Nejste přihlášen/a.
osobně jinou než bílou barvou nemaluju...má to svoje důvody...lépe se to opravujea přemalovává v případě potřeby...taky pro budoucí malování si ušetříte námahu, čas a finance
ale pokud vás manželka donutila k tomu vymalovat barvou, tak máte 2 možnosti.
1) at si to vymaluje sama a nadává si sama na sebe jak to zpizdila
2) nechte si barvu namíchat. Bude to sice dražší, ale namíchaná barva vždy bude mít stejný poměr všeho a hrozí menší riziko různých barevných odstínů než v případě domo robo tónování
Protože jsem dříve i pracemi v interiérech nějakou korunu přivydělal,mám zkušenosti i s náklady na malování.Namíchané odstíny barev mají jednu velkou výhodu.Mohu koupit bílou barvu i tónovací pastu,a namíchat předpokládané množství.Obvykle mi pár litrů zbude,nejde to namíchat na minimál.To navíc se sice uloží,ale jde to navíc do nákladů.Když to nespočítám přesně,nebo někde musím sáhnout dvakrát,budu mít málo.Namíchat dodatečně stejný odstín je určitě problém-.Když si objednám v míchárně odstín barvy,přinesu na papíře vzoreček.Přesně ten mi namíchají,já si objedném číslo odstínu a to minimální množství.Když mi to nestačí,namíchají mi třeba kilo přesně stejnou barvu.Takže spotřeba je beze zbytku.Kdykoliv potom při pozdějších opravách zajdu s číslem do míchárny a dostanu naprosto přesný odstín a skvrnu,odřeninu odloupnuté místo zabarvím bez nebezpečí rozdílu na stěně.
JABRAKA
Jo asi je lepší koupit třeba už namíchanou (HET nebo design color) nebo si je namíchat , bývají levnější než značkovější třeba dulux nebo primalex. Ještě bych poradil důkladně promíchat a občas zamíchat i během malování . Taky nechat si třeba zbytek - nalít ho do zavařov. sklenic a schovat pro případ nějakýho znečištění stěn atd. A k tomu množství ...používal jste před nátěrem PENETRACI? Já jí používám , stěny pak tolik nesajou .
K té penetraci. Ano po aplikaci penetrace před finálním nátěrem stěna méně "saje", ale hlavně saje rovnoměrněji po celé ploše stěny. To je důležité, zejména v rekonstruovaných prostorách, kdy se na jedné stěně může vyskytnout různý materiál zdiva a různý materiál a stáří omítky. Tam se pak "kocouři" a nestejně barevné části tak snadno neudělají! Z vlastní zkušenosti - použití penetrace před nátěrem se nejvýrazněji vyplatí při provádění vápenných nátěrů v rekonstruovaných starých chalupách a domech.
Co se týče penetrace,moje zkušenost hovoží o tom,že penetrace musí být nanesena homogenně,velice stejnoměrně.začátečník namydlí stěnu rycle bez rozmyslu.Pak se při malování objeví místa,kde je penetrace slabá a stěna více saje a projeví se to až po zaschnutí malby skvrnami.Takže při nanášení je potřeba pokrýt stěnu naprosto stejnoměrně..
Jednu malou radu,do penetrace,pokud jsem ji použil,jsem přidával malé množství rutil běloby(oxid titaničitý)
JABRAKA
Celý život jsem si malovala sama. Až teď už nemám sílu. Ale vím, jak to je. Doma míchaná barva sice vyjde levněji, ale "vyšeptá, vypškne". Konkrétně to vidím teď v obýváku. Jedna stěna míchaná, druhá kupovaná hotová. Ta je stále tatáž a ta míchaná je dost vybledlá. O kolik, se dá jednoduše zjistit, když kouknu pod obrazy.
Asi 2 týždne stará skúsenost.Na 30m2 som kupoval cca.5 kg farby namiešanej podľa vzorkovníka,takže mám aj číslo odtieňa v prípade potreby.Vyšlo to na 2 vrstvy náteru a stálo to celé 20 euro.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.