Nejste přihlášen/a.
Zdravím, chci si udělat představu o tom co vše budu potřebovat ke stavebnímu povolení na půdní vestvbu... Máte někdo zkušenosti nebo informace jaké všechny dokumenty jsou potřeba?
Vím, že nejpřesnější info mi dají na příslušném úřadě, ale chci mít takový obrázek než tam vyrazím...
Díky...
Nebudete-li měnit vzhled domu, nemusíte mít stavební povolení a stačí jen ohláška. Na půdní vestavbu by nemusel být ani projekt, stačí náčrt.
Na projekt nebo náčrt si nechejte podepsat sousedy, že s tím souhlasí. Záleží na umístě ní oken. Pak se vydejte na Stavební úřad, konkrétně za pracovníkem kam spadáte a on si řekně další požadavky. Holt co člověk, to skoro jiný postup.
doplněno 22.04.13 19:52:*miro - a co nen ípravda? Z vašeho příspěvku to jasné není.
to není vůbec pravda. Záleží na rouzsahu stavebních úprav. Podle toho se buď požaduje nebo nepožaduje statické posouzení a projekt. V Brně požadují statické posouzeníi na blbou koupelnu z Ytongu.
V pražském činžáku potřebujete vyjádření: statika, hygienika, hasičů, památkářů, dopravního odboru (parkování nového nájemníka), mikologů (to není fór, jde o dřevomorku v nosných trámech).
Souhlas: majitelů sousedních domů.
Samozřejmě potřebujete projekt od oprávněné firmy, seznam odborných firem, které Vám to budou realizovat (hrubá stavba, plynaři, elektrikáři, instalatéři a pod.), zábor veřejného prostranství (chodník pro stavební výtah, případně lešení) v nutném rozsahu po nezbytnou dobu, dohodu o likvidaci stavebního odpadu oprávněnou firmou.
Možná jsem ještě na něco zapomněl.
Až tohle všechno budete mít, zažádáte si o stavební povolení.
No tak mi bylo řečeno, že budeme muset mít stavební povolení jelikož zastavěná plocha objektu je více jak 150m i přesto, že ráz domu bude stejný, nebude se hýbat s krovama apod. Dále budeme potřebovat projekt, vyjádření hasičů a životního prostředí...tot prej vše...
Kdybyste nám sdělil, že dům má více jak 150 m2, tak bysme se nedohadovali a hned vám sdělili, že bez stavebního povolení se neobejdete. Ale to jste netušil, že i když půdní vestavba bude třeba jen 70 m2, tak zda potřebujete SP nebo ne se odvíjí od zastavěné plochy domu.
Držím vám palečky a dobré nervy
opět musí reagovat: ohláška nebo SP je v zásadě jedno, formality jsou v zákoně nastaveny tak, že se vyřizuje téměř vše stejné. jen nad 150M2 je to SP a pod 150M2 je to ohláška. Velikost balíku papírů pro stavební řízení je jedna a tentýž a obsahově je to stejný.
Třeba někoho bude zajímat jak se liší ohlášení stavby od stavebního povolení
- u SP jsou vyšší poplatky
- delší čekací lhůty (60 dní)
- nelze realizovat stavbu svépomoci
- více formulářů, jen u žádosti o SP je 5 stran + přílohy, u ohlášení jen 4
- pokuta u SP je 5 x vyšší než u ohlášky ( až 1 mil)
a to hlavní je, že u SP musí proběhnout stavební řízení, u ohlášky tohle vůbec není
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.