Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, chtěl bych poradit, jak začít s vyřizováním stavebního povolení zahradního domku o základech 6 x 4 m. Co je k tomu potřeba. Děkuji.
Dobrý večer, před třemi léty jsem stavěl garáž na tvz stavební ohlášení je to úlpně to samé co stavební povolení, ale akorát nemusíte mít plány namalované od inženýra s razítkem, ale můžete si je namalovat sám. Potřebujete podpisy sousedů stejně i souhlasy od telefoniky, plynařů a už si nevzpomenu koho že nejdou jejích sítě pře vaše pozemky, ale uzčitě Vám žeknou víc na stavebním úřadě.
Nejjednošší bude navštívit váš stavební úřad a tam dostanete info. Tak budete sám shánět podklady, které nebudou třeba k použití.
S plánkem stavby ( u nás stačí namalovaný ručně) a s katastrální mapou pozemku (nebo alespoň vědět číslo pozemku) se vydejte na stav. úřad.
doplněno 10.03.12 20:58:zas jsem byla pomalejší
Nic neohlašujte a nevyřizujte a postavte to na pilíře třeba jen 10 cm nad zem,udělejte pořadnou podlahu a stavba muže byt i 200x200metru.Betonovy zaklad nesmi přesahnou 25 metru čtverečnich.Do 25m čtverečnich neni potřeba nic
pc jestli je to na pilire nebo na pevny klasicky zaklady je jedno jde o zastavenou plochu to uz mam vyzkouseny jak tady bylo psano planky si nakrelite sam vodorovny a svisly rez tam musi te mit podpis od sousedu kdyz to nebude dva metry od jejich pozemku na dalsi papir napiste z jakeho to bude materialu pak jsi dojdete pro stempl na mestsky urad a pak na stavebni jo jeste sem zapomel vytahnete si z netu mapu na kde to bude stat a tu si vytisknete a tam to vyznacte udelejte koty od domu kolik to bude metru jestli ho tam mate jestli nekde najdu planky z minuleho roku tak je sem dam
Mezi drobné stavby (objekt o zastavěné ploše do 16 m2 a výšce max. 4,5 m), které stačí jen ohlásit, patří i různé kůlny, dřevníky, sauna, zahradní chatka apod. Ke stavbě garáže už je ale potřeba stavební povolení. U podzemních objektů jako jsou sklepy, žumpy či studny se jedná o drobnou stavbu, pokud plocha nepřesáhne 16 m2 a hloubka 3 m. Na ohlášení také není možné provést úpravy a změny na žádné z konstrukcí v domě či bytě, které vyžadují následnou revizi o způsobilosti k bezpečnému provozu, tzn. rozvody elektroinstalace, plynu i ústředního vytápění. Ostatní stavební práce, které se "nevejdou"do výčtu "bez ohlášení"nebo s "ohlašovací povinností", podle zákona podléhají povinnosti požádat stavební úřad o vydání stavebního povolení. Tzn. při každé větší úpravě domu či bytu, všech stavbách zastavujících větší plochu než 16 m2, např. stavbě rodinného domu, chaty či garáže je potřeba zažádat o stavební povolení. Stavební povolení vyžadují také komunikace (silnice, chodníky), přípojky na kanalizaci a rozvodné sítě (vodovod, plynovod, elektřina, rozvody tepla) nebo podzemní stavby hlubší než 3 metry.
Současný zákon: jak podat ohlášení a jak vyřídit stavební povolení
Stavební ohlášení je dopis, ve kterém stavebnímu úřadu (případně stavebnímu odboru obecního či městského úřadu) oznámíte, že máte v plánu provést určitou stavební práci či drobnou stavbu. Některé úřady na ohlášení mají i formulář. Stavební úřad má 30 dnů na to, aby vám sdělil, zda proti provedení stavby či práce na ohlášení nemá námitek, případně že vyžaduje stavební povolení. Pokud se do 40 dnů stavební úřad neozve, můžete stavbu provést. K ohlášení drobné stavby (např. kůlny) je třeba připojit doklad o vlastnictví (výpis z katastru nemovitostí) a jednoduchý situační nákres s vyznačením umístění stavby na pozemku, hranic se sousedními pozemky a polohy staveb na nich (nemusí být ani zpracováno odborníkem). Ohlášení je zdarma.
O vydání stavebního povolení musíte písemně zažádat u stavebního úřadu, pod jehož území spadá pozemek pro stavbu. Dnem podání žádosti je zahájeno stavební řízení a začíná běžet lhůta pro vyřízení. Dle zákona je úřad povinen rozhodnout ve věci do 30 dnů od zahájení řízení, ve složitých případech nejdéle do 60 dnů. "Žádost o stavební povolení pro stavbu"získáte na příslušném stavebním úřadě. K žádosti je nutné přiložit doklad o vlastnictví (výpis z katastru nemovitostí, případně jiné oprávnění), projektovou dokumentaci stavby, doklady o jednání s účastníky stavebního řízení, územní rozhodnutí (vydal-li jej jiný orgán než příslušný stavební úřad), prohlášení oprávněné osoby, která zajistí odborné vedení stavby či stavební dozor (pokud bude stavba prováděna svépomocí a stavebník není způsobilý dozor provádět). Co všechno budete k vydání stavebního povolení potřebovat, vám nejlépe poradí přímo na úřadě. Pokud "stavíte"poprvé, je dobré tam nejdříve zajít a vyptat se. Poplatky za vyřízení stavebního povolení se podle rozsahu stavby pohybují od 300 Kč do 3 000 Kč.
des ta posledni veta se povedla jestli stavite poprve dojdete se zeptat ja sem stavel minulej rok a vy jste sem vlozila je jen uvod kde mate dalsi paragraf nebo odstavec to uz sem nedavate tohle sem si precetl taky a na stavebnm me rekli s timto sem prijde kazdy ale aby nekdo cetl dodatky nebo paragraf co k tomu patri uz nikdo necte
treti papir sem nenasel tam je z ceho to bude postaveno a krytina, na prvnim obrazku za čarama jsou cisla pozemku v pravo podpis souseda ktery souhlasil pul metru od jeho hradby a dole je cislo komunikace ktere tam musi byt to vam daji na urade pod kterym jste a souhlas čp.295 je dum a kota kolik to je od nej papiry mam ja soused a stavebni urad
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.