Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Úsporný dům - dotace

Od: lolipopgumula odpovědí: 5 změna:

Vyplatí se dotace na úsporný dům, dotace může být 150, 250 nebo 450 tisíc dle dosažených hodnot. Co se tak dívám, tak domy úsporné a "klasické" - neoznačené jako úsporné stojí stejně, nebo je to jen první zdání?

 

 

5 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


0x

Pokud do toho domu vložíte míň než získáte, tak se to vyplatí.A záleží na vás, co upřednostníte za výhody.

 

jenda2*

0x

Jak je známo a ověřeno, ani úspora není zadarmo. Povinnost zachytávat deštovou vodu podle projektu u nových domů a přitom cena je mnohem vyšší než úspora pitné vody za mnoho let. Veškeré dotace nejsou pro úsporu nákladů ale pro vysátí peněz z lidí. Je hodně příkladů ale tady je jeden. Pro energetickou soběstačnost jsou lidi masírováni ke zřízení solárních elektráren. OK. Je to myšlenka dobrá. Bohužel dotace nekryje ani šroubek z takové instqlace ale jen projekt a poplatek za připojení k síti. T.J. 60000 Kč celkem. Dále už nikdo neprozradí, že uvedený jmenovitý výkon elektrárny, který je opravdu teoretický může příroda shodou okolností překročit. Na několik minut. A už dostáváte pokutu za překročení jmenovitého výkonu. Dále výkupní cena přebytečné elektřiny je v průměru 40 hal za 1 kWh. U některých dodavatelů energie je tento pačný výkup na dva roky bezplatný, pak ale za každou 1kWh dodanou jako přebytek do sítě ještě zaplatíte 30 hal. za 1 kWh.

To je skutečnost .

"veškeré dotace nejsou pro úsporu nákladů" - ano, některé jsou např. pro zlepšení životního prostředí (kotle). Osobně určitě vítám i povinnost zachytávat deštovou vodu - možná by ještě nebyla od věci povinnost používat ji na splachování apod. Používat na splachování pitnou vodu mi přijde jako barbarství nehodné 21. století.

jendad
Pane zdeněk. Máte pravdu v tom, že na splachovani je sice pitné vody škoda. Ale když by se používala jen na pití, tak by nebyl odběr a voda by se zacla kazit a tudíž by nesplnila parametry. Tudíž současný stav je technologický nejlepší. S pitnou vodou není problém a můžeme ji distribuovat co nejvíce lidem.
Navíc paradoxně dnes je asi největší problém s úporností obyvatel, kdy splaskova voda má malý průtok a to dělá kanalizaci velké problémy.

I dotace na kotle jsou v prvé řadě na naplnění něčích kapes a až v druhé řadě jako ekologické opatření. Možná už se to zlepšilo,ale proč šly po zavedení dotací ceny kotlů dost nahoru?A proč se poskytovaly dotace i na hnědouhelné kotle? I v kotli papírově s 5. emisní třídou na tom můžou být spaliny hůř než když budu ekologicky topit ve starém bez patřičné emisní třídy.Podobně je to s jakýmikoli dotacemi - málokdy na tom vydělá konečný uživatel,protože dotace mu zařízení prodraží.Jen se na tom přiživuje X firem, už jen poplatek za vyřízení dotací...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]