Nejste přihlášen/a.
Dnes jsem si procházel nemovitosti v nejmenovaném městě v jižních Čechách. Zarazila mě jedna fascinující věc. Dům je v centru města (podotýkám, že ne v historickém městu ale dejme tomu že poměrně dobře situovaný) dolní část je obytná a je zařízená spíš jako garáže a dílna. Horní podlaží má sedm místnosti a je obyvatelná. Řekněm je to tak celkově 2,5 větší než řadový dům. Takže v podstatě velký dům v centru města fajn. To nebude levná záležitost což mi bylo jasné ale zarazila mě ta cena.
Dům vyžaduje KOMPLETNÍ rekonstrukci a majitel požaduje za současný stav 12 500 000 Kč. Je tohle vůbec možné aby tohle oficiálně šlo? Když si vezmu, že za ty peníze seženete třeba rodinný byt na Vinohradech nebo rezidenci v Praze a to nemluvím o dalších třeba pěti milionech za kompletní rekontrukci. Což už si myslím, že by dohromady bylo dost peněz aby si člověk koupil zámeček nebo nějaký mnohem větší dům ve větším městě. Jen mě zajímají vaše a názory a případně jestli tohle v tomhle státě vážně projde.
Zámek v Prčicích je po rekonstrukci a prodává se za 22 milionů. To už není takovej rozdíl ne?
To byste chtěl diktovat, kolik si může člověk určit za prodej vlastního majetku?
Jinak vaše představa, že za 12 mil. seženete "rezidenci" v Praze, tak se celkem pletete. Novostavby (a to mluvím o okrajích) větších domů jsou běžně nad 20 mil, starší domky 10-15, dle lokality. Samozřejmě záleží hodně na stavu, ale obecně podle toho, co jste napsal, tak máte představu o cenách, jaké platily možná před 5 a více lety.
Dají se sehnat nové domy v Praze za 15. A na Vinohradech se taky prodávají byty do té ceny koukal jsem se na to.
@tojetajny Jistě, ale rozhodně to nebude žádná rezidence nebo velký dům, jak jste psal - bude to někde na okraji, a malé. Pokud jde o nový RD, tak jedině řadovka nebo něco malinkého s mini zahrádkou, novodobý satelit. Prostě jak vám píší ostatní, ceny jsou jinde, než si myslíte. A v Praze bydlím celý život...
Chcete ho koupit? Tak za takovou cenu nekupujte, nebo si domluvte cenu nižší. Když ho za tu cenu budu chtít koupit, tak ho koupím. Jinak ani mně ani vám po tom nic není, je to záležitost prodávajícího a kupce! Někdo kupuje v Bille trvanlivé Tatra mléko za 25, já stejné, ale jinou tnačku za 12, mnohdy jen za 9. A tomu co ho kupuje draze do toho nekecám!
@tojetajny - Je tohle vůbec možné aby tohle oficiálně šlo?
Proč by to nemělo jít? Když někdo chce koupit dům "v nejmenovaném městě" a akceptuje cenu, proč by měl kupovat "rodinný byt na Vinohradech nebo rezidenci v Praze"?
Nikdo tady nezná okolnosti, je možné, že vám něco uniklo, dům může být cenný z historického pohledu, ale i jiných věcí. Majitel snad ví, proč za danou cenu prodává, pokud o dům máte zájem, tak se zkuste poptat víc. Je jeho povinností vás seznámit s celým stavem nemovitosti. Cenu mít může, však se podívejte, za kolik se dnes prodávají třeba staré trámy nebo cihly. Pro někoho odpad, co by jej nechtěl ani zadarmo, druhý zaplatí velmi slušnou cenu.
Je to otázka nabídky a poptávky. Pokud se najde kupec, který koupí, tak proč ne. Máte to to samé jako v potravinách, jak už vám to napsali. Stejně je to třeba u starých aut. Někdo by starou škodovku nechtěl ani zadarmo, běžná cena je třeba 5000, ale máte nadšence, kteří v tom vidí historickou hodnotu a jiné věci a dají třeba 100 tisíc. S tím domem to může být podobné.
Samozřejmě pokud to prodávající bude chtít prodat, bude muset jít s cenou dolů, pokud kupce nenajde.
@tojetajny V realite asi ano, ale jaké - alternativní či virtuální? Mrkněte na bezrealitky.cz - namátkou se dívám, a opravdu nevím, kde jste viděl velké RD do 15M, pokud nemyslíte staré, vyžadující značné investice.
jéééžiš...takových nemovitostí vidím na internetu denně desítky...zatím jsem neviděl jedinou nemovitost, která by nebyla předražená a majitel nebyl jak z jiné planety...někdy to vydržím a někdy mi to nedá a dotyčnému reaguji jestli je normální ) Ale jak tu zaznělo...dokud se vždy najde blbec, který to předražené zaplatí, tak to prodávající budou zkoušet...
viz. třeba příklad u nás...město prodalo byt borcovi za 300tis v roce 2013..já ho od něj koupil v 2014 za 700tis (bohužel)..v roce 2018 koupil trochu větší byt v tom samém domě a vchodě tady jiný borec od sousedky za 800tis...a ejhle..loni v létě se ten samý byt znovu prodal a tentokrát za 1,4mil...o patro níž jakbysmet...a v baráku, na který se dívám já z obýváku z okna, který je úplně totožný jak ten náš...teď zkouší kámoš prodat byt za 2,2mega, který koupil od města v roce 2014 za 500tis )
poslední nešvar co tu nu nás pozoruju jsou i astronomické ceny za garáže...je tu třeba pár pacientů, co žijí v bludu, že prodají garáž třeba za 300tis..pár si myslí, že i za 500...přitom se tu ve městě neprodala jediná stará garáž za víc jak 180tis a to musela už mít echt stav, velikost nebo lokalita... )
A co je na tom zvláštního, především v posledních letech vyrostly ceny nemovitostí raketově, a nejen v Praze. Spolužák z VŠ vydělal 2 miliony jen tím, že v roce 2014 koupil a v roce 2018 prodal byt v Praze (Vysočany).
Představa tazatele, že za 12M by v Praze koupil velký RD a za 17M by koupil zámeček (v bídném stavu asi ano)...to je prostě zcestné.
v Brně prodává borec haciendu s neprůstřelnejma sklama za 250mega. V té lokalitě je 1m2 pozemkuza cca 17táců
Asi tak . Máme solidární financování obcí (podle počtu lidí a množství lidí v obci) . Tudíž není zde vztah k výnosu (nemovitosti mohou být ladem) .
Kamarád přijel z ameriky a jak řekl , tam je to naopak . Nemovitosti musí vynášet . Obce jsou tam totiž financovány z daní z nemovitostí (0 až 3% max z hodnoty) . To zaručuje finanční nezávislost obcí a zárověň výši daně určuje ten kdo vyhraje volby (levice vysoké daně , pravice nízké ) . Má to jeden zásadní efekt . Obce mají eminentní zájem na rozvoji (uzemní plán - nasekají parcely) . Aby měly větší příjmy , protože zvyšovat procento daně je velice nepopulární . Je tam tedy převis nabídky nejen od developeru , ale i lidi se chtějí zbavit toho co nepotřebují nebo nevydělá pronájmem . Výsledek je podle statistik velmi zajímavý . Pruměrná podlahová plocha je přes 220m2 . Na přepočet obyvatel se tam vydává pětkrát více stavebních povolení než u nás . USA jsou v žebříčku dostupnosti bydlení na druhém místě (byt pruměrně za 3,5 ročního platu) . Na přepočet obyvatel mají třetinu bezdomovcu než my. Dalším efektem je že je pak tedy nízká daň z obratu (státy nemusí financovat obce) . Levně tedy postavíte a vybavíte obydlí spotřebním zbožím .
Jak je vidno . U nás díky socilalismu na obcích bude nemovitost exklusivní zboží a jak nám říkají ekonomové spotřeba je špatná a proto je potřeba vysoké DPH (drahota) . Nepočítejte že bude levno. Nemovitost je u nás uložením peněz . Že by za tímto stavem byli restituenti v 90 letech?
Mnohe tie domy su technologiou stavby a zivotnostou bieda : drevena kostricka a sadrokarton. Prve tornado to zrovna.
Ano jistě . Uvědomte si , že američané přijeli z evropy z feudalismu a chtěli tak zajistit dostupné nemovitosti všem . Takto zajistili , že ceny budou pro všechny dostupné ( musí dát výnos) a o tom rozhodují lidé na katastru . Proto se tam staví levně . Je jasné , že na VIP místech bude vždy draho a vysoké ceny . My se naopak vracíme k feudálnímu systému , kdy nemovitost nebude pro chudého .
Je to naprosto legální.
Může za to chtít třeba půl miliardy, když se najde někdo, kdo bude ochotný tu částku zaplatit.
To, že Vám ta částka přijde přemrštěná neznamená, že někomu jinému nepřijde akorát, případně jako pakatel.
V rámci demokracie, tržního hospodářství, atd. je legální jakákoliv částka, kterou je ochoten kupující zaplatit za věc, kterou chce. Nelegální by naopak bylo, kdyby se to někdo pokoušel regulovat.
Dnes je drahé všechno, co má nějakou hodnotu a ceny rychle rostou, na každou slušnou věc, at se jedná o stroje či nemovitosti spousta zájemců, ceny stále rostou, poptávka je větší než nabídka. Doba, kdy byly spousta hodnotných věcí za pár korun je dávno pryč, dnes musí být kolikrát člověk rád, že vůbec něco sežene a na cenu se ani moc nemůže koukat. Je spousta lidí, co má spoustu prachů a chce za ně něco koupit, než to zdraží ještě víc.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.