Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
uvažuju o pořízení chytrých žárovek. Je mi jasné, že aby bylo možné je ovládat aplikací/hlasem, je potřeba mít trvale zapnutý vypínač spojený se svítidlem, na kterém jsou namontované. Zajímalo by mě ale, jestli jdou ovládat i tím vypínačem, tzn. když je vypínačem vypnu, jestli se po jeho zapnutí znovu rozsvítí - např. chci rozsvítit světla v předsíni, když vejdu do bytu a nechci kvůli tomu vytahovat pokaždé mobil a hlasového asistenta mám v obýváku a nechci na celý byt hulákat "OK, Google".
Předem díky za odpovědi.
Jedna z možných vlastností chytré žárovky je, že si můžete určit, jak se bude žárovka chovat poté co ji zapnete – tedy zda se automaticky rozsvítí či zda zůstane zhasnutá. Ale to umí jen některé...musel byste hledat v technických listech, návodech...Ono taky záleží, zda chcete jen spínat a smívat, nebo i měnit barvu světla, Wake Up režim, s reproduktorem,...co výrobce, to "jiná" blbá žárovka...a každá ne-umí všechno. Ale možná někdo zde to má už vyřešeno, nechme se překvapit...Osobně jsem od tohto způsobu ovládání ustoupil, vlastně celé "chytré", až na výjimky, kde to dává smysl...
Rozumný výrobce (a to je snad každý) to má nastaveno tak, že bez aplikace se i chytrá žádovka chová jako hloupá. Tedy na zapnutí vypínačem se rozsvítí (obvykle do bílého světla).
V bytě mám (více méně koupeno ze zvědavosti - upřímně v 80% cvakám stejně nakonec vypínačem) 2 systémy:
1) Xiaomi - zarovky.heureka.cz/... ... barevná do obýváku, vlastní aplikace pro ovládání od Xiaomi. Připojuje se přímo k vaší WiFi (nepotřebuje nic dalšího)
2) Lidl - lidl-shop.cz/... ... dvě nebarevné (ale s nastavitelnou teplotou světla) - ložnice a kuchyně, potřebuje navíc základnu (taktéž od Lidl - lidl-shop.cz/...). Celé je to kompatibilní se standardem Zigbee.
Chování pokud mám zaplé vypínače světla a žárovky jsem vypnul přes aplikaci na mobilu - Xiaomi stačí vypnout a hned zapnout a rozsvítí. Lidl musím vypnout, dát tomu cca 5 vteřin a zapnout - pak se rozsvítí. Oboje se rozsvěcí do nastavení (jas/barva...), které jsem měl naposledy (toto chování lze ale u obou tuším nastavit v aplikaci).
Oba systémy lze naimportovat do Google Home a pak je ovládat i hlasem (anglicky). Zde lze navíc bez ohledu na výrobce slučovat do skupin - např "všechna světla v bytě"a ty pak hlasem nebo přes Google Home ovládat najednou (např. při odchodu - vypni všechna světla").
Google Home ale nemá tak komfortní (detailní) nastavování jasu a barev, jako samostatné aplikace od obou výrobců (takže si nastavím barvu/teplotu/jas v aplikaci výrobce, ale zapínání a vypínání pak dělám přes Google.
Google navíc neumí scénáře (nebo ne tak dobře jako samostatné aplikace Xiaomi a Lidl). Zvláčtě Lidl aplikace se mi líbí - umí nastavit scénář např. i podle teploty venku (pro žárovku tedy konkrétně na prd) nebo podle západu/východu slunka (to už je pro žárovku zajímavější). Dále pak plno scénářů co vás jen napadne (zhasne žárovka v místě A => rozsvítí se jiná v místě B, nastavení podle času atd atd.).
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.