Nejste přihlášen/a.
stará zednická finta je cihly namočit. Pak na nich malta lépe drží.
Že je cihla dobrá, to poznáte hned. Stačí do ní trochu silněji klepnout zednickým kladívkem. Dobrá cihla zazvoní, špatná se rozpadne.
No ale na místo, kde bude větší žár, byste měl použít spíš šamotky. Aspoň na tu vnitřní vyzdívku, která přijde do styku s ohněm. Udělat si klenbu nad ohněm z normálních cihel není dobrý nápad. Taková pec vám vydrží sotva pár let. Pak ji budete rozebírat a spravovat.
Dobrý den, cihlám nevadí to, že jsou mokré, cihlám vatí to, když jsou mokré a mrzne. Odolnějí jsou ty, které byly páleny na vyšší teplotu, ale zas pak mají horší tepelněizolační vlastnosti. Když je tedy budete mít ve sklepě pod úrovní terénu, tak se nic neděje. Pokud je však budete mít bez izolace - mokré na mrazu, tak se budou časem drolit.
doplněno 10.04.15 10:21:Milan má pravdu, že by mohlo pomoci je nenechávat na přímém styku s hínou a přes tu nopovku by ještě mírně odvětrávaly.
doplněno 12.04.15 21:15:Ano Milane, tak opravuji formulaci, přes vzduchovou mezeru mezi cihlou a nopovou fólií. Na styčných plochách, kde se výstupky nopovky budou dotýkat cihel k odvětrávání také nebude docházet.
doplněno 12.04.15 21:45:Já bych si dovolil tvrdít, že odvětrávat bude. Nebude tam sice působit komínový efekt, ale k výměně vzduchu tam prosté dochází. Je to způsobeno rozdílem tlaku vzduchu venku a v mezeře. Pokud trochu zafouká (stačí i vánek), tak se snižuje vnější tlak a vzduch v mezeře se tlačí ven. Díky tomu tato mezera pak "tvz. dýchá", nebo jinak řečeno odvětrává.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.