Nejste přihlášen/a.
Nařrazila jsem na stránky, kde se doporučeje spořič vody, myslíte, že je to výhodné? Nebo budete mít vodu puštěnou déle, aby jste si umyli nádobí podle svého zvyku a neušetří se nic?
Funguje - většinou se pouští mnohem víc vody než je potřeba. Pokud se zmenší průtok tak aby to naplno pustit nešlo tak se ušetří. Nemusí to být to v odkazu, stačí vložit clonu s malou dírou (omezení průtoku). Nebo pokud je redukční ventil tak snížit tlak vody.
Clona - plastová destička s dírou ca 3mm (nutno vyzkoušet) vložená na vstup do baterie nebo kamkoliv před baterii. Dop. pro teplou i studenou vodu dát stejnou clonu. Nebo clonu do baterie až za smíchávání vody. Do perlátoru - záleží jak je utěsněné otáčení výstupu.
Největší úspora je ve sprše.
Podobné je jako byl "speciální koncentrát" na mytí nádobí který se ředil - pokud naředíte cokoliv jiného (Jar), tak to funguje stejně. Dáte jednu kapku z které využijete 10% prostředku = pokud naředíte 1:10 a dáte jednu kapku, tak jí využijete celou a prostředek vám vydrží 10x tolik...
Děkuji za odpovědi. Já mám právě pocit, že by mohl člověk nechat téci vodu déle, aby třeba umyl nádobí, jak jen zvyklý a tím je spotřeba větší. Zda se vyplatí, kde je málo osob v domácnosti, nebo spíš v těch školkách, v nemocnicích apd...
Horší než zdražení ale nastává, že voda není. Bude na příděl nebo prostě nepoteče. Stejný příklad je vlastní studna, když je kolem vás režim "nezalévat, neumývat, neplavat" je každý ušetřený litr dobrý.
Také mám obavy, pokud budou vedra, jako vloni, tak možná bude voda k dispozici v omezené míře, uvidíme.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.