu vrtací a sekací kladivo PBH 1050 C3 (nyní v akci 999kč) (mám obě "vrtačky" tu obyč s přklepem už druhou-první byla ta slabší a na provrtání díry 3cm do brzdové destičky jsem ji "utavil", byt moje chyba,ale přesto reklamaci přijali a vrátili peníze!

Při domácí údržbě se mi osvědčilo vrtací kladivo na 230V (občasné užívaní a nutný přívod). Vrtačka akumulátorová bez nutnosti při mnohem častějším užití tahat kabel.

 


0x

Základní rozdíl vidím ve: vrtací kladivo má perfektní uchycení vrtáku (SDS plus) a účinný pneumatický příklep. V paneláku projít přes zeď - vrtačkou+příklep asi 15 minut, kladivem do 2 minut.

Nepodceňovat vrtáky na kov a beton, drahé se jednoznačně zaplatí.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Otázky na téma parkside

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]