Nejste přihlášen/a.
Bydlím v posledním patře paneláku a v poslední době začal kolísat tlak studené vody tak prudce, že v ranních či večerních hodinách, kdy se lidé myjí, se prakticky nedá osprchovat, nebot hrozí opaření.
Jsou nějaké normy na to, jak hodně může tlak kolísat, aby bylo vůbec možné jednat s dodavatelem, který tvrdí, že voda teče, tak co ...?
Případně - existuje nějaké zařízení, které by se vešlo do malého prostoru a které by umělo udržovat stálý výstupní tlak v bytovém rozvodu?
Děkuji za jakoukoliv odpověď. JP
Ahoj všem, dlouho jsem řešil něco podobného. Náš problém byl v tom, že při stavbě kotelny namontovali pojištovací ventil na 6atm. (nevím co je k tomu vedlo) a na vstupu musí být zpětná klapka. Tlak v řádu máme okolo 5,5 a při natápění okruhu tlak překročil mez pojištovacího ventilu a on"podpouštěl". Nacmrndal asi 10l vody (vštšinou za noc). Službukonající kotelník to řešil vsazením redukčního ventilu (na vstup). Kromě toho, že to nemělo očekávaný efekt, mělo to za následek, že když začal odebírat vodu druhý (a další) nájemník, tomu prvnímu se změnil (skokově) poměr tlaků. Říkali jsme tomu"skotské střiky". Ke změně došlo až když náš kotelník nebyl schopen vykonávat svoji funkci, našli jsme nového topiče a ten nechal vyměnit pojištovací ventil (na větší tlak) a vymontoval redukčák (a vodoměr). Od té doby se změny tlaků neprojevují.
Váš problém nemusí být stejný, ale pravděpodobně máte na vstupu do okruhu něco, co škrtí vstup a to se projevuje tak, jak píšete. Ve vašem případě (lokálně) by se tlak dal pouze snižovat, nejspíš redukčním ventilem.
Když jednání se správcem / dodavatelem tepla (jak píšete) jsou obtížné, lepší je (pokud možno) se s takovým rozloučit.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.