Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, prosím o radu s "poticim se podkrovim".
V novostavbe s lahkou strešnou konštrukciou sedlovej strechy sa pri vlhkom a chladnom počasí tvoria vlhké mapy na sadrokartonovom strope ,najme v rohoch miestnosti.Zrejme je to vyzrážaná voda, dá sa s tým niečo urobit, alebo je to normálny jav a prestane po zabývaní budovy?
Dakujem za rady a info, s pozdravom
Karol
No to se asi jen tak neztratí,jde o to že je nad sádrokartonem paropropustná folie a ta jak vidno není dotažená až do konce.Ještě bych počkal až se zabydlí kdyby se to dělo dál bude muset strop (nebo aspoň okraje) dolů a předělat.
Není to hloupost, jelikož se jedná o novostavbu, je v ní přemíra vlhkosti( omítky, betony atd.) Taková vlhkost se počítá na kubíky. Pokud stavba není dobře vymrzlá, bez oken, tak tam to vlhko je. A ze stavby se dostává tam, kde má nejmenší cestu odporu. Okna jsou kvalitní, moderní, tak nepustí takové množství vlhka ven. Když je špatně udělána parozábrana na stropě, cpe se vlhko tudy ven.
Topením vysušíte, větráním vyvětráte.
Podle fotografie se dá soudit toliko, že mokrý flek má ostré okraje a je lokálního charakteru s evidentním epicentrem přímo v koutě místnosti což je neklamným důkazem, že zdrojem je voda v kapalném skupenství s jediným zdrojem. Tento zdroj může atakovat několik míst. Příčina může být v obráceně položené parozábraně(nepravděpodobné) nebo také zatékání pod střechu nějakým malým otvůrkem. Může to být třeba špatné lemování komínů nebo anténího stožáru nebo pod lemováním štítu. voda tak může stékat po kapkách do jendoho místa právě po parozábraně. Pak už stačí jen malinká skulinka a flek je na světě.
Naproti tomu existuje jeden zvláštní jev v cirkulaci vzduchu v uzavřeném domě kde dochází k výraznějším rozdílům v teplotě vzduchu. Tento jev se projevuje tak že veškerá vzdušná vlhkost se vysráží na jednom jediném místě v domě a nemusí to být nejnutněji místo nejstudenější. Kdyby tomu však bylo v tomto případě byl by charakter fleku víc rozlezlý a okraje by byly rozpité a nejasné. Na základě tohoto zjištění dávám za pravdu panu Milanovi
doplněno 21.10.08 22:16:podle umístění ventilátoru se dá tušit že příčinou by mohl být i kondenzát z potrubí ventilace nebo zatékání prostupem ve střeše po potrubí. Když prší je vzduch vlhčí a snadněji kondenzuje.
tak to už se mi také stalo... ovšem měl jsem štěstí na řemeslníky kteří si toho všimli když já ne...?
zdravím,
sonda sa urobila, nad výrezom je na prekvapenie sucho, všetci sa tvárili, že zázrak. Presaky sa objavili ešte na dvoch miestach v podstatne menšom rozsahu, na dvoch miestach na pomyslnej úsečke cez stred baráku. Stavený dozor to vidí na parozábranu.Mimochodom hrubá stavba prezimovala bez okien, dom je zdený, ytong.
zkuste ještě prohlédnout jednotlivé nosné profili jestli v nich není voda, která mohla stéct po závěsu do profilu a odtud pak kamkoliv.
Pokud by byly v tý stavbě podle vás kubíky vody tak není vlhkej jen roh ale ta voda s pardonem chči...na hlavu odkudkoliv
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.