Nejste přihlášen/a.
Dobrý den , chtěl bych vás poprosit o radu .
Jsme ve fázi získávání stavebního povolení , Paní projektantka má projekt hotový , před odevzdáním čekala jen na hydrogeologický průzku. Ten nám ale odhalil že máme vysokou hladinu spodních vod .
Chlapi vykopali 2 sondy a narazili zhruba v 1m na vodu... podle všeho říkali že trvalo zhruba 2 hodiny než se naplnili.
Pozemek je mírně svahovitý o rozloze 700m2.
Tím to bych se vás chtěl zeptat jaké jsou možnosti odtranění této nechtěné závady na pozemku :/ a Jak moc je to nákladné.
Je fakt že zrovna v době kdy vrtali sondy tak zrovna roztálo asi 40cm snehu ... myslíte si že by to na mohlo mít na to nějaký vliv? Předem děkuji
No...ono dělat HG průzkum v zimě...a když taje sníh, není zrovna ideální doba.
Snížení hladiny spodní vody je sice možné, ale nebylo by to zcela levné...a i legislativně to bude chtít pár papírů navíc.
Nicméně...proč že to chcete snižovat hladinu podzemní vody? To přece není "závada na pozemku", to je přírodní stav a fakt.
Pokud o tom projektant ví, musí projekt přizpůsobit...a hladina spodní vody se sníží třeba jen po nezbytnou dobu výstavby.
P.S.: jednou třeba budete rád, že tam tu vodu vůbec máte. Teď je hladina spodní vody poměrně vysoko..v předešlém roce aby ji člověk "prstíčkem hledal"..nebyla a nebyla.
Máte pravdu není to závoda špatně jsem se vyjádřil ... Prý by tak vysoká hladina spodní vody mohla mít vliv na statiku domu... a také na budoucí možné promáčení okolního pozemku ( dvůr, zahrada)
Na pozemku jsem byl mnohokrát a neměl jsem nějmenší tušení že by zde mohla být vysoká spodní voda ...ani po deštích se v žádném místě nějak nedržela.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.