Nejste přihlášen/a.
dobrý den, slyšel jsem, že při investici 300tis do fotovoltaiky je to schopné utáhnout běžnou domácnost (pračka, lednice, rychlovarka, žehlička atd.)
máte prosím někdo zkušenost, zda-je to reálné?
-jak velká plocha střechy se musí v tomto případě pokrýt?
-v zimě je asi stejně nutné dokupovat od čezu, zajímalo by mě, jakou to má návratnost? pokud v době hojnosti prodávám čezu zase já, kolik se takto dá na prodeji vydělat?pokud si vezmu vstupní investici a životnost nějakých 15let, muselo by mi to např. 7tis ročně vydělat, abych byl za 15let cca na nule počítám-li správně
-topit se z tohoto systému asi nedá že?
díky za odpovědi
Je dobré stavět na zkušenostech jiných
a tady web o fotovoltaice
vypadá to všechno krásně, ale...
chce to pročíst hodně a hodně stránek, získat informace, navštívit už fungující malé fotovoltaiky a teprve pak se rozhodnout...buď pro nebo proti...taky jsem byl ze začátku nadšený, ale zůstal jsem u dodávky energie od velké společnosti...snad nebudu nikdy litovat svého rozhodnutí...
Sleduji fotovoltaiku průběžně a i s kalkulačkou a zatím jsem nenašel logický důvod pro větší investici. A to mám dost silnou motivaci, zvláště když vidím fakturu od eonu, kolik přispívám solárním baronum na jejich ekoterosristé dotace.
Zatím mi vychází nejlépe postoj "co neutratím, nemusím vydělat". Takže se věnuji hlavně úsporám, počínaje úspornými spotřebiči, termoregulačním kohouty, efektivním topení a zateplením baráku.
Můj skromný názor je, že je vcelku rozumná investice do solárního ohřevu vody, během letní sezóny sníží náklady na ohřev vody a je rychleji vratná, zvláště když si jej dělá zručnější člověk sám a nenaletí předraženým firmám. Výdaje na ohřev vody v domácnosti nejsou zanedbatelné.
Mám tedy i tak v plánu pořídit solární panel a k tomu i větrník pro dobíjení baterie kterou budu především živit "energetická klíštata", což jsou sice minimální odběry, ale stále, jako je modem, zabezpečení, některé spotřebiče v stanby režimu. Budu to ale dělat i z jiného důvodu, občas nám vypínají proud a jsem bez PC internetu který potřebuji k práci, takže v tomto ohledu zůstanu nezávislý.
akumulacni system je drahy kvuli bateriim atd, nejlepsi a nejjednodussi jsou ty sady panel + krabice za 7000, jsou seriove zapojovatelne a zastrci se to do elektricke zasuvky (je to cesky vynalez), diky mirne zvysenemu kmitoctu nebo co, si spotrebice berou prednostne elektrinu z techto panelu. Zapoji to i laik
doplněno 14.06.15 12:17:odkaz jsem nedaval, protoze bych to byval musel fakt dlouho hledat ale nakonec jsem tech 10 minut obetoval elektro-hofman.cz/... asi se to nazyva GridFree (panel + mikroinvertor)
doplněno 14.06.15 12:19:Přesně tak. Na tom jsem začínal. Pro domácnost, kde se mění rychle spotřeba je to nevhodné. Pouze s bateriemi se dosáhne "nezávislost" na distribuci, ale pokud si někdo vybere FV aby ušetřil, tak to není dobrá volba. Musí mít jiné důvody.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.