Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Omítka na dřevo + Bourání komínu

Od: dzon odpovědí: 16 změna:

Zdravím, potřeboval bych tyto oranžové latě viz foto, které jsou z venku na zahradním domku nějak předělat, jsou už v horším stavu a brousit z nich barvu a znovu je natírat by bylo peklo, navíc jsou mezi nimi mezery a ty bych rád vyplnil, napadlo mě vyřešit to tím, že by se celý povrch nahodil omítkou, případně něčím jiným, a na to by se dala omítka, jde mi hlavně o co nejlevnější a nejjednodušší řešení, máte nějaký tip/doporučení?

Dále úplně jinde, na chatě je v suterénu zbytek komínu, z tvárnic, který byl zaslepený u země o patro výše a používá se jeho horní část. Mohu tuto dolní část bez obav zbourat? Nepředpokládám že by to byl nosný prvek a dole to chci celé renovovat a jen to zabírá prostor.

Díky za pomoc a přeju krásný den!


 

 

16 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

fik

3x

Na dřevě se ti žádná omítka bez podkladní vrstvy neudrží,to dřevo pracuje,zachvilku to popraská a opadá. Jestli ti jde o nejleevnější řešení tak vzít kartáč do flexy,odrbat to tím a znovu natřít. Jestli to chceš zarovnat a aby to moc nestálo,tak na to normálně navrtat OSB desku,třeba ji namořit do tmavší barvy. Zázračné řešení v tomhle případě asi není.

Ubourat komín zespodu tak to je hardcoreJestli stihneš utýct tak budeš jen valit bulvy kolik ten vršek toho padajícího komínu pobourá. Musel by jsi mít strop s patřičnou nosností a ten komín nějakými silnými traverzemi postupně podložit. Ale tohle řešení bych bez rady na místě od někoho fakt znalého radši šel rozchlastat do hospody

 

jabraka*

3x

Na tom dřevu určitě štuk nebude držet ani týden.Pokud bych to chtěl za každou cenu vyštukovat,tak jediná cesta je postup: Polystyren(třeba jen 5 cm ) perlinka.omítka.Mít to na své chatce,tak koupím 10 kg hnědé lazury a natřu to s ní,tak jak to je.Nejvýš bych to ometl ryžovým kartáčem.Pokud by někde vadily spáry,na trhu jsou dřevotmely. obi.cz/...

JABRAKA

jabraka*

K tomu komínu bych se postavil negativně,celý komín je nezávislé těleso.Pokud je postaven na základové desce,je určitě nebezpečné ubourat jeho základovou část.

JABRAKA

 


2x

Na tu boudu bych přibil lignopor (třeba pomocí víček od piva) a pak nahodil a naštukoval. Z té fotky komína není moc jasné jak to vypadá. Ale obecně, pokud stojí komín a chcete bourat spodek, tak vám komín nejspíš spadne dolů. Museli byste ho napřed podložit nějakými traverzami a pak podbourat.

 

dzon

Díky za odpověď, ale to dám jen 15tisíc za Lignopor, což mi nepříjde jako levná varianta + spojovací materiál a štuk. Zateplení nemá vůbec smysl řešit, uvnitř je to obložené palubkami, což stačí, když bude zima, tak se tam stejně nepojede. Šlo by použít štuk rovnou?

To si děláte legraci, na to dřevo rovnou štuk? Natlučte na to tedy heraklit (je to jako lignopor, ale bez té izolace), pak nahodit a naštukovat.

dzon

Heraklit snad cenově vychází prakticky stejně. Nejsem odborník na zedničinu, proto se tu ptám, je nějaká alternativa ke štuku, se kterou by to šlo zarovnat a držela na dřevě? Jde mi opravdu o nejlevnější řešení.

Díky

Nelze. Nezkoumal jsem cenu heraklitu, ale nemůže být stejná. Ten polystyren v případě lignoporu není zadarmo.

Ne na dřevo štuk napřímo nejde a běžně se ohazuje ale dřevo musí být pobito drátem nejlépe rovnou pletivem-tzv Rabitz!

Jinakco takhle změřit plochu koupit "pár" desek dejme tomu 5cm tl.polyše dvě tři tuby pur lepicí pěny a no to jen leidlo s perlinkou?Nejlevnější je pak prkna nově natřít-to ale asi nechcete slyšet!

Komín-jak píše kolega-NEBOURAT-to co by zůstalo naahoře Vám spadne až dolů!

 

dzon

Díky všem za reakce, vidím to na tenkou OSB nebo co nejtenčí polystyren, ještě porovnám ceny. Obrousit a natřít ničemu nepomůže, nekteré latě jsou již ve vyší fázi rozkladu, navíc mezi ně leze hmyz a dělá si tam hnízda, čemuž chci hlavně zamezit.

Co se týká komínu, zbourat ho by byla opravdu hloupost, je potřeba ho nejprve ukotvit do podlahy, řešil jsem to s kominíky co nám ho vložkovali.

Tak ještě jednou díky.

Samotný nějaký polystyren je nesmysl, na slunci se časem odpaří. Na fasády se používá fasádní polystyren a na něj pak další úpravy. To s vaším úmyslem šetřit, nejde dohromady.

Feraxi a to máte ověřeno nebo jste si to vycucal z prstu či z pochybného webu?-

Polystyren se nepodpařuje,ani na sluńci bez ochrany nedegraduje na rozdíl od PUR pěny!Toto přobáhá pak při teplotách od 70°C výše-ovšem toto může nastat i pokud je zastěrkován a zvolena nevhodně dosti tmavá omítka na sluncem osvícené straně! A to jestli je fasádní čií není nahraje až tak velkou roli!

 

Mám to ověřeno, měl jsem kdysi obyčejný polystyren na garáži pod eternitovou střechou. Jeho síla byla 4cm. Po nějaké době jsem střechu měnil za plechovou a když jsme eternit odstranili, na některých místech polystyren nebyl vůbec a někde jen slabá vrstva. A zajímavé bylo, že některé kusy měly okraj ostrý jako nůž.

No a co to znamená? že mám pravdu nebo že máš pravdu?NIC-prostě díky okolnostem - velká teplota v létě když na střechu paří slunce - polyš sublimoval. a ne díky tomu že nabyl fasádní...nebo bylo prováděno měření teploty jaká působila na polystyren? nebyla takže to není ani potvrzení jednoho ani vyvvrácení druhého!

Chtě jsi podrobnosti, tak jsem je poskytnul, to je vše.

Však jo,jen jsem psal že to nepotvrzuje ani tvoje slova ,stejně tak jako to nepotvrzuje moje slova

Pokud by to nebylo ,tak jak tvrdím-tak Ti neodporuji!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]