Nejste přihlášen/a.
Zdravím všechny kolegy elektrikáře a prosím o radu.
V zapojení je klasický vypínač S1 se signalizační doutnavkou (ABB Time) a za ním stropní světla (LED) a ventilátor s vestavěným doběhem. Jenže ten "doběh" při vypnutém vypínači dává na spínaném vstupu nějaké napětí, které ve "spolupráci" s doutnavkou a LED žárovkami nedovolují tomu "doběhu" správně časovat a vypnout.
Napadlo mne tam dát "lustrák" s "jednoklapkou", případně strojek S2 (tím by se výstupy při vypnutí oddělily), ale není varianta s doutnavkou.
Napadlo mne dát pod vypínač nějaké relé, jen nevím jaké.
Máte nějaký tip na jednoduché řešení při zachování požadavků zákazníka?
Tedy vypínač se signaliační doutnavkou a jím spínaná LED světla a ventilátor s vestavěným doběhem?
Předem díky, hezký den !
Co jdnoduché zapojení schodištáku (řazní 6) výstup k svítidlům a ventilátoru zapojit na vstup vypínače a na zbylé 2 kontakty přívodní fázi a nulák aby se výstup ve zhasnutém stavu uzemnil.
To by bylo elegantní řešení, jen musím zjistit, zda lze do tohoto strojku připojit signalizační doutnavku !
Tak bohužel, toto řešení nefunguje. I ten "okamžik", kdy je ovládací drát od ventilátoru (a LEDky) odpojen od fáze a přizemněn stačí k tomu, aby elektronika v LEDce zblbla elektroniku ve zpožďovači a ventilátor místo za 10 vteřin vypne za 10 půl hodiny.
Napadá mě tedy nějaké relátko ve funkci lustráku. Anebo se podívat na tišták zpožďovače a vrazit tam nějaký odpor, na ovládací drát proti zemi, kjterý by omezil vliv kondíků na vstupu LEDky...
P.S.: signalizační doutnavku jsem vykuchal, takže ta není pachatelem problému...
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.