Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Domácí pekárna - vyplatí se pečení doma?

Od: kubinec® odpovědí: 17 změna:

Zdravím,

uvažuji o koupě domácí pekárny.

Máte někdo z vás zkušenosti s tímto spotřebičem?

Chléb se peče cca 2 hodiny, nevyjde mi toto pečení o mnoho dráž než koupě chleba v potravinách

a co se týká ingrediencí neprodraží se mi toto zařízení ve"finále"

díky za tipy a rady

 

 

17 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

technikjirik*

1x

Máme pekárnu ETA Harmonie (nebo tak nějak) Není to jen na pečení chleba. Vaříme v tom marmeládu, hněte s v tom těsto na rohlíky a loupáky. CHleba v tom teda dražší není. Mouka 1kg za 7,-Kč droždí za možná za 2,-Kč troška cukru a nějaká semínka plus energie, tak pečeme za nějakých 12,- Kč, Variácí druhů chleba je nepřeberná a ta vůně po ránu v neděly když večer dáte suroviny a načasujete tak aby se chleba upekl třeba v 7:00... Sníme jeden chleba za den, jsme tři. Chut a vůně jsou úchvatné...

doplněno 15.10.08 21:44:

Jedná se o ETU SIESTU. Na spotřebě energie se to nijak neprojevilo, nedávné vyúčtování nás o tom přesvědčilo.

technikjirik*

Když si vysledujete nějakou tu akci na mouku, která je nejdražší surovinou, pak ušetříte hodně. Děláme v tom i toustový chleba.

 

limetka*

1x

Ahoj! Hodně informací najdeš tady domacipekarny.dama.cz/... . Já osobně mám pekárnu Panasonic a nedám na ni dopustit - snad ještě víc než na chleba ji využiju na kynutá těsta na koláče. Absolutně bez námahy hnětení, prostě nasypeš přísady, zapneš a za 2 hodiny vyklopíš hotové těsto. A chlebík je taky mooc mňamka. Vůbec neváhej s koupí, jen dobře zvaž, jak velkou, co má umět (rozhodně pořiď pekárnu s časovým programátorem) a taky bych asi doporučila koupit raděj značkovou, i když třeba trochu dražší, znáš to - laciné dvakrát placené. Pa Limetka

doplněno 15.10.08 08:32:

Ten můj Panasonic je typ SD 255

 

qwertz*

0x

Pekárnu nemám, ale všichni okolo říkají, že se to prodraží, hlavně na surovinách. Myslím, že pekárna je super třeba na chalupu, ale domů nevím, nevím...

martina30*

Co jsem slyšela tak si to lidi chválí,i když určitě to trošku bude drahé,ale není nad čerstvé pečivo+suroviny nešizené.

doplněno 15.10.08 15:36:

Podívej se na mikrovlnou troubu 4 v 1Rohnson R-2501(cena Kolem 5000,-)mikrovlnaka,horkovzdušná trouba,gril+navíc pekárna chleba.

Dráž to vyjde, ale záleží na tom, jaký pečete chleba. Fantazii se meze nekladou.

A co si budeme povídat - bochník za 20 korun v obchodě taky nemá s chlebem moc společného. Žitné mouky je tam jenom tolik, aby to trochu připomínalo chleba a dle vyjádření nejmenovaných pekařů by jí tam bylo ještě méně, ale takové pokusy už nebyly k jídlu.

 

8976*

0x

máme ji 3 roky , přednost -naprogrmujete nasypete - vzbudíte se a máte čerstvé pečivo- nějakou dobu trvá než se to naučíte a pak začnete experimentovat, bylo to lepší než DVD, je trochu hlučná když ve 2 ráno začne tvořit a máte ji na lince, ale jinaj špica,doporučuji vám D-Test myslím že má i www někde tam byla recenze na typy které jsou u nás v prodeji

doplněno 16.10.08 12:58:

pekarny.unas.cz/...

 

verunka*

0x

Pekárna je super. Ta chut a vůně, mňamka. Manželovi po kupovaném chlebu pálila žáha, u domácího chleba vůbec nic. Takový kmínový chlebíček nebo těsto na koláče, super. Vřele doporučuji.

 

uriaska*

0x

pekárnu máme doma, chleba se prodraží to je pravda, ale hlavně na mouce (žitná) pokud si seženete zdroj na mouku např. mlýn kde vám namelou pytel do zásoby vyjde to levněji.

Výhoda je , že chleba neplestnivý a máte ho dle své fantazie a chuti

 

jarmik*

0x

Pekárnu máme, chleba jsme dělali asi rok, teď je přestávka, protože malej ho nechce.

Chleba - po chvilce experimentování - dobrej, vydrží dýl než z obchodu. Finančně to vyjde asi o maličko dráž než nejlevnější chleby v obchodě. Ale při porovnání s nějakýma lepšíma chlebama je to nastejno.

 

technikjirik*

0x

pořád nechápu jak to může vyjít dráž? Na čem dráž?i když upečeme větší chleba tak za nějakých 16 i s energií... co to pečete za chleba?

 

starecek*

0x

Pokud pečete běžný chléb, který kupujete v obchodě (1,2 kg) nemůže v žádném případě přijít dráž než při zakoupení.

Vždyt spočítejte si cenu surovin na jeden takový chléb elektřinu.

Mouka pšeničná 0,55 kg, mouka žitná 0,30 kg, sůl 0,02 kg, droždí 0,02 kg 20 zrniček kmínu, 4,5 dcl vody.

jarmik*

plus ale taky náklady na pekárnu samotnou. Pak si musí každý řict, kolik tak čeká, že těch chlebů během životnosti pekárny upeče.

I když samozřejmě může člověk v pekárně obměňovat recepty, po čase jsem měl chut zase dát si pro změnu nějaké pečivo kupované.

Ale nejde o život. Kdo má do toho chut, at si to zkusí.

 

vera78*
Dobrá den máte uplnou pravdu. Ajka může vyjit draž když náklady na elektřinu jesou maximum 2kč na 2,5h-což je nejdelčí program co mám na pekárně. Mám doma ETA HARMONY.
Máme jí krátce a nemůžu si jí vynachvalit. Jen tak pro zajmavost kolikrát jste šli do obchodu koupit chleba a přišly jste s nákupem minimalně tak za 300kč. Pukud máte nějaké recepta mohla bych vás poprosti o pár na záslání děkují předem.

 

bobeson*

0x

Ahoj, při dnešní ceně chleba ten z domácí pekárny nevyjde dráž. Pekárnu máme již 3 roky k plné spokojenosti. Jde používat i na jiné věci, než jen k pečení chleba. Výše je odkaz na zajímavé www, doporučuji prostudovat a vyskoušet různé recepty a postupy.

technikjirik*

manželka chodí pro recepty na mimibazar.cz stojí to za to

 

hablina*

0x

Pekárnu mám a je super, kromě chleba v ní peču třeba zapečené těstoviny, francouzské brambory nebo sekanou.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]