Nejste přihlášen/a.
Kape mezi články,ve šroubení ...není povolený odvzdušňovák?
Vylučovací metodou od jednoduššího (volný odvzdušńovák,uvolnění šroubení) po složitější(prasklý článek,kapání mezi články)
Pořádně si prohlídněte, kde to teče a vyfotte to. Pak lze lépe radit. Nebo se obratte na správce domu.
Jak fotka pomůže. Je to plecháč, dejte misku pod něj. Po svátcích se domluvte se správcem objektu. Ještě bych zavřel radiátor, aby netopil a neroztahoval se.
Nezavírat, studený poteče víc
Dá se dát cípant, např. gumu a přitáhnout svěrkou. S citem! (neprolomit shnilý maeriál)
Je to plecháč, pokud teče skrz materiál (mimo těsnění) tak oprava nemá smysl = vyměnit celý raditátor. Těsnění jde přetěsnit, ale je to takový ospíííp že je taky lepší vyměnit celý...
Já tohle a podobné věci na potrubí lepím v práci tímto
fakt to funguje dobře mnohokráte vyzkoušeno, od kud jste mám tubu doma.
Plechové žebrové radiátory jsou sešroubované z menších (tuším pětižebrových) dílů. Mezi díly je klingeritové těsnění. Pokud odchází toto těsnění, není situace kritická, půjde to pomalu. Jestli je ale článek prorezavělý, může to být poměrně rychlé, tím spíš, když do toho budete štourat. Nějaké lepení mokrého radiátoru není k ničemu. Na výměnu těsnění je potřeba speciální nářadí (které určitě nemáte) a je téměř jisté, že radiátor vůbec rozebrat nepůjde. Takže jedině výměna, pokud možno brzo.
lepemí radiatoru je k něčemu, protože je den který je , dva dny nic nekoupí, je všude zavřeno.Po svátcch se koupí nový radiátor.
Nedělá se to. Ten pokus o demont Vám nezaručí, že ten zbytek radiátoru bude OK. Navíc, pokud by se to povedlo, se zkrátí připojovací potrubí a je o problém víc. Pokud Vám to budou vyměňovat, pravděpodobně se bude muset i upravit připojovací potrubí. Jestli jste pojištěný, pro klid Vánoc bych to nechal až po nich.Ono se to zase o tolik nezhorší. Vypadá to ještě na poměrně dobrý stav. Jenom by to chtělo vědět, jak hodně to kape. Jestli nakape 5 litrů za hodinu, tak není na co čekat
Neodpovídám, jen se ptám za tazatele: bylo by možné na prorezlé místo použít alespoň provizorně tmel Patex expres repair? Samozřejmě opatrně, aby se při nalepování a přisknutí na prorezlé ale dosud držící místo nepromáčklo a neteklo to ještě víc.
Podle popisu je vhodný i na utěsňování spár v topení, má odolnost od -30°C do 120°C, takže by teplotu topení mohl vydržet. Je otázka, jestli ho lze aplikovat na mokré místo, nebo musí být dokonale suché, nebo alespoň těch pět minut, než tmel ztvrdne na kámen.?
Kdyby byl radiátor alespoň chvilku suchý, bylo by možné dírku přelepit kouskem plechu vystřiženého z plechu od konzervy lepidlem (tmelem) Mamut? Na tlakové nádobě k čerpadlu to drží, ale tam není horká voda. Je to jen nápad, třeba ho další zkušenější rádci ihned zavrhnou, nebo se to prostě nepovede.
To je absolutně nevhodné použití. Je to epoxydový tmel dvousložkový. Běžně ho používám na rychlé zakotvení hmoždinek, když jsou volné, ale na radiátoru to držet nebude, pokud je to v ploše. Volal bych rychle havarijní službu na výměnu radiátoru, nebo to risknul a nechal to po Vánocích
Ten zmíněný Patex jsem použil na doslova mikroskopicky prolínající litinový radiátor ve spoji mezi články. Bez úspěchu. Voda si vždy našla cestičku.
Píšete o družstvu, takže pravděpodobně bydlíte v družstevním bytě na základě nájemní smlouvy. V tom případě se vás netýkají výše uvedené poznámky o prohlášení vlastníka. Byt nemá žádné stanovy. Stanovy má bytové družstvo a měl by je mít k dispozici každý člen družstva v papírové podobě nebo k nahlédnutí na webových stránkách družstva.
Občanský zákoník v § 2257 praví, že pronajímatel udržuje po dobu nájmu byt a dům ve stavu způsobilém k užívání. Nájemce provádí a hradí pouze běžnou údržbu a drobné opravy související s užíváním bytu. A co je běžná údržba a drobné opravy, to stanoví nařízení vlády č. 308/2015 Sb. zakonyprolidi.cz/... Toto nařízení vlády si přečtěte, za povšimnutí stojí zejména § 4 písm. h. Objednávku by měl podepsat příslušný funkcionář družstva.
Hledej, my máme v příloze ke stanovám napsaný ty důležitý věci. Ale jestli jsi jako družstvo, tak máš určitě ve vchodu nějakýho člověka, kterej řeší záležitosti baráku, jeho jméno je na 99 % pověšený dole u vchodu na nástěnce. Bejvá to tak, protože je to povinnost ze zákona...
Tak tedy máte byt ve svém vlastnictví, to jste měl napsat hned v úvodu. Stejně jako stanovy, tak i prohlášení vlastníka a vymezení jednotek by měl každý vlastník bytu k dispozici. Není-li tomu tak, je to špatně. Je-li vaším správcem budovy družstvo, určitě má prohlášení někde uložené. Prohlášení je sice také uloženo na katastru nemovitostí, ale ten chce za vydání kopie několik set korun. Takže nejlépe bude, obrátíte-li se na družstvo. Ale myslím si, že na 99% jsou radiátory součástí bytu, stejně jako rozvody plynu a vody od hlavních uzávěrů nebo měřidel a rozvody elektřiny od elektroměru. Takže na opravy těchto předmětů se peníze z fondu oprav nepoužívají; ty lze použít pouze na opravy společných částí domu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.