Nejste přihlášen/a.
Když bych si koupil měděnou trubku o tlouštce 1cm stěny a průměru 15mm až 20mm, šlo by to vytvarovat v ruce, popřípadě v kleštích tak, abych z toho mohl vyrobit trubkový chladič? Předpokládám, že bych musel sletovat dvě trubky k sobě. Chci vytvořit něco jako radiátor, ale aby to pracovalo naopak, tedy aby to odvádělo teplo, ne vyzařovalo do okolí. Odvod tepla pomocí cirkulace vzduchu v částečně uzavřeném systému. Představa je přibližně taková, že trubku bych dvakrát až 4x ohnul po půl metru takové "W". Na konci to ještě dvakrát ohnu, pak to projde stěnou a na druhé straně místnosti by byly vývody + mini větráčky na vhánění a odsávání vzduchu. počítám-li správně tak délka celkově 2,80m + ohyby.
To samotné ohnutí bych si představoval tak, že bych hrdlo ucpal korkem a nasypal do trubky písek. A pak to ručně ohnul. Ovšem nevím jestli by to šlo, tak se chci zeptat, jestli je to realizovatelné.
Případně jeslti máte nápad kde sehnat takové ventilátorky a jak by měly být velké, aby to nebylo hlučné, ale zároveň to utáhlo to sání.
Oprava stěna o tlouštce 1mm.
Odkaz zde.
Tak už jsem se definitivně rozhodl, že musím jít jinou cestou. Jelikož jde vlastně o odvod ohřátého vzduchu vyzářeného elektrickým spotřebičem z prostoru radiátoru, chtěl bych to udělat tak, že bych do stěny - do přepážky zabudoval dva ventilátory (takové jako jsou v počítači 12x12cm. Jeden takový mám od Zalmana 12V, 0,16A tj. max 1,92Wh odběr proudu při maximálních otáčkách, ale potřeboval bych vyřešit kde sehnat nějaký regulátor otáček. Ono by to chtělo i nějaké čidlo na teplotu vzduchu, aby se otáčky řídily buď podle teploty vzduchu nebo radiátoru... Nemáte nějaký nápad?
Zdravím, měděné trubky jsou tvrdé , poloměkké a měkké. Tvrdé - plyn. Poloměkké - topení a měkké - destilační kolony- chladiče. Pokud to chcete do toho ,,W" v dané délce , tak bych doporučil polotvrdé a než se s tím drbat s pískem ( mimochodem musí být křemičitý vysušený)a nikdy ten ohyb nebude dokonalý, tak bych požádal nějakého topenáře , aby mi to ohnul a popřípadě navavařil nakonec přechod se závitem. Já mám ohýbačku jak mechanickou, tak hydrauliku a nikoho takového bych neodmítnul. Práce na 10 minut. Také jde o rádius v jakém to ohnout.
jakým způsobem to chladit - museli by jsme vědět více detailů.
Dobrý den,pokud s ohýbáním takových trubek nemáte zkušenosti, tak se do toho nepouštějte,protože ji neohnete,ale
zlomí se Vám.Lepší by bylo ohyby udělat pomocí kolínek.Jinak má pravdu kolega předemnou,takový systém Vám
fungovat nebude.Vyhodíte si jenom peníze.Zkuste jiný systém,ale chce to alespoň hrubý propočet na přenos tepla.
fero
Měkká trubka na metry se dá koupit v Hornbachu.
Radiátor nepotřebuju, ten tam je. Chci přesunout teplo vyzářené radiátorem které se hromadí v prostoru cca 60x200x7cm za radiátorem do jiné místnosti a současně z této místnosti brát chladnější vzduch. Vodní chlazení už vidím jako drahou a složitou záležitost. Mě šlo o něco velmi jednoduchého a málo náročného na spotřebu energie, čemuž měl podle původní představy odpovídat větráček podobný větráčku na grafické kartě. Když by chlazení vzduchem nefungovalo, tak nezbývá než od myšlenky chlazení upustit. Pak mě napadá už jen chlazení vzduchem z venku, klasická klimatizace.
Milý pane, pokud Vás to baví, bavte se vymýšlením nefunkčních řešení.
Všichni Vám radíme, aby jste oslovil odborníky.
Ti Vám spočítají, že to fungovat nebude, fyziku neočůráte.
Co kdyby jste to co chcete řešit popsal detailněji.
"jde vlastně o odvod ohřátého vzduchu vyzářeného elektrickým spotřebičem z prostoru radiátoru"
Vy máte v radiátoru nějaké elektrické spotřebiče?
Nebude lepší regulovat ten radiátor a v místě kde chci přitopit, přidat radiátor či přímotop?
Vážený pane, my si nerozumíme. Pod pojmem radiátor, nemyslím topné těleso ale pasivní chladič! Zařízení, které vyzařuje teplo a ochlazuje elektrické zařízení.
Vy nečtete pozorně. Nepsal, jsem že radiátor má 60x200x7cm. Psal jsem v prostoru cca "60x200x7cm za radiátorem".
Nepopsal jsem celou věc dost jasně, že mluvím o radiátoru jako o součásti elektrického zařízení? Tudíž z mého pohledu radiátor nemůže být ze své podstaty elektrický, pokud radiátorem nenazíváš například kus elektrického vodiče pod napětím, namotaného na cívce... Beru to tak, že záření = radiace. Radiátor, zařízení, které vyzařuje radiaci. Už je to jasné? Nemluvím o topení, ale o zařízení na chlazení elektrického zařízení.
Dobře tedy. Kupte si to, co se obchodně nazývá radiátor, například od firmy Korado, RADIK Klasik Typ 10, rozměr 600x2000 a nainstalujte ho do onoho prostoru.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.