Nejste přihlášen/a.
Princip je jednoduchý. Laminuje se buď na pozitivní nebo do negativní formy. V případě výroby jednoho kusu se to dělá na pozitivní formu (kopyto), která se vyrobí třeba z pěnového polystytenu. Pokud vám jde o přesně rozměry, tak je třeba počítat s tím, že kopyto má rozměr vnitřního rozměru kufru. Kopyto (narozdíl od negativní formy) ani nemusí být děláno tak, aby se dalo z výrobku vyjmout, tak jako tak se kopyto při vyjímání zničí, ale to nám při výrobě jednoho ks nevadí. Pak stačí skelná tkanina (případně uhlíková, kevlarová) a epoxid a několik vrstev té tkaniny prosycené epoxidem přihladit na kopyto a nechat zaschnout. Pak se kopyto "vyďoube" z hotového výrobku, podle nároků na povrchovou úpravu se povrch (vnitřní i vnější) vytmelí, vybrousí a nakonec nastříká. Povrch není tak dokonalý, jako z negativní formy, ale lze dosáhnout i velmi dobrých výsledků, je to jen o trpělivosti. Jako problém bych já osobně viděl s kováním (panty, zámky...) a se začištěním okrajů.
Laminování sice lze provést i epoxidovou pryskyřicí,ta je ovšem dražší jako pryskyřice polyesterová.Kopyto je lépe vyrobit ze dřeva a dotvarovat sádrou.Povrch se natře dělicí vrstvou,což je obvykle nátěr roztokem polyvinylalkoholu.Kopyto se dělá s malým úkosem,aby šlo z výrobku vyjmout.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.