Nejste přihlášen/a.
Dobry den,v projektu mam navrzene podlahy v prizemi o tlousce 20cm ipa+polystyren+beton +dlazba,nakonec jsem se ale rozhodl pro anhidridove podlahy ipa+polystyren+sistemova deska (pro podlahove topeni ) dotaz :muzu dat obycejny polystyren v tlousce10-13cm abych se dostal na 20cm?20cm je nutne dodzet kvuli oknum,dverim...soucasti domu je take garaz v ni chci jen vybetonovat!abych se ale dostal na vysku 20 cm musim dat aspon 13cm polys+7cm beton s karisiti!je to vhodne slozeni?nebo mam podlahy v garazi snizit?(Vznikne schodek)
V pokrovi chci take anhidrit uz bez podlahovky podlaha ma byt 10cm kvuli odhlucnini chci dat polystyren 6cm a 4cm anhidrit je polystyren vhodny?nebo je lepsi nejaka vata?
Zajima me take jestli je vubec vhodne pouziti obycejneho polystyrenu nebo mam kupit pochuzny?
Mockrat dekuji za odpovedi a rady!
nesouhlasím s tím že musí být extrudovaný polystyren. Můžete dát i obyčejný "podlahový" polystyren EPS - ve vašem případě bych doporučil EPS 100Z - viz níže (v případě garáže EPS 200S).
Extrudovaný polystyren nebo perimetr samozřejmě použít lze ale je to dražší varianta - tyto polystyreny se používají zejména tam kde přijdou do styku s vlhkostí.
Pokud by měl polystyren přijít přímo na hydroizolaci - je nutné pod něj položit separační vrstvu - např PVC fólii
- EPS 150 S Stabil - izolační desky z pěnového polystyrenu pro vysoce tlakově namáhané tepelné izolace, vhodné například pro parketové podlahy, průmyslové podlahy, ploché střechy s vysokým tlakovým zatížením, terasy apod.. (Součinitel tepelné vodivosti 0,036 W.m-1.K-2; Napětí v tlaku CS(10) 150 kPa.)
- EPS 200 S Stabil - izolační desky z pěnového polystyrenu pro vysoce tlakově namáhané tepelné izolace, vhodné například pro parketové podlahy, průmyslové podlahy, ploché střechy s vysokým tlakovým zatížením, terasy apod.. (Součinitel tepelné vodivosti 0,035 W.m-1.K-2; Napětí v tlaku CS(10) 200 kPa.)
- EPS 100 Z - izolační desky z pěnového polystyrenu vhodné zejména pro izolaci podlah s běžným zatížením bez požadavku na útlum kročejového hluku. (Součinitel tepelné vodivosti 0,038 W.m-1.K-2; Napětí v tlaku CS(10) 100 kPa.)
Souhlasím s tím, že minerální vata je z hlediska kročejového útlumu lepší (opět platí - musí to být minerální vata určená do podlah)
Obyčejný polystyren v žádném případě nepatří do podlah a už vůbec ne tam kde je zdroj tepla ->sublimuje. Do podlah se dává extrudovaný polystyren, ale lepší je minerální vlna. Vlna má krom tepelně izolačních vlastností také schopnost kročejové izolace hledejte např. na rockwool.cz Do garáže djete to co vám napsal projektant. Rozhodně bych tepelnou izolaci ani v garáži nevynechal.
Výtečný rozbor polystyrenů od Pbch pro přehled tomášovi moc nepomůže.
Je potřeba si něco zvolit,Pro přízemí na hydroizolaci a srovnanou plochu proti tepelnému úniku do země aspoň 20 cm podlahového EPS .Na něj desku pevnostní beton vyztužený karisítí stačí šestka.a systémovka pro trubku topení,pokud bys nezvolil přímo elektrickou topnou rohož.Pak zalití anhydritem a podlahu.
V podkroví je víc možností.Tam bych polystyren nedával,bude třeba zajistit kročejovou neprůzvučnost.Na to je lepší minerální vlna.Zakrytí pak buď sádrovláknitá deska a na ni přímo krytina.Ta se pokládá jako plovoucí,bez pevného spojení se zdi,tam se zapění PUR pěnou.
Zakrytí je možné provést také dřevovláknitou deskou(hobra)Pak ale zalití anhydritem.
Prokonzultuj s projektantem.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.