Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, dělám rekonstrukci bytu a řeším problém který mi vznikl díky špatné práci řemeslníka.
Na stěnách je nataženo lepidlo perlinka a lepidlo a po vybroušení - srovnání a napenetrování je nanesen finální štuk Knauf se zrnem 2.
Poté nastoupil doveda který na takto nové stěny začal nanášet finální interierovou barvu Primalex. A tady začíná můj problém.
Ten umětel toto dělal malým štětcem (zárohákem) a navíc barvu pořádně nezředil a ta byla příliž hustá no a samozřejmě takto to udělal 3x zasebou a stěny nyní vypadají tak že jsou znát všude tahy štětcem a na nových stěnách je taková vrstva barvy jako by se jednalo o stěnu několik let starou s několika nátěry místy jsou i zaschlé kapky.
Nyní řeším reklamaci a potřebuji poradit co bude nejlepší a nenechat si od firmy co rekonstrukci provádí napovídat nesmysli jako vapříklad že to ještě jednou vymalují a ty tahy štětcem zmizí atd.
Já po nich chci aby to nyní seškrábali napenetrovali a znovu naštukovali.
Je to tak správně nebo mi ta další vrstva štuku po čase začne opadávat? Na čem mám trvat - jakém postupu?
Snad jsem můj problém popsal srozumitelně. Všem předem děkuji za konstruktivní rady - příspěvky při pomoci řešení mého problému.
I když se mnou leckdo nesouhlasí,já na novou zeď penetraci nepoužívám.Není totiž důvod.Čím víc je stěna nasákavá,tím více se nasákne barvou a barva se lépe fixuje do zdi.Penetrace způsobuje stékavý efekt,totéž je malování na latexové nátěry.Když se natře první vrstva zředěnou interiérovou barvou,úplně to k penetraci stačí.Pak se malba dokončí druhou vrstvou HUSTOU barvou.Nové typy vnitřních nátěrů se ředí jen málo.Pro zdokonalení tvého nátěru bych práci nechal reklamované firmě,at vymaluje podle svých postupů,ale bez fleků.Seškrabávat všechno je nesmysl.
JABRAKA
Jabraka - patrně můj problém nebyl dostatečně pochopen. Oni na ty nové štuky nanesli takové množství barvy a takovým způsobem že výsledný efekt vypadá jako 10let stará stěna s několika vrstvama nátěrů. A to podle mne musí jít dolů. Za 80tis. převzít dílo s vědomým že cca po dvou vymalování budu muset stěny škrábat tak do toho nejdu.
S tou penetrací sám nevím. Jde mi o to aby mi toto opravené štukování po čase nezačalo loupat. Aby se co nejlépe spojil s oškrábaným podkladem.
Nazdar kutile , se zeptám jaký je povrch štuku (hladký, drásaný atp) a jaký primalex byl použit (polar, plus atd)
Štuk je hrubý označení nebo chceteli velikost zrna 2. Barva byla použita Primalex polar. Vzhledem k tomu že chtějí po mně za nové omítky včetně stropu 80tis. a stěny vypadají jakp kdyby již měli zasebou nejméně 5nátěrů a všude po celé polše je znát v barvě stopa po štětci jak byla hustá barva tak jsem jim řekl že to musí dolů.
Obávám se, že vyloženě správný postup není. Před cca 2 lety, jsem podobné řešil ze stavební firmou po které jme měli malovat. Měli tam taky karlovarskou oplatku tedy omítka lepidlo štuk, a ta se jim sem tam loupala. Po vznesení dotazu na výrobce systému přijel technik z renomované firmy zabývající se omítkami (fakt známé a prestižní a nejenom mnou uznávané) skončilo to na tom, že použité komponenty jsou sice od jedné firmy, on jako technik tuto aplikaci doporučuje, ALE neuvádí jí žádný jejich technický list.
Původní vápenná omítka s novým vápenným štukem jsou dva podobné materiály, které je možné za dodržení správného postupu na sebe aplikovat. Vy mezi ně vkládáte lepidlo absolutně jiných vlastností které tam prostě nemá co dělat.
Pokud byla řeč o názoru na penetraci, tak autor měl na mysli penetrování nového štuku, nikoliv penetraci mezi lepidlem a štukem. Tam nejenom, že by měla být penetrace, tam by měl být správně adhezní můstek.
To Robin1: Od začátku. Zeď se oškrábala až na panel napenetrovala poté se dalo lepidlo-perlinka-lepido a až na toto potom finální štuk Knauf. Malíř říkejme mu spíše hňup to celé zničil tím že použil velmi hustou barvu Primalex Polar a stěna poté vypadala jako kdyby byla 10let stará a na ní několik nátěrů na místo krásně nové štukové omítky s jemným pískem.
Po zhotovitrli chci nyní opravu a to tak že se štuky udělají nové a já chci jen vědět jaký technologický postup je správný a na čem mám trvat aby mne tkz. netahali za nos.
Děkuji
Já jsem Vám rozuměl, pouze jsem se snažil vysvětlit, že správný postup není.
V případě, že to máte na betonovém panelu, tak z vlastních aplikací, mohu potvrdit životnost, disperzních příp sádrových stěrek na panelu 20 let (tedy to co jsem před 20lety dělal a dnes vím že drží).
Sestřenka (příbuzným zásadně neradím a ani pro ně nedělám) si nechala před 3 lety udělat v paneláku Vaši oplatku a nyní mi říkal její přítel, že už je to dole, jediným přínosem bylo to, že to šlo dolu rychle.
Takže ještě jednou pokud by měl být správný postup na Váš očištěný beton, tak by to bylo v pořadí :beton panel, spojovací můstek, lepidlo, tenkovrstvá omítka určená na lepidlo anebo Váš štuk s příslušným spojovacím můstkem. A to celé je jen můj názor, na systém který neuznávám a ani mi není známo, že by byl v nějakém technickém listu.(což nemusí být pravda, jelikož jsem se po tom cca 2 roky nepídil)
Pro úplnost dodávám, že výše uvedený systém (lepidlo štuk) je poměrně hojně rozšířený, a můj názor na tento systém je poněkud ojedinělý
JPS
ono v podstate je nutne malovat hustou barvou tj. 0,1-3litr na 1kg, dle podkladu (sadrokarton, stuk apod.)
penetrace nebo tzv. penetrovani vlastni baravou, ktera je naredena dle postupu vyrobce
to jen na okraj
v podstate mas pouze dve - tri moznosti
1. bafnout mokry hadr a primalex tzv. umejt (jde to, ale trva to dlouho)
2. celelou stenu prejet brusnou mrizkou, oprasit a vymalovat valeckem s rozumnym chlupem cca do 12mm
3. vymalovat znova, spravne naredenou barvou tj. HUSTOU, ale zde opravdu zalezi jaky mas ted podklad
pokud se dodrzi pomer voda/barva a prejizdi se valeckem jen do doby nez prestane mlaskat pak znovu namocit, tak vysledek bude vic nez dobry
Díky. V podstatě jsme se dnes s firmou dohodli na tom že stěny přebrousí napenetrují a znova natáhnou štuk. Poté se již vymaluje jak má a ne jako to udělal jejich řemeslník předtím.
Jen doufám že štuk bude držet a nebude se odlupovat.
jps
tak to je ta dalsi moznost nebo jedna z dalsich, kterou jsem zamerne neuvedl, protoze je spatna
A proto jsi se take ptal, tak proc se ptas, kdyz das zase na firmu, ktera to posr... , leda, ze aby to posr... znovu
Každá z tvých možností nesplňuje základní požadavek na to aby stěna vypadala jako nová ze strukturou klasického štuku.
Podle toho co jsi napsal tak defakto jsem to mohl nechat tak jak to bylo. Jelikož z tvého příspěvku by stěna vypadala jako sádrokartonová hladká. Strukturární barvy nechci jelikož s nima nemám dobrou zkušennost a stejně je to o tom že při dalším malování by se toto muselo oškrábat jelikož u těchto barev se nanáší veliká vrstva.
Bohužel jednoznačnou odpověď jsem na můj dotaz nedostal a proto jsem se rozhodl tak jak jsem se rozhodl. Nemyslým si však že je to úplně špatné rozhodnutí, ale je to asi to nejméně špatné ztěch všech špatných.
Děkuji
jps
bohuzel nemas pravdu, je to spatne rozhodnuti tj. stukovat na jiz nastukovany a i castecne vymalovany (tj. po brouseni - vzdy ti tam neco zustane)
zde budes mit dva stejne materialy, ktere budou odlisne pracovat a ani penetrace tomu nepomuze, pac stuk patri na hruby podhlad ne na "hladky" do hladkeho podkladu patri, lepidlo, stuk a hodne jemna jadrovka
ohledne hrubosti nebo hladke steny, je jasne, ze je to na kazdem, ale zase nemas pravdu, ze stena bude hladka jako SDK
bude hladka do doby nez ji vymalujes (docileni hladkosti jde pouze strikanim), ale jedna se o spravne vymalovani valeckem a spravne naredenou barvou tj. hustou, jinak je to malovani vodou a prave na hladkem podkladu je viditelnejsi nespravny pomer voda-barva, pokud dodrzis pomer budes mit krasnou varhankovou strukturu, coz se ted tezko popisuje, musel by jsi to nekde testnout
ALE jinak drzim palce, at ti druha vrstva stuku co nejdele drzi tam kde ma
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.