Nejste přihlášen/a.
Snižuji strop pomocí sádrokartonu a chtěl bych se zeptat zda je nutné použít parotěsnou folii.
Nad stropem je nevytápěná půda s betonovou podlahou, strop je z prken, rákosu a malty.
Snižuji cca o 8cm, jako izolace použita minerální vata Isover Domo 50mm.
Někdo tvrdí že parotěsnou folii dát někdo že je to zbytečné.
Jedná se o ložnici 3x4,5m.
Dobrý den,
dává se všude tam kde je předpoklad možné kondenzace vody z důvodu rozdílné teploty.
Ve Vašem případě bych rozhodně neriskoval a dal jí tam, pozor pokud budete do podlhledu dávat nějaké bodovky nebo něco - ta folie má smysl pouze pokud je utěsněná! tzn. neporušená ve své ploše..
Sám jsem si jí dal i do bytovky, kde nade mnou i pode mnou je vytápěný byt.
nc
Ohřátý vzduch z místnosti se nesmí dostat do izolace a proto se parozábrana dává z teplé strany. Takže jestli minerální vatu montujete z vnitřní strany stropu, pak potřebujete i parotěsnou folii. Parotěsnou folli byste nepotřeboval ve chvíli, kdy byste tepelnou izolaci montoval shora, ze strany nevytápěné půdy. Pak by vám jako spolehlivá parozábrana zafungoval celý strop vaší ložnice i s podlahou na půdě.
figurku, rád bych s Vámi vedl polemiku, páč se mýlíte, nebo si nerozumíme. "Ohřátý vzduch z místnosti se nesmí dostat do izolace a proto se parozábrana dává z teplé strany"
Pokud ta věta bude znít takto: "OhřátýVlhkývzduch z místnosti se nesmí dostat do izolace a proto se parozábrana dává z teplé strany"
Teplo se tam určitě dostaně i přes folii. Pokud dá izolaci SPRÁVNĚ na půdu, musí se určit kde bude rosný bod, aby byl nad parozábranou. Pokud dá parotěs na teplou stranu, nemusdí vůbec řešit, kde bude rosný bod. (bude vždy nad folii,.)
"Pak by vám jako spolehlivá parozábrana zafungoval celý strop vaší ložnice i s podlahou na půdě." toto určitě nelze považovat jako parozábranu, vždyt to jsou porezní materiály.
poslyšte Milane. Já se s vámi nehádám, i když jste mi tu nedávno oponoval a tvrdil něco hodně diskutabilního, s čím se souhlasit prostě nedalo. I ten váš vlhký vzduch je při určité teplotě suchý. A jak je známo, při poklesu teploty stoupá nasycení roztoku. Lidově a česky bychom řekli, že s klesající teplotou suchý vzduch vlhne. A může vlhnout tak silně, že se v něm vodní pára začne srážet na vodu. Proto se taky rosí pivní sklenice, nebo prší. Jsou to především lidi, kdo onu vlhkost do vzduchu v místnosti nanosí a jsou to lidi, kdo se obvykle vyskytuje na teplé straně izolace. Tak s čím vlastně nesouhlasíte? Ohřátý vzduch z vytápěné místnosti se nesmí dostat dovnitř do tepelné izolace. O to tady jde, k tomuto účelu slouží parozábrana.
Figurku, já se nechci hádat, ale vést polemiku. To že se mnou spousta lidí ve spoustě problému nesouhlasí je přeci úpně normální.
"I ten váš vlhký vzduch je při určité teplotě suchý" příklad, teplota vzduchu v místnosti je 22°C, vlhkost 60-65%, zkrátka průměr. Tvrdím, že folii nezastaví teplo, ale vlhkost, aby nepronikla do izolace.
Nesouhlasím s větou, ...že ohřátý...
souhlasím s upravenou větou takto:
Pokud ta věta bude znít takto: "OhřátýVlhkývzduch z místnosti se nesmí dostat do izolace a proto se parozábrana dává z teplé strany"
tak souhlas.
Přirovnávání srážení u ostatních případech jen odvádí od uvedené věty...
Přeji krásný předvánoční čas ..a za 4!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.