Nejste přihlášen/a.
Zdravím,
pokud jste ve stadiu, že výhledově budete dávat nějakou dlažbu a jiné obklady, navrhoval bych využít stavu a situace, tzn. sundat (otlouct) starou dlažbu (u stěn velmi opatrně, aby se nepoškodil obklad), udělat izolaci a pak na to udělat slabý (cca 2-3cm stačí) jemný betonový potěr, který se pečlivě zagletuje. U stěn a svislých konstrukcí bych poručil, aby se předešlo vzniku prasklin, dát při betonování třeba pásky ze sololitu a po vybetonování je vyndat. Vzniklá spára zamezí trhání toho betonového potěru. Po vyschnutí potěru bych spáru zatmelil stavebním tmelem (medvědí *****). Na takto udělaný základ lez položit třeba PVC nebo ho třeba natřít (pokud by vám vadilo, že ta podlaha je šedivá).
Výhoda tothoto postupu (zagletování betonu) je v tom, že povrch je hladký, tvrdý, dá se dobře udržovat a přitom na něj později lze bez problémů nalepit dlažbu.
Jen upozornění - pokud byste chtěl zagletovaný beton natřít, tak jen slabou vrstvou barvy, která bude dobře spojená s podkladním betonem, jinak byste před pokládkou dlažby musel zase barvu odstranit, aby se vám dlažba neloupala i s barvou.
Dobrý den, já bych to řešil pořízením lina např. se vzorem dlaždic. Nejméně práce, dá se použít opakovaně, resp. rychle se odstraní a přemístí jinam, může se koupit se slevou jako zbytkové, povrch se dobře udržuje a je rovný (nemusí se řešit nerovnosti podlahy). Zdravím!
Co tam dát samonivelačku? Rychlá montáž , dá se to dobře udržovat , vytírat a popřípadě na to můžete i hodit nějaké staré lino. Obkladač potom bude mít i ulehčenou práci.
Dělal jsem kdysi gletovaný beton v místnosti 4x4m, pak ve sklepě cca 2x2m. V obou případech vrstva byla místy i jen 2cm. Nepraskalo to. Ale musím zdůraznit, že v obou případech jsem měl udělanou tu dilatační spáru, aby se mi to nespojila se stěnami ( v tom sklepě jsem ten gleták dělal do "vany" z ipy, vytažené nad úroveň toho hotového betonu).
Gletovaný beton se dělá nejjednodušeji tak, že si rozhrnete beton na potřebnou výšku a srovnáte ho. Pokud budete mít správnou konzistenci betonu (neměl by být ani moc řídký, ale ani moc suchý), tak se vám po chvilce na povrchu udlá slaboučká vrstvička vody. Vezmete sítko (ideálně takové to kuchyňské, velké), do něj nasypete cement. Sítkem tu vodu na betonu stejnoměrně zaprášíte cementem.Když cement provlhne, vezmete kovové hladítko (tady u nás se tomu říká fraták) a plochu s ním utáhnete a vyhladíte. Plocha po uhlazení by měla být taková jemně matná, neměla by tam stát voda. Pokud tam voda je, klidně to znovu zasypte a znovu srovnejte.
Po uschnutí a vytvrdnutí by měl být beton na povrchu tak tvrdý. že běžným nástrojem (třeba sekáčem) byste do něj neměl přejetím udělat rýhu.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.