Nejste přihlášen/a.
Doporučuje se vykropit vodou pro odstranění prachu ze sekání-frézování drážek (šliců). maltu jádrovou a kousky cihel.Lze i zdicí,ale na to jiiž musí být patřičná zkušenost (teda pokud se použije malta ze suché směsi!)pokud směs tak třeba : Weber.dur -cca 100kč/25kg nebo od cemixu a dalších (cokoliv s výjímkou těch nejlevnějších v Hornbachu,baumaxu...kde je cca 50kč/25kgje to kšunt do,kterého je nejlepší přidat jak vápno tak cement.)
Vápenocementový štuk může použít bez problémů. Jeho popraskání je mírné a vrchním štikem se eliminuje. Nestraš ho. Používám běžně dlouho, často a bez problémů. Práce se sádrou je dobrá tak akorát na uchacení krabic a vedení, ale na zaplňování spár ne, rychlé schnutí, takže možnost namíchání v poměrně malém množství.
Nejde o štuk vápenný, ale vápnocementový. A ten drží dobře a popraská pouze v silnější vrstvě a málo. Kdybych to na šlice běžně nepoužíval, netvrdil bych to. No, ale přít se nebudu, "proti gustu žádný dišputát".
Sorry Bohumile ale nedá mi abych to nenapsal-jste odborník na slovo vzatý! Víte vůbec co je to štuk? Asi ne nebo byste to vůbec nenapsal- štuk je jeden a to směs vápna a písku, a vnější vznikne tak že se přidý krapet cementu.běžně jsme v učení dávali na vnější 3 lopaty na míchačku=lopata na kolečko -tehdy nebyli tyto směsi ,ale suchý vnější od vnitřního štuku se liší jen přidáním cementu!
Jádrovou maltu, jak píše diesel, je zbatečné kupovat a na toto používat, Na povrchu by se musel stejně použít ještě štuk pro finální úpravu. Takže podle mne. Koupit již přímo vápenocementový štuk na vnitřní omítky (mají každé stavebniny, pytel 20-25 kg cca 50-70 Kč). Vysekaná místa vyčistit od prachu a uvolněných částí (smeták, vysvač). Pak namíchat štuk, štětkou vykropit opravovaná místa a nanést (pokud umíte, zednickou lžící vhodit, případně pak špachlí) štuk do spár. Pokud půjde o větší díry možné vkládat zytky staré omítky a cihly. Štuk vyrovnat zhruba tak, aby, do úrovně původní omítky, zůstalo tak cca 1-2 mm. Pak nechat vyschnout (v místech s větší vrstvou mírně poraská). Po zaschnutí strhnout přesah nad okolní omítky, opět mírně pokropit a nanést plechovým "glajtákem" tenkou vrsvu opět toho štuku a po krátkém zaschnutí "vyfilcovat" do roviny s původní omítkou. Jako filcovadlo možno použít tabulku polystyrenu (cca 10x15x3 cm), které namáčíte do kýble s vodou. Pokud jste ještě nedělal, nutné vyzkoušet. Po zaschnutí již možno provádět běžnou malbu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.