Nejste přihlášen/a.
Chtěla bych se septat, je před prvním bílení nutné penetrovat?
stropy - sádrokarton
stěny - štuk
Děkuji
Samozřejmě,ekonomika - peníze se musí točit
Už jsem viděl malíře,jak se kvůli tomu dohádali,jedni tvrdí,že ano,druzí,že zbytečnost. Já doma penetraci nepoužíval a zatím bez problémů...
tak zrovna ekonomika, aby se peníze točili je mi v tomto ukradená...já když něco dělám tak pořádně...a když se nepenetruje nedrží...sloupe se...technologické postupy si asi někdo nevycucal jen tak z prstu
Krtku,kdyby to byla stará zeď z bůhvíčeho,tak asi jo,ale ona píše nová omítka a stropy sdk. To jako penetraci i na sádroš? A ta stěna - živě to vidím,ytong,penetrace,stěrka s perlinkou,penetrace,fajnová,penetrace,malba. O té stěrce s perlinkou se s Váma hádat nebudu,vím,že tam nepatří. Jenže ji všude cpou
Verunko, neexistuje správná odpověď, přesně jsou obě možnosti vhodné. Jak pro koho. Já se přidám k těm co nepenetrují a nemám s tím žádné problémy. Mnoho kanceláří jsem předělal obložením SDK, nikdy nepentroval a vždy jen 2 x vybílil HETem,
Právě mi maluje sádrokartonář další byt, chtěl to penetroval, páč přibude platba za penetraci, zakázal jsem to a vedli jsme polemiku o tom, zdali penetrovat.
Takže nepenetruje a natírá to podruhé, zítra se montuje kuchyň.
Penetrovat či nepenetrovat je věc názoru.
Já bych radil penetrovat. Úplně nová, ještě nikdy nemalovaná štuková stěna by se penetrovat měla. Je to proto, že povrch štuku není úplně kompaktní, někde saje víc, někde méně. Penetrace tyto rozdíly zmenšuje. Stěna bude lépe připravená a vy se při malování tolik nenadřete.
U sádrokartonu se penetrace používá hlavně pro zpevnění povrchu, aby nepraskal a nerozpadal se.
Si myslím, že touto penetrací nic nezkazíte.
Jsem možná konzervativec,ale na nový,nevymalovaný štuk bych vždy použil nejprve hašené vápno.Už jsem to tu vysvětloval několikrát.Vápno vytvoří vrstvu hydroxidu vápenatého,který po určitou dobu reaguje se vzdušným CO2 na CaCO3,coš je vápenec.Získáme levně kamennou stěnu,daleko odolnější na opotřebení,neš nátěry disperzemi hlinky.Takový povrch také dokonale drží na piodkladu.Po vytvrdnutí,(asi měsíc)lze tuto vrstvu vymalovat dle libosti.Rozhodně budou další nátěry o řád lépe držet.Prostě staří řemeslníci věděli,co dělají.Já pamatuji doby,.kdy v novostavbách se v ocelových koších pálil koks.Nebylo to kvůli vysušení stavby,ale právě proto,že se vyráběl oxid uhličitý na rychlé vytvrzení zdiva i štuků.Stejně tak se štuky vyráběly drsné,ne z důvodu pohledu,ale daleko lépe na povrchu držel nátěr vápna.Po natření štětkou se stěny vyhladily a byly na povrchu hladké a pevné.Tolik k pochopení technologie.
Co se týče penetrace?Na nový štuk je to přímo nesmysl.Na starší stěny,které se loupou,je penetrace nutná.Ale stejně poslouží i nátěr barvou,trochu nařěděnou Po uschnutí lze malovat normálně.
JABRAKA
Pri penetrovani SDK pozor na stekanie / kanky od penetracie. Taketo miesta nie su po zaschnuti penetracie a pred malovanim prilis viditelne, ale vzhladom na to, ze je tam jej prebytok a vytvorila v tom mieste nesavy podklad, prerysuje sa to cez nater a neda sa toho jednoducho zbavit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.