Nejste přihlášen/a.
S ohledem na ten profil, nevím zda by pomohl nějaký odstraňovač starých nátěrů + drátěný kartáč, nebo kotouč do vrtačky. Je třeba vyzkoušet. Pokud budete stále opalovat, si nezbyde, než dostatečně odvětrávat. Někdy pomůže také obyčejný ventilátor, který postavíte tak, aby ten kouř a smrad, od vás odháněl.
Ono to s tím olovem není tak trgické, jak se povídá, ale zdravé to rozhodně není. Olovnatá základovka (suříková) měla jasně oranžovou barvu a při opalování se z ní uvolňovaly olovnaté výpary. To, co je vidět na fotkách vypadá na běžnou červenohnědou základovku, v té olovo nebylo. Ale jeden nikdy neví. Pořiďte si respirátor s protichemickým filtrm. Je to sice trochu dražší záležitost a není to zrovna pohodlné, ale máte jistotu, že se toho svinstva nenadýcháte. Rada využít průvanu správného směru taky není od věci. Použití barvožroutu (odstraňovač starých nátěrů) je sice možné, ale na silnější vrstvy barvy je to téměř nepoužitelné a strávíte na tom zbytek mládí.
Vilik - Můžete tazatelce poradit, jak má někam odnést několikametrové litinové zábradlí, pravděpodobně neoddělitelně spojené se schodištěm (či podlahou terasy)? Vaší radu bych taky uvítal, mám podobný problém se snýtovaným zábradlím v 6 patrovém domě.
kimbert - Jo, tahle pistole by na to asi stačila. Ovšem kdyby jí nechyběla drobnost - kompresor, který dá dostatečný tlak. Bez něj není k ničemu.
Než to opalovat tak by asi bylo lepší to otryskat, na domácí použití by snad stačilo toto malirske-naradi-doplnky.h/... ,popřípadě to odvézt někomu kdo má v okolí profi sadu používají ji např.v zámečnictví.
Nejspíš, vzhledem ke složitosti povrchu a síle nátěrů, použít kombinaci obou možnosti. Opalovat za pomoci chránění dýchacích cest respirátorem a odfoukávání kouřových splodin ventilátorem a pak otryskat tryskací pistolí viz odkaz kimbert. Existují půjčovny, které půjčí jak tu otryskávací pistoli, tak i kompresor. Pouhé otryskávání staré barvy, v této vrstvě a složitém povrchu, přímo, bez narušení opálením, by bylo asi velmi zdlouhavé. A ruční, nebo mechanické oškrábání kartáči a očistění, po opálení, by bylo rovněž, vzhledem k různosti povrchu, velmi problematické.
Pokial je to vonku a farba sa lupe, skusil by som tlakovy cistic s rotacnou tryskou na beton. Odlupujucu sa farbu vezme s prehladom, zbytok docistite. Ak to nepojde cistou vodou, je mozne pritvrdit a pouzit nastavec pre mokre tryskanie. Pri praci s abrazivami je uz ale potrebne dodrzovat urcitu bezpecnost prace - minimum je ochrana zraku a dychacich ciest. Potom je vhodne si zabezpecit zonu, aby sa tam nik nemotal, aby ste ho nahodne nenahodili. Suchou mobilnou pieskovackou by to slo tiez, ale bolo by z toho obrovske mnozstvo prachu. Sice existuju mobilne pieskovacky s odsavanim, ale pre zabradlie to nie je prilis pouzitelne.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.