Nejste přihlášen/a.
Což ,že to vylučuje norma není důležité. Má pouze doporučující charakter. Ale on to hlavně zakazuje zákon, pod pokutou až 50tis kč pro nepodnikající. V případě skutečné kontaminace vody mohou jít škody do obrovských částek.
Takže udělat si rozvody úplně oddělené. Za vodu ze studni, která půjde do kanalizace, by se mělo platit stočné. Buď se stanoví paušálem, či se osadí vodoměr.
Tak pokud Vám jde o legální provedení, musí být 2 samostatné a nijak nepropojitelné rozvody. To znamená, že nesmějí mít vůbec nic společného (ani kohoutek nad umyvadlem). V praxi se to řeší všejijak a dokud nedojde k maléru, například kontaminací městské vody závadnou vodou ze studny (a i když je to k nevíře, může se to stát velmi snadno, stačí větší pokles tlaku v městském vodovodu), nic se neděje a nikdo na to pravděpodobně nepřijde. Když se to pak ale stane, jdou pokuty do statisíců.
Jediné možné řešení je rozebíratelné spojení trubek (fyzická demontáž části potrubí), které připojíte buď na vodovod, nebo na studnu. V tom případě ovšem nějaké rychlé a jednoduché přepnutí zdroje není možné.
To není žádný problém,voda z vodovodu obecního jde přes měřidlo,tam zaplatíš jak vodné,tak stočné.Z vlastní studny zapojíš jen ty spotřebiče,které ušetří.Také se rozhodneš podle kvality.Nekvalitní na WC a prádelnu,kvalitní na vaření a pití.Rozdělit to pro specialistu,instalatéra není problém,
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.