Nejste přihlášen/a.
Prosím, firma navrhuje na naši plechovou na dost místech rezavou střechu (24 let stara) tento postup: Nejdříve navržen "blokátor rzi" a pak od něj upuštěno a navrh je tento:
Kompletni odmasteni + specialni zakladni nater na pozink: Nater s grafitovou ochranou v jedne vrstve
Vůbec tomu nerozumíme, nevíme zda to odsouhlasit, je to vhodný postup?
(fotka je 4 roky stará a je na ní zlomek plochy a v současne dobe je rzi daleko víc)
Děkuji.
Nám zachraňovali střechu na bytovce (taky notně rezavějící pozink) takto: žádné odmaštování (nevím proč), jen hrubé mechanické očištění, základní nátěr reaktivní barvou (ve smyslu reagující se rzí), nakonec dvojí nátěr venkovní barvou - nevím jakou. Po dvaceti letech je střecha pořád jako nová.
Hezký den,
prostě mi to nedá a musím na tuto otázku reagovat:
Co se týká technologického postup, takže blokátor rzi je dobrý marketingový tah Barev a laků Hostivař, podstatě se jedná o jednosložkový polyuretanový lak, který jen uzavře korozní místa, ale s korozí si nijak neporadí. co se týká garvy, která obsahuje grafit ano, tuto barvu vyrábí firma Detecha a je dobrou volbou. Někdo psal, že použil reaktivní barvu, která měla kdysi označení S2008. Jenže tato bsrva se v pro firmy a občané již nevyrábí (jen pro vojenské účely).
Můj postup by byl následující:
a) korozní místa ošetřit tzv. Stabilizátorem koroze (ten chemicky zastaví korozi) myslím vyrábí Severochema
b) poté použít buď od Colorlaku základní barvu Aqvarex, nebo od Sokratesu základní barvu Sokrates Titan
c) a jako vrchní barvu buď s grafitem a nebo nový výrobek s označením ALCOR Dip, který má roztažnost cca 400% tudíž vlivem tepelného roztažitosti kovů nebude praskat.
Pozinkovaný plech obvykle vydrží hodně dlouho, plechová střecha prorezne v místech, kde je nějak prodřená, odřený pozinkový povrch, nebo prožraná agresivními ptačími hovínky, ale to nemusí být moc. Hlavně nešmirglovat nebo nedrhnout drátěným kartáček. Do každého vrypu se dostane voda a pak to tam začne rezivět. Rez se dá odstranit smirkem v místě, kde je plech prorezivělý, fleky velikosti mince nebo třeba i dlaně, ale neodřít někde vedle. Takže stačí střechu pouze na některých místech důkladně očistit a opravit a pak střechu celou natřít a pak bude zase držet.
Zkušení lakýrníci by vám poradili nejvhodnější nátěrovou hmotu i materiál. Možná by stačil nátěr univerzální syntetickou barvou S2013 ředitelnou ředidlem S6000, natíraný pečlivě štětcem, nebo několik vrstev vodou ředitelnou barvou například matný Balakryl UNIMAT natíraný vhodným šětětcem pro vodou ředitelné barvy. Nepotřebujete ředidlo, štětec snadno po práci ihned vymyjete nebo vyhodíte, nenačucháte se. Ale chce to po pár letech znovu poopravit nebo přetřít. Ale drží, vydrží mráz, sních, d顚t, sluneční horko.
Nebo jestli je střecha šikmá a nepřístupná a chce se vám na ni každých pár let znovu lézt, nechte to udělat firmou. Na rovnou nebo mírně šikmou střechu se dá obvykle vlézt a natírat bez problémů. Kromě spálených kolen, při natírání v letním horku, kdy je střecha pěkně rozpálená.
Je to skoro rovná (pozvolna se svažující) střecha 160 m2.
Bohužel me zdravi ted ani nedovoli abych tam vylezl a zjistil aktualni stav ale po dele střese jsou fleky rezave jak jsem videl na fotce v mobilu. A jsou to fleky velikosti A4 né mince...
Popravdě vůbec si nedokážu představit co je myšleno tím : Nater s grafitovou ochranou v jedne vrstve
Grafitová ochrana? Co to je? Cena má být kolem 22 000 za natření včetně ceny barvy.
Tak nevím. Těžko se rozhodnout když o tom zhola nic nevím.
Dobrý den. Budu trochu přemýšlet jiným způsobem - co tak využít této situace a zaizolovat střechu?
Já bych to jen očistil, na střechu poskládal extrudovaný polystyren a vrchní vrstvu dal dle chuti - buď ipu nebo hydroizolační folii... Náklady můžou připadat vyšší, je ale předpoklad v jejich návratnosti v topení...
doplním - pokud chce někdo natírat plech, kov ,.. nenamáhaný, odolný proti povětrnostním podmínkám - velmi dobrá zkušenost s google.cz/...
V práci vloni jsme "ošetřovali" plechovou střechu v rámci zateplení domku a pže náš "nátěrka" na toto neměl čas dělali jsme to my zedníci.Střecha,respektive veškeré oplechování se očistilo ocelákem od hrubé nečistoty a nesoudržných kousků barvy cčetně smirkem obroušení drobných míst s korozí, pak se celá střecha odmastila acetonem a n poté přišeĺ nátěr nějaké barvy na toto určené,žel nwn jaká to byla.Dle "nátěrky" dost dobrá barva na toto!
Na pozink. střeše z roku 1972, která byla již 5x natíraná se udělaly na spoustě místech rezavé místa.
Rez byla pod barvou.Evidentně moc základ tehdy nechytnul, nebo byl proveden brzy ještě na čerstvém pozinku.
Na foto jde vidět oprava.Celé pásy střechy přebroušeny, hlavně rezavá místa, kde již pozink stejně nebyl a nátěr byl použit DENAS ANTICOR. Vrchní bazva už je na zvážení každého.
V loni po 5 letech jsem dělal opravu komína a oplechování jsem znova obrušoval a Denas antikor prostě držel jako nový.Vrhní barva uletěla jak nic...Takže Denas Antikor doporučuji.
Od začátu 80-tých let jsem vyzkoušel množství barev na kov, jedna z nich byl Superfest od již zmiňované Detechy. Např. na plot. sloupcích, parapetech a pod. je barva stále funkční. Bez prasklin, odlupuvání, prolezání rzi. Povrch pouze zmatovatěl. Třením prstem po barvě se prst očerní jako tuhou z tužky, takže se zřejmě jedná o uhlík jako účinná bariera proti UV. Doba pokročila, a tak i uvedený výrobce rozšiřuje nabídku, a chci doufat, že si drží i kvalitu. Nyní je mým favoritem Superkov Satin. Sametový lesk, zatím bez známek matovatění.(na rozdíl od Zinorexu, který během 3 let změnil barvu z hnědé na šedou). Do třetice Fest primer, i na povrchy se zbytky rzi a barevné kovy. Řídký jako voda, takže velmi výtěžný. Je však nutno přetírat sice čímkoli, ale v určitem časovém rozmezí. Nakonec neduh- jedná se PU základ, takže reaguje se vzd. vlhkostí. Není-li předpoklad sa zpracováním balení v několika dnech, vyplatí se po otevření obsah rozlít do několika malých nádobek dobře těsnících. Nestane se Vám, že časem máte třeba 1/2 l nepoužitelného rosolu. (vlastní zkušenost).
Vaccent (a nejsem dealer- pro rýpaly)
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.