Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Protiplisnova penetrace a penetrace

Od: 09kada odpovědí: 9 změna:
Dobrý den, koupil jsem byt kde na dvou místech byla plíseň. Všechny zdi jsem oskrabal, napenetroval, natáhl lepidlo s perlinkou a vystukoval. Nyní se chystám na malování a chtěl bych poradit ohledně penetrace. Rad bych použil protiplisnovou penetraci a zajímá mě, jestli ji použit jen na postižena místa a na zbytek standardní penetraci nebo raději protiplisnovou penetraci vzít cely byt a následně se už standardní penetrace dávat nemusí, tzn ze protiplisnova plné nahrazuje klasickou? Používá se stejná penetrace i na sadrokarton? Máme nyní sádrokartonove stropy a nevím, zda-li použit stejnou. Děkuji za rady

 

 

9 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 


2x

Celoplosna "preventivna" aplikacia fungicidov v interieri s neblahym a/alebo neznamym ucinkom na ludske zdravie a je podla mna kontraproduktivna mozno este viac ako zivot v priestore so sporami plesni. Ani Vasej penazenke to neprospeje.

Rieste predovsetkym pricinu vzniku plesni - vetranie, nedostatocna tepelna izolacia / prechladanie stien a kondenzacia vlhkosti, havaria vody, atd. Fungicidna penetracia, ako aj akykolvek iny fungicidny prostriedok je len barlicka, ktora pomoze urychlit rekonstrukciu a vydezinfikovat uz napadnute miesto. Pricinu vsak dost dobre neodstrani.

Ak uz fungicidnu penetraciu mate, aplikujte ju s urcitym presahom (0,5 - 1 m?) na miesta, kde sa plesen vyskytovala, na vonkajsie rohy, a klasicke problemove miesta ako napr. napojenie obvodovej steny a stropu v mieste, kde je balkon, ostenia okien, atd.

 


0x

Kdysi se nám osvědčil přípravek Lastanox. Jako penetrace a možno přidat i např. do Primalexu, nebo Remalu. Podle toho co používáte.


doplněno 09.01.19 11:26:

Také je možno použít toto.

dylin

Lastanox je minimálně od 80 let zakázaný... teď už jsou jiné druhy fungicidů

 

figurek*

0x

Já si myslím, že to není jedno. Není penetrace jako penetrace. Normální malířská penetrace má vytvořit mezivrstvu, která spojí dvě méně sourodé vrstvy. Například na schodištích ve starších domech a na chodbách v nemocnicích je stále ještě běžně vidět vymalování jakýmsi olejovým lakem. Ten sice přetrvá věky, dobře se udržuje, čistit se dá mokrým hardem, ale nejde ničím přemalovat. Na něco takového se Primalex ani nechytne. Něco takového bez penetrace prostě nepřemalujete.

Protiplísňová penetrace má ve stěně vytvořit jedovatou vrstvu, na které se plíseň nevytvoří.

No a zednická penetrace je zas něco dalšího. Ta má hlavně zpevnit povrch, aby se nedrolil.

Já bych vám radil používat věci tak jak se používat mají. Protiplísňovou penetraci použijte jen pro místa, kde se plíseň objevuje. Na zbytku nemá smysl.


doplněno 10.01.19 09:21:

Pro lepší zapamatování zkuste experiment. Vezměte štětec, mázněte trochu Primalexu přímo na štuk a za hodinu se přijďte podívat na výsledek. Primalex zalezl do štuku. Čmrkněte druhou vrstvu a zase se za hodinu přijďte podívat. Budete skoro tam, kde jste byl, Primalex zase zalezl do štuku. Pro solidní vymalování vám nebudou stačit ani tři vrstvy primalexu.

To je ten hlavní důvod, proč na štuk musíte použít malířskou penetraci. Vytvoří na štuku pevnou a málo propustnou vrstvu, na které primalex drží a přes kterou neprosákne.

09kada

Děkuji. Takže chápu správně, že byste postižená místa napenetroval protiplísňovou penetrací, nechal zaschnout a pak byste celý byt vzal i s postiženými místy napenetroval standardní penetrací? Děkuji

 

jabraka*

0x

Odstranit plíseˇn ze stěn má smysl přímo na infikované zdi.Pokud ji přikryjete sádrokartonem,pak už jakákoliv protiplísňová aplikace smysl nemá.Pokud se nezničí v původním ložisku,bude se odtud šířit ve formě zcela suchých prachových spór a objeví se kdekoliv jinde.Také penetrace před povrchovou úpravou už hotových stěn je úplně zbytečný proces,má zase smysl na površích , které mají malou soudržnost.Sádrokarton se po vytmelení spár a spojů.vystěrkuje primární stěrkou a po vyschnutí a lehkém přebroušení hned vymaluje.Penetrovat to před malováním způsobí nanejvýš rozdílnou nasákavost plochy a nevymalujete bez fleků..

JABRAKA

 


0x
Dobry den. Co by jste doporucovali jako prevenci vzniku plisni za kuchynskou linkou? Co pouzit? Nebo to nema smysl a jen vymalovat? Diky
re4zon
Nejlepe zabezpecit, aby se plisen nemohla tvorit - tzn vetraci mezeru, zatepleni zdi, snizeni vlhkosti apod. dle situace na miste. Pokud to neni mozne, tak plisen omyt MOKROU cestou cca 2÷ peroxidem, natrit stenu napr. Sanalem a na to protiplisnovy nater.

Jediné vhodné řešení je odstranit příčinu plísně, nikoliv jen následek.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]