Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Zarovnání nerovností na heraklithových stěnách

Od: ondras* odpovědí: 6 změna:

Zdravím,
trochu pucujeme starý byt, který má vnitřní stěny z 2 heraklithových desek vyplněných nějakým molitanem v meziprostoru.
Desky na sebe však pěčlivě nenavazují a jsou v lajně lehce vyoseny, takže tvoří po délce zdí několikamilimetrové "schody" v místech, kde by měly na sebe plynule navazovat.
Jako řešení jsme chtěli zarovnat zdi štukem, ale příbuzný z oboru říkal, že na dřevě štuk držet nebude. Oproti tomu dle názoru jiného známého, to prý stačí napenetrovat, lepidlem přidělat perlinku a na tom už se nechá vesele štukovat.
Ty heraklithové desky na sobě mají navíc vrstvu klasické sádrové omítky.
Jako úplný lajk jsem se tedy chtěl zeptat, zda se to tedy nechá srovnat štukem nebo to tam nebude držet.
Případně zda tomu nepomůže ta vrstva omítky, kterou to má, na kterou by se to chytlo?
Díky předem,
Ondráš.


 

 

6 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x

Protože to zdá se nepraská (drží to pohromadě), zkusil bych spoje vybrousit a pak nalepit pásku, která se používá na sádroš.Pak přesádrovat sádrou na sádroš, doladit přebroušením a potom vymalovat.

 

jabraka*

0x

Heraklit přece jen bývá hrubý,asi je to jiný typ dřevocementové desky(cetris)Schůdek byc širokým hladítkem srovnal do ztracena finální stěrkou a po zaschnutí zabrousil sítkou.Pak se může vymalovat.Stěrka je dosttečně kompaktní dobře drží a obvykle nepraská.

JABRAKA

 


0x

Dobrou zkušenost (nic lepšího jsem prozatím nepotkal) mám s nátěrovou hmotou PRIMALEX PLASTIK. Máme byt ze sedmdesátých let a na venkovních stěnách je zevnitř "upevněn"polystyren s heraklitem jako jedna deska (sendvič). Na to je přibito kovové síto (podobné, jak králičí), nejen zedníci budou vědět, o co se jedná ... a omítka. Po každém vymalování běžnými nátěrovými hmotami došlo nejpozději do půl roku k náznaku praskání na spojích desek, i když byly spoje dobře opraveny. Po použití této hmoty se praskliny neobjevily, nanášeno hrubším molitanovým válečkem. Je už to jednou přemalováno běžným Primalexem POLAR, letos mně čeká po pár letech další malování. Struktura se přemalbou trochu zjemňuje, kdo chce hrubší strukturu, použije opět Plastik.

Trochu jsem se rozepsal, ale, pokud ty nejvyšší výstupky zbrousíte na max 2mm, nanesete válečkem hmotu, nikdo nepozná původní stěnu...a bude to 2 v 1; vystěrkováno i vymalováno při jedné operaci. A drží to velmi dobře na původní omítce...my jsme původní malbu museli dát pryč, už se místy loupala. A vám, pokud malba drží, stačí napenetrovat nátěrem, zředěným podle návodu...a když se tak dívám na vaše foto, není to stejný heraklit - polystyren jak u nás? Praská to podobně...

Něco podobného, ale polystyrenu tam v roce 1975 bylo míň, desky byly tenčí...

Hoši, to co tu popisujete se jmenuje lignopor. Nazývejme věci pravými jmény.

 

ondras*

Děkuji všem za zkušené odpovědi, teď si jen vybrat jeden z navržených postupů.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]