Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Odrezovac se chova podivne

Od: ren® odpovědí: 2 změna:

Zdravim vsechny, potreboval bych poradit, bezne pri renovacich pouzivam chemicke odrezovace ke strzeni cervene rzi a pasivaci oceli pred naterem. Obvykle to nebyva problem, pouzivam bezoplachove roztoky kyseliny fosforecne, ktere maji v kazde drogerii, kyselina zreaguje s oxidem, pak staci dily "oprasit" a muze se natirat. Naposledy jsem ale potreboval ocistit vnitrek nadrze a doslo k necemu hodne zvlastnimu. Slaba povrchova rez se vycistila uplne krasne, nemam fotku hned po aplikaci, ale vypadalo to perfektne, vnitrni povrch byl jako novy, dle ocekavani. Jaky bylo prekvapeni o 24h pozdeji, kdyz jsem se do nadrze podival a videl, ze povrch se promenil v prazvlastni vrstvu, ktera vypada jako nejaky hnedy lak. Ma to trochu barvu rzi, ale je to hladky povrch, prave jako lak. Nejdriv jsem si rekl, ze se tam dostala nejaka primes, nebo neco, ale opakovane pokusy s ruznymi novymi lahvemi dopadnou vsechny stejne: ihned po vycisteni vypada povrch perfektne, ale po vyschnuti je povrch misto matne sedive popraseneho pokryty lesklou, tvrdou hnedorezavou vrstvou. Je nekdo, kdo vi, co se s tim deje a jak to vyresit? (Foto pred a po.)


 

 

2 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


4x

To je nádrž na benzín? Nejsem chemik, ale zkušenosti s nádržemi, sudy a jinými předměty dlouhodobě vystavenými kontaktu s ropnými produkty jsou takové, že stopy ropných látek zůstávají ve stěnách nádrže ještě dlouho po vylití a mnohonásobném výplachu. Zřejmě tedy reaguje odrezovač se zbytky látky, co byla v nádrži. Co s tím, to netuším.

Na fakultě jsem jako součást diplomové práce prováděl galvanické zinkování šroubů. Pokud si to dobře pamatuji, je postup následující: Odmoření, oplach, odmaštění, oplach, zinková lázeň, oplach a chromát. No a ve fázi odmaštění zvonilo na hodinu. Tak jsem to v tom benzínu nechal a vrátil se za pár hodin. Šrouby vypadaly jako vnitřek vaší nádrže. Šly znova do mořicí lázně...

ren®

Hm, to je dobra uvaha. Ano, je to bezninova nadrz, prazdna sice uz par let a mnohokrat proplachla vsim moznym, ale pred tim v ni byl benzin desitky let, takze je mozne, ze to je skutecne duvod. Ted je otazka, co s tim. Mozna je ten povrch dost stabilni, aby na nem drzel epoxidovy potah, ale mozna neni a zkouset se mi to zrovna nechce, s ohledem na to, ze dostat pripadne pak epoxid kompletne pryc je v zasade nemozne. Zminujete moreni pred pokovem, tam pred napr. niklovanim normalne pouzivam kyselinu chlorovodikovou, mozna bych to mohl zkusit i tady, i kdyz v takovemhle meritku...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]