Nejste přihlášen/a.
Nechápu, proč vykopete pevný podklad, páč nic pevnějšího, jak rostlý a starý podklad je. Pak na něj naházíte drahý kámen a budete se snaži ho zhutnit, ale nikdy nebude pevnější jak terén pod ním.
Já bych vybral to nejnutnější, udusta podloži, natáhl stavební igelit, 7cm mazanina + kari sítě - hydroizolace VELBIT BASE G S 4 -15 podk.modif. (7,5m2) ORLIBIT, 16cm (2x8mm) EPS100. 5-6cm betonový potěr - 1,5 cm dlažba nebo vinyl
Možností je mnoho, vždy bude záležet, k čemu bude místnost sloužit, třeba i suchou výstavbu, bez betonování.
Proč je špatně eps ve 2 vrstvách křížem? Chtěl jsem položit 1 vrstvu vcelku a pak trubky k radiatorum případně elektriku a zaklopit 2 vrstvou.
Nenapsal jsem nic o tom, že to je špatně, ale pokud chcete dávat trubky kabely a další mezi izolace, tak se to dělá ve třech vrstvách, třeba 5cm, první vrstva, druhá vrstva síly dle trubek a kabel, třeba 4cm, páč kabely se dají mezi polyš ve druhé vrstvě, pak se to překryje zbytkem izolantu do potřebné šíře.
Pokud je podklad suchý,únosný, není třeba pokládat štěrk. Do podkladního betonu ze stejného důvodu není třeba dávat kari sít, ale tl. betonu 150 mm. Na podlahový polystyren ne betonovou mazaninu ale cementový potěr s kari sítí. Rozdíl je v kamenivu. Do cementového potěru je jemnější kamenivo, proto lze lépe srovnat pod dlažbu a tam má potom význam dát kari sít.
Hydroizoklaci volte jeden typ, ne kombinaci. Elastické bitumenové pásy jsou ohebné a lze s tím dobře pracovat. Napojení zpětným spojem
Chcete dávat podlahové topení mezi 2 vrstvy polystyrenu? topení do nejvyšší vrstvy. Takhle budete mít teplo v polystyrenu,ale chladno na nohy.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.