Nejste přihlášen/a.
Těžko říct co je špatně, vznikají-li rýhy je to asi přeschlé. Možná by pomohlo předem navlhčit podklad, aby tak nesál, nebo ho napenetrovat. Ke štukování osobně používám keraštuk, (nejleší výsledek) pucuju molitanem, halogenem si svítím z boku a při zatáčení vpodstatě netlačím. Pro bezchybný výsledek to chce samozřejmě nacvičit. Rozhodně doporučuju Youtube, je tam hromady návodů vpodsatě na cokoli a snažte se zopakovat nejen techniku, ale i podmínky - přípravu podkladu, náčiní, štukovací materiál, atp.
Přidám dotaz: na filcování se používá filcové hladítko, ale na co se používá molitanové hladítko a ploché polystyrenové hladítko?
Již při krátkém použití molitanového hladítka je molitan plný písečku ze štuku tak, že až úplně ztěžkne a těžko se vymývá. Má se při práci molitanové hladítko nechat plné písečku, nebo ho pravidelně vymývat? Filcové hladítko se písečkem ze štuku tak nezaplní.
Nevím nikdy jsem s tím neměl problém,a to jsem to většinou filcoval tak 10 minut po aplikaci. Nesmíš to moc namáčet,prvně lehce a rozhladit velké nerovnosti,pak znovu trošku namočit a dohladit. Když ti bude z filcu kapat voda,je jasné že to vyplavíš,to musí být spíš jenom vlhký a trošku si s tím pohrát,je to vrchní omítka,nebude to za 5 minut hotový. Když někde přece jen vznikla nerovnost,měl jsem zahnutou špachtli do oblouku a tím jsem to velmi opatrně dohladil,ale to už byla jen finalizace tak na 2% plochy,jinak to bylo filcem na výbornou
Já prvně používám tvrdý filc na srovnání a potom měkčí na vyhlazení. Pokud vznikají rýhy , tak tam máte pravděpodobně nějaké nečistoty a nebo větší zrna písku. Filc namáčím pouze podle potřeby .
Prvně použiji penetraci na sjednocení nasákavosti zdi. Potom natáhnu jednou fajnovou, nechám skoro poschnout a natáhnu znovu. Hladítko pod úhlem 45st. a trošku tlačím , tím to pěkně vyhladím a dostanu vápno více ven. Potom to nechám poschnout , až se mi po zatlačení prstem dělají pouze minimální důlky a pak to teprve vemu filcem. Pokud na to jdu moc brzo , tak se to ,,mudlá " pokud to nechám přeschnout , tak se při filcování moc nadřu. Poprvní namočím filc celý a pak ho vytřu o hranu kýblů a vytřepu až je skoro suchý a pak pouze když potřebuji , tak ho namáčím tak max do třetiny. ( ale to stejně vše záleží na tom jak je to poschlý - v tom se velice těžko radí)
Myslím , že to nenecháváte dostatečně poschnout a moc namáčíte. Také velice záleží na materiálu filce.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.