Nejste přihlášen/a.
Dobrý den,mám dotaz...koupily jsme plovoucí podlahu ...je to do staršího baráku ...podlaha je beton...v přízemí...v obi mi poradil at dám na beton igelit pak miralon a plovoučku...Je to dobrý nápad stím igelitem?Na zdi se tam dělá plíseň,tak aby to ten igelit nezadělal a nekondenzovala tam nějak voda..Díky
Důležité je,co pod přízemními místnostmi je.Je dům podsklepený?Ale v každém případě je dostatečnou izolací už i mirelon,podložený pod plovoučku.Rozhodně spíše,jako nějaké parozábrany pomůže spíše dobré topení a větrání.
JABRAKA
Koberec, jak bylo zde porazeno, v žádném případě! My máme starší RD a v menším okrajovém pokoji se kondenzovala voda na stěnách (promrzaly, teď jsou zateplené) a všechno to lezlo právě do koberce. Strašně moc toho nasaje, začne plesnivět atd. atd.
Pokud máte na zdi plíseň, máte s ní asi stejný nebo podobný problém a koberec by to jen zhoršil. (my jsme ji měli taky)
Vyměnili jsme to za plovoučku a máme ji přesně, jak píšete vy - beton, igelit, mirelon, plovoučka. V pokoji je teď příjmně, žádné vlhko. Igelit nedávejte po zdi (nezvedejte ho, nedělejte vyvýšené okraje, protože na stěně by to vlhnout mohlo), ale položte ho čistě jen na podlahu.
My si tedy nemůžeme stěžovat a je to jedna z nejlepších věcí, které jsme v baráku "opravili"
Svoje samozřejmě taky udělalo zateplení zdí, kde už teď voda nekondenzuje.
Pravděpodobně by to chtělo opravit i příčinu plísně...
Díky...teď bydlíme ve starším baráku a též se tu dělají plísně ...v ložnici kde je menší radiátor máme koberec na lině a smrdí stuchlinou a to je 3roky starý...a smrdí nám i věci v komodě ...není lepší než igelit ta parozábrana?díky
Zateplení jsme měli v plánu,ale majitel mi říkal ,že jak je to starší dům tak by to nezateploval aby dýchal...že právě zateplením by se dělali plísně více...je to řádovka...a má plastový okna...zateplení jste dělali zenitř nebo zvenčí...
Nejsem stavař, takže s tou parozábranou neporadím... Jen říkám svůj názor ze zkušenosti.
My jsme taky vyhodili koberec po 3 letech, plíseň byla všude na zdech a koberec smrděl stuchlinou, pod skříní bylo mokro a ve skříni smrad
Vyřešili jsme to tedy plovoučkou a jak říkám - beton + igelit + mirelon + desky se nám osvědčili.
Máme taky starý RD. Tedy tak napůl - stará část je 150 let stará, novější přístavba cca 40 let. Zateplovali jsme zatím tu novější část, protože tam byl problém kvůli tenkým promrzajícím stěnám (kde se pak kondenzovala voda a plesnivělo to). Zateplili jsme loni na podzim a takhle teplou a "čistou" zimu (tzn. bez plísně) jsem tu ještě nezažila. Konečně máme pohodlnou ložnici a né zatuhlý pokoj, kam se člověku nechce ani chodit spát
Zateplení je venkovní (polystyren 20 cm, protože zdi jsou skutečně tenké). Vnitřní zateplení se dělat nemá, většinou způsobuje více problémů než aby skutečně pomohlo.
Plastová okna máme taky.
Záleží spíš na tom, proč se vám plíseň dělá. Pokud je to kondenzací vody na studených stěnách (to většinou poznáte i podle toho, že v létě plíseň mít nebudete), tak zateplení pomůže. Pokud je jiný problém (špatná hydroizolace atd.), tam zateplení nepomůže a je potřeba ho odstranit, jinak plovoučka moc velkou výdrž mít nebude.
Starý, nepodsklepený, domek. Dva pokoje v přízemí jsem měl tak, že tam bylo lino a v druhém pokoji koberec na dřevotřísce, na betonu. Nevím, jak dlouho. Po strhnutí lina a koberce byla všude vlhkost, zatuchlina, plíseň. Po očištění nesoudržné vrstvy alfaltového nátěru (resp. asfaltu) jsem to natřel lepenkou v kýblu. V jednom pokoji (kuchyň) je dlažba, v druhém mirelon + dřevěná podlaha.
Doporučil bych aplikovat na plochu tekutou lepenku, jako "pojistnou" hydroizolaci. Igelit ne, přestože se doporučuje. Absolutně nemáte kontrolu nebo potuchy, co se pod tím igelitem pak bude dít dál. Po letech ve starém, nepodsklepeném domě jsem pochopil jednu zásadní věc, resp. poznal své největší "nepřátele". Prvním je vzlínající vhkost odspoda. Hned druhým a snad ještě horším, protože s tím jde blbě co dělat, jsou tepelné mosty, od země. Dům je od země (podlahy i spodní část stěn) velice podchlazován. Stačí pak relativní vlhkost vzduchu v topné sezóně nad 50% a sráží se v těchto místech vlhkost = plíseň. Ideální je to předělat - izolovat, zateplit, ale ne vždy to jde (technicky, finančně apod.). "Méně ideální" je užívat dům tak, aby kondenzace byla minimální, - topení, větrání (nejlépe strojní), topení, větrání, ... i tak jsem přesvědčen, že podlaha (laminát, dřevěná) i nábytek (zvláště dřevotříska) a koberce nejsou rozhodně na dlouhou dobu - zatuchnou. Dříve nebo později. To je realita bydlení v těchto domech. Mě se to daří držet na uzdě po istalace větrání s rekuperací.
Radil bych Vám (každopádně!) zjistit proč se tam dělá plíseň a podniknout kroky, aby se tak nedělo. Na beton igelit nedávat, aplikovat tekutou lepenku, pak mirelon (lépe třeba starlon apod.) a pak plovoučku. Neradím použít hodně drahou, rozumná kvalita (což je pro mě např. laminát okolo 350,- m2 s DPH). Pak Vás nebude mrzet ji za pár let předělat, vyměnit. Levný laminát bez pořádných per po všech stranách, se po krátké době nehezky rozleze.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.