Nejste přihlášen/a.
Jak dlouho vydrží voda v elektrickém zásobníku 100L na teplotě 60 stupnů?
Jde mi o to,pokud se nebude voda např. pár dní používat,jaká bude spotřeba proudu.
Resp.po jakých intervalech se bude zásobník dohřívat aby byla teplota vody udržovaná v nastavené teplotě.
Tak ted už je mi to jasné
To samozřejmě vím,ale chtěl bych aspon odhad.
Mám na mysli nový zásobník 100L cena 5-7000kč . Teplota nastavená na 60 stupnů , 2kW, 230V
Jde mi o to,pokud se nebudu voda např. pár dní pouštět tak jestli se to bude dohřívat každou hodinu a nebo každých 10 hodin. To je rozdíl.
Nebavme se imaginárně..., ale konkrétně.
Např. u ohřívače AEG EWH 100 Basis N je tepelná ztráta 1,48kWh/24h při teplotě vody v zásobníku 65stC a okolní teplotě 20stC.
Takže při těchto parametrech by Vás stálo udržování teploty vody v zásobníku cca 107Kč/měsíčně (při sazbě 2,40Kč/kWh).
Ve stupních je to pokles teploty v zásobníku o 13stC/den.
Co se týká doby dohřevu, pro tento konkrétní příklad by ohřev trval denně necelých 43minut při příkonu (výkonu) topného tělesa 2kW.
Stačí to takto?
Denně 43 minut? Tak to je teda pro mě dost špatná zpráva.
Uvažuji právě o nákupu zásobníku. Nebude používán denně ale jen občas. Když si ale představím,že 2kW tam budou proudit denně 43min vlastně úplně zbytečně...
Vypínat a zapínat bojler při několika denní odstávce je dosti nepohodlné a navíc asi ne moc výhodné,jelikož by se zase musel dohřát z 10 stupnů.
Tak já nevím teda jestli je nákup zásobníku dobrá volba
Dobrý den, vzhledem k tomu, že teplota 60 stupňů je tzv. ekonomická (na ovladači bude označena asi písmenem "E"), tak má být nejvýhodnější - jde o několik hodin mezi spínáním.
Zdravím!
Zvažte také možnost pořídit elektrický průtokový ohřívač vody, jestli by vás spotřeba energie nevyšla levněji.
Já jsem toto vyřešil tak, že mám bojler (80l) zapojený do zásuvky. Topné těleso 2KW-takové zapojení je v souladu s normou+zásuvka s časovačem. Spínám 1x za den 19:00-20:00. Přes den mi nevadí vlažná voda na umytí rukou, večerní sprcha je vždy teplá. Ovšem nemám nízký tarif. Vy ano? Finančně bych na tom "nevykrvácel", ale nemám rád zbytečné dlouhodobé plýtvání.
Pro Kimba: Máte představu, jaký příkon by musel mít takový průtokový ohřívač, aby s ním bylo možné pohodlně napustit vanu? Co ušetří na tepelných ztrátách, zaplatí paušálně za silnější jistič+úpravy vedení atd...
Ak máte plyn, výhodnejší je plynový prietokový boiler, my máme v byte namontovaný kotol spojený s takýmto boilerom. Pri zapnutí len na boiler zohrieva vodu len keď sa otvorí batéria na teplú vodu. Kotol v zime funguje samostatne, podľa nastavenia termostatu. Boiler nezohrieva do zásoby zbytočne, ale len vtedy, keď sa vyžaduje teplá voda. Počas zimy máme zapnuté aj boiler, aj kotol na vykurovanie.
Môj švagor mal elektrický zásobníkový boiler, tušim na 100 l, mali zavedený nočný prúd za režijnú taxu ( pracovník elektrárne ) 0,17 Kčs v tom čase.Asi polovica norm. taxy. O 6. h ráno prestal zohrievat a 6 členná rodina už o 14. h. nemala teplú vodu. Znovu začal ohrievat až o 22.h. Ja som mal plynový prietokový , vtedy, kedy som potreboval za norm. taxu. A neohrieval naprázdno, ale len v čase spotreby.
Ahoj. Panebože, co Kemo hrotíš? Martin ti to tu docela dost polopaticky vysvětlil a ty náklady nemají chybu. Když je ta piksla úplně studená, tak se může nahřívat i 8 hodin. Hodina denně na noční provoz za dvacku měsíčně? Co by jsi chtěl víc? Vlastně méně. Je to bezúdržbové, bezpečné a pohotové.
doplněno 25.06.15 22:05:No úplně jednoduše. Trapně jsem se přehlídl, a ještě zaokrouhlil tu 7 ze 107 na celé nahoru. To nic nemění na tom, že za +- kilo za měsíc to docela jde. Jinak, 80 litrů je tak maximálně pro dva a sprchování. Já jsem měl před plynovým kombíkem 180 litrů, pro 5 lidí.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.